Skocz do zawartości
Komar1990

SilentiumPC Vero L2 sytuacja bez wyjścia?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam prośbę o pomoc/podpowiedź. Kupiłem części do komputera na Allegro (raty 0%), moja konfiguracja wygląda tak: 

 
Procesor: Pentium g4600 (zintegrowana kara graficzna)
Płyta: Asrock H110M-DVS R3.0
SSD: Crucial MX300 275GB 
RAM: GOODRAM Iridium 2x4 GB
Chłodzenie procesora: Fera 3 
Zasilacz Vero L2 500W
Napęd: Lite-ON 
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Zaniosłem do sklepu części do złożenia komputera, jednak zasilacz nie chce współpracować z tą konfiguracją, ponadto nie chce współpracować z inną platformą, również na płycie ASRock. Został wysłany na gwarancje, jednak tester nic nie wykazał i na 3 innych platformach zasilacz działa. Co ciekawe z moją konfiguracją działał w sklepie zarówno zasilacz IBOX jak i Zalman, kupiłem Zalmana, bo co miałem zrobić. 

Oczywiście SPC nie wymieni zasilacza bo "jest sprawny" i nie chcą tego zrobić, a z drugiej strony nie mogę go oddać, bo był wzięty na raty i musiałbym rozwiązać umowę ratalną z bankiem. Co w takiej sytuacji może zrobić konsument, pozostaje chyba tylko sprzedaż ale tu znów pojawia się problem, ktoś kto ma płytę główną ASRocka i kupi ją ode mnie, nie będzie mu to działać i odda zasilacz. 

Serwis SPC twierdzi, że płyta może być wrażliwa na każdą zmianę napięć na stykach pinów płyty głównej i kabli zasilacza 24 i 8 pin. Proponują powyginać lekko wtyczki zasilające kabli zasilacza. Próbowałem to ogarnąć ale niestety nic to nie daje. 

Czy ja jako konsument rzeczywiście mam się tym zajmować? I czy nic nie można z tym zrobić? 

 
Edytowane przez Komar1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że zwracając tylko zasilacz rozwiązujesz umowę? Zakupy na alle to jedno a kredyt (bodaj alior) to drugie. Zwracasz psu, dostajesz zwrot kasy na konto a raty dalej spłacasz oczywiście niepomniejszone o wartość zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że zwracając tylko zasilacz rozwiązujesz umowę? Zakupy na alle to jedno a kredyt (bodaj alior) to drugie. Zwracasz psu, dostajesz zwrot kasy na konto a raty dalej spłacasz oczywiście niepomniejszone o wartość zasilacza.

Tak mi powiedział gość w X-KOM, że zwrot zasilacza swoją drogą, a rozwiązanie umowy kredytowej swoją i że trudno zwrócić przedmioty kupione na raty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś na allegro to zwracasz w ciągu 14 dni i tyle. Sprzedawca oddaje kasę. To nie jemu płacisz raty tylko do banku i z bankiem zawarłeś umowę. Jak masz wątpliwości to dzwoń na infolinię allegro. A sprzedawca wali ściemę.

I nie rozwiązujesz umowy zwracając towar. Po ptostu płacisz raty jak gdyby nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś na allegro to zwracasz w ciągu 14 dni i tyle. Sprzedawca oddaje kasę. To nie jemu płacisz raty tylko do banku i z bankiem zawarłeś umowę. Jak masz wątpliwości to dzwoń na infolinię allegro. A sprzedawca wali ściemę.

I nie rozwiązujesz umowy zwracając towar. Po ptostu płacisz raty jak gdyby nic.

Ok, dziękuję za pomoc : ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam zgoła odmienny "problem" z w.w zasilaczem. Zakupiony wczoraj do domowego NAS o konfiguracji:

obudowa z 2 wentylatorami FD Node 304

płyta: Q1900-ITX 

hdd: 2*2TB WD RED + 1*1TB WD GREEN + SSD

ram: 16GB 

to co się dzieje podczas włączania: wciskam power -> świecą się diody, zaczynają kręcić wiatraki -> gaśnie -> po chwili sam się odpala -> gaśnie -> powtórka tylko że już nie gaśnie i pracuje normalnie

Coś źle podpięte? walnięty zasilacz? wymieniać? czy może nie nadaje się do w.w zestawu

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...