Skocz do zawartości
novarek

ADATA S102 64GB - tragiczne transfery

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem pendrive ADATA S102 Pro 64GB. Niestety, kiedy próbowałem zapisać na niego cokolwiek, to przy małych plikach zwyczajnie się zacinał. Jakiś "cokolwiek.xml" - 10kB, zatrzymuje się na minutę. Duże pliki zapisuje z prędkością 50MB/s, przy małych spada czasem do ZERA , albo kilkudziesięciu - kilkuset bajtów/s, a kopiowanie właściwie stoi. Podobnie przy odczycie. Dodam, że to druga sztuka tego modelu, i zachowuje się identycznie.

Czym mam go przetestować, czy jest to normalne zachowanie? Czy to podstawa do reklamacji? Załączam screeny z problemów przy kopiowaniu i zapisie, plus CrystalDiskMark.


 screenshot_75.jpgscreenshot_70.jpg screenshot_76.jpg screenshot_78.jpg screenshot_79.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka platforma - AMD czy Intel ?

 

USB 2.0 czy 3.0 / 3.1 ?

 

A co do kopiowania małych / bardzo małych plików , to niestety tak jest - klasyczne HDD i pendrive na tym mocno cierpią .

 

Zrób też test w ATTO Disk Benchamark , ma opcję testowania małymi plikami , wtedy będzie widać jakie ma osiągi twój pendrive na poszczególnych wielkośiach plików .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma Intel, USB 3.0. Chipset B85. Na H87 i dwóch laptopach działał tak samo.

 

Wygląda to tak:
screenshot_95.jpg

Jak mówiłem, przy małych plikach leży, tylko nie wiem czy to podstawa żeby reklamować, cokolwiek działać. Moim zdaniem taki pendrive to złom. Nie mogę nawet kilku-kilobajtowych plików prosto z niego otwierać, bo się zacina.

EDIT:
Widok tego, jak pięknie się niekiedy zacina:
screenshot_96.jpg

 

Rozmiar pliku na którym się zaciął to oczywiście~4kB:

screenshot_97.jpg

Edytowane przez novarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...