Skocz do zawartości
NetManek

Fajny sposób ? // NAJTAŃSZE CHŁODZENIE

Rekomendowane odpowiedzi

Hmn... mi temp. spada o około 21 stopnie... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Poprostu mam złą obudowę... :lol: :lol: :lol:

 

Tak więc moim zdaniem zdjęta buda jest dobrą sprawą. Oczywiście np. w moim przypadku :D :wink: :roll: 8)

 

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za kretyn umieszcza nawiew do proca pod zasiłą. Zupełny brak wiedzy i najgorsze jest to, że potem inni moga się tego nauczyć.

Tańsza alternatywa: zrób sobie prosty tunel z butelki pet 1,5 litra od proca do boku obudowy. Jest na pewno wydajniejszy niz to badziewie z allegro, bo jest krótszy; nie ma zakrętów; gładkie ścianki bez ząbków mają mniejsze opory ssania powietrza. Ja tak chłodzę 98 watowy procek i nie narzekam.

Neon 69 wiele sie nie mylisz, ten kolo nie wiele ma pojęcia o tym co tu na tym forum wypisuje. Wali bzdury jak mało który :lol:

 

O korcze mastachy widze z was sa takie madre ze wszystkie rozumy pozjadaliscie - tyle ze wasza wiedza moze dla was jest dobra bo dla mnie naprzyklad graniczy z glupota!

 

 

Ja zamocowalem rure tuz od volcano7+ pod zasilaczem ktory jest nazewnatrz obudowy i powiem jedno ze jest tanio , coicho i wydajnie

rownie dobrzre mozna na bok obudowy rura sie sklada i mocujac ja szczelnie(a nie jak butelke LOL) od wentylatora do boku obudowy bardzo latwo mozna zdjac potem bok kozystajac z jej rozciagalnosci - a wiec niema zadnych niedogodnosci klejenia tasma klejaca czy czymś podobnym.

W zestawie sa takie koncowki jak do wywiewu kuchennego-tyle ze mniejsze- na to idzie obejma i szczelnie dochodzi nam powietrze schlodzone do wentylatora.

 

 

 

a mastahy na drzewo po banany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze SCP, z tymi mastachami to ostrożnie

Po drugie gdybyś przesledził idiotyczne posty tego gościa sam zauważyłbyś o czym tu mówimy. Ale chyba za krótko na tym forum jesteś żebyś znał kwestię. Poza tym nie rób z siebie Bóg wie kogo, bo koleś zadaje pytanie

No dobra 2-3 stopnie, ale jeżeli obok stoi duży wentylator i ciągle to chłodzi to wtedy tak na oko to ile ???

, a Ty walisz jako odpowiedź - co też w swoim kompie nie zamontowałeś.

Poza tym jak wg Ciebie moja wiedza może graniczyć z głupotą, skoro nawet nie wiesz jaka ona jest. Opanuj swe emocje i daj spokój jak nie wiesz w czym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze SCP, z tymi mastachami to ostrożnie

Po drugie gdybyś przesledził idiotyczne posty tego gościa sam zauważyłbyś o czym tu mówimy. Ale chyba za krótko na tym forum jesteś żebyś znał kwestię. Poza tym nie rób z siebie Bóg wie kogo, bo koleś zadaje pytanie

No dobra 2-3 stopnie, ale jeżeli obok stoi duży wentylator i ciągle to chłodzi to wtedy tak na oko to ile ???

, a Ty walisz jako odpowiedź - co też w swoim kompie nie zamontowałeś.

Poza tym jak wg Ciebie moja wiedza może graniczyć z głupotą, skoro nawet nie wiesz jaka ona jest. Opanuj swe emocje i daj spokój jak nie wiesz w czym rzecz.

Popieram :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas ciebie to musiało mocno w mózg kopnąć...

Chybaś sie zbyt pewnie tutaj poczuł...

...nie tobie decydować, co partackie i prostackie, a co nie.

 

Fakt - topic jest idiotyczny - tak, jak twoje zachowanie..

 

 

Bywaj  :)

Skoro przyznajesz mi racje to po co krytykujesz.

 

Rownie dobrze mozna dac pomysl, po co mi ogrzewanie w samochodzie, przeciez moge zalozyc 10 kurtek na siebie.

Po co mi chlodnica w aucie jak moge jezdzic bez zderzaka, blotnikow i maski.

 

Cale zycie mozemy sobie tak fantazjowac, bo jedak sam przyznasz jest po prostu idiotyczne.

Skoro producent wymyslil, ze obudowa ma miec boczna scianke to znaczy, ze po cos ona tam jest. Cala sztuka w tym, zeby zachowac sensowny wyglad (jak nie zmiesci Ci sie wszystko do obudowy to zapytaj Pawcia lub reed'a jak wyglada solidna i przemyslana robota) przy zapewnieniu dobrego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas ciebie to musiało mocno w mózg kopnąć...

Chybaś sie zbyt pewnie tutaj poczuł...

...nie tobie decydować, co partackie i prostackie, a co nie.

 

Fakt - topic jest idiotyczny - tak, jak twoje zachowanie..

 

 

Bywaj  :)

 

fakt, tobie jest do decydowania czyje zachowanie jest idiotyczne.

twoja krytyka vs lukas'a rozni sie zasadniczo 1 sprawa - brakiem kontruktywności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat powyższy:

 

Ja zamocowalem rure tuz od volcano7+ pod zasilaczem ktory jest nazewnatrz obudowy i powiem jedno ze jest tanio , coicho i wydajnie

rownie dobrzre mozna na bok obudowy rura sie sklada i mocujac ja szczelnie(a nie jak butelke LOL) od wentylatora do boku obudowy bardzo latwo mozna zdjac potem bok kozystajac z jej rozciagalnosci - a wiec niema zadnych niedogodnosci klejenia tasma klejaca czy czymś podobnym.

W zestawie sa takie koncowki jak do wywiewu kuchennego-tyle ze mniejsze- na to idzie obejma i szczelnie dochodzi nam powietrze schlodzone do wentylatora..........

 

.........który pobiera gorące powietrze prosto z wydmuchu zasiłki

to wystarczy za komentarz, bo gorącym powietrzem chłodzić efektywnie nasz cudotwórca potrafi[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić ducta z:

1. tyłu obudowy - 120mm wiatrak + jakaś większa rurka, jak np te samochodowe do nawiewu i na proca

2. boku obudowy - dziura + 120mm wiatrak + duct bezpośrednio na radiator na procu

 

I nie trzeba się wtedy bawić w otwartą obudowę. Zamiast wiatraczków można też użyć dmuchawy, ale to już wielkie by było.

 

 

BENITO - mój serv (P150@166) ma chłodzenie rozwiązane w dość podobny sposób - z zasilki duct (tektura + taśma klejąca - zasilacz jest tuż koło proca, komp nie ma obudowy) kieruje powietrze na radiator na procu. Zużycie prądu jest na tyle małe, że powietrzse wychodzi zimne, do tego pozbyłem się kolejnego wiatraczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zmiesci Ci sie wszystko do obudowy to zapytaj Pawcia lub reed'a jak wyglada solidna i przemyslana robota

:oops:

 

A tak w ogole, to jak czytam ten topic to krece niezla beke. Moze zrobmy forum z takimi kwiatkami - np. "Chumor - chlodzenie" ? 8O Popieram tutaj lukasa - JAK ROBIC TO SOLIDNIE. Pewnie, ze czasem mozna isc na uproszczenia, ale tutaj to przegiecie :)))

 

Jesli chodzi o te rury aluminiowe to sam rozwazalem taka ewentualnosc - mozna zaoszczedzic na budo-wentach :roll: Ale wyglada to przerazajaco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jakie domowe metody sie dowiaduje na tym forum:

-Filtr z pończochy

-Rura wywierznikowa z buteli

-Glow Wire z rurki paliwoej i zelu do włosów

 

Kurcze czego to ludzie nie wymyślą :)

Ale potrzeba matką wynalazku ;)

 

Tak trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o humor to zdjęcie Pawcia powaliło mnie na kolana...potem na podłogę.... potem na plecki...i zacząłem wierzgać nogami :)

Chyba nie powinno... Hawking to jeden z najlepszych wspolczesnych fizykow. A wyglada jak wyglada, bo jest powaznie chory :( Ale dzielnie sie trzyma w tym podlym swiecie - tak jak ja ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...