Skocz do zawartości
Avey

Lekki, wytrzymały laptop (ultrabook za ~4500zł) na studia inf

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, na początek odpowiedzi do ankiety:

 

- budżet to ok. 4500 (jeśli coś naprawdę warto mogę lekko nagiąć, ale wolałbym nie); preferowany nowy, ale nie odrzuciłbym opcji poleasingowej

 

- bez systemu (a jak będzie to się przecież nie pogniewam :) )

 

- rozmiar ok. 13 cal,  matryca - po prawdzie nie wiem jaka byłaby najlepsza

 

- waga, jak najlżejszy to jeden z głównych moich oczekiwań (do 1.4kg), czas pracy jak najdłuższy :)

 

- zastosowanie: (ogólnie) programowanie (IDE pokroju netBeans), bazy danych, trochę office'a i przeglądanie internetu. W gry za bardzo nie gram, a jak już to coś jak Heroes 3

 

- chcę go na minimum 4 lata, za jakieś 2 lata mam zamiar skompletować dość mocnego PC, mimo wszystko przez najbliższe 4 lata nie chce słyszeć o kupowaniu nowego laptopa.

 

- dysk ssd, ale może być dość mały (120-240), mam dodatkowy dysk zewnętrzny 1TB jako storage 

 

To teraz, coś od siebie:

Mam aktualnie Lenovo y580, kupiony ponad 4 lata temu, jedynie co w nim zrobiłem, to wymieniłem dysk na SSD. Ogólnie działa bezproblemowo, ALE. 1). Zaczyna się po prostu rozsypywać, plastik powoli się wyłamuje/odpada, długo już nie pożyje. 2). Najważniejsze, dziadostwo waży niestety ponad 3 Kg, to męczące nosić to w plecaku z innymi zeszytami na uczelnie i w zasadzie zabija to całą swą mobilność. Czasami też jeżdżę pociągiem na długie trasy i fajnie by było jakbym mógł bezproblemowo skorzystać z laptopa, ba całą trasę z nim na kolanach przejechać, aktualnie to bardzo niekomfortowe. W domu podpinam go pod drugi monitor, odpalam klawiaturę bezprzewodową i służy mi jako pseudostacjonarka.

 

 

Chciałbym by nowy laptop był też conajmniej tak wytrzymały jak ten, niezbyt lekko się ze swoim y580 obchodziłem, a jednak wszystko to w miarę przeżył. Dobrze by było przeżyć również jakiś chociaż lekki skok wydajnościowy - skoro 4 lata temu dałem 3000 za sprzęt, a teraz miałbym dać 4500, to chciałoby się to odczuć również "wewnątrz" :)

 

Nie mam za bardzo kandydatów, chociaż trochę poczytałem, zaś po stronie wizualnej najbardziej spodobał mi się HP Spectre (pomijając trochę odpustowe złote zawiasy), bardzo fajna faktura materiału wokół klawiatury. 

 

Zastanwiam się również, czy skoro właśnie wyszła nowa generacja procesorów, warto poczekać na np. nową wersję HP Spectre i kupić pod koniec roku akademickiego jakiegoś poleasingowego czy coś w tym guście, jednocześnie przemęczyć się do lata z aktualnym (o ile gdzieś po drodze nie umrze). Jednak jeśli nie, to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś rozsądne propozycje sprzętowe :)

 

Dziękuje i pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniaj wydajności ultrabooków! Jeśli ma być wydajny musi mieć odpowidenio dobre chłodzenie co przekreśla ultrabooki.

 

To jest pokaz możliwości firmy ale nie jakkolwiek sensowny laptop wart zakupu! Lepiej kupić MacBooka albo ThinkPada serii T.

 

Aktualnie z nowych:

Apple MacBook Air i5/8GB/128GB/HD 6000/Mac OS

ASUS ZenBook UX430UA i5-7200U/8GB/256SSD/Win10

ASUS ZenBook UX430UA i7-7500U/8GB/512SSD/Win10

Lenovo ThinkPad T470 i5-7200U/8GB/256SSD FHD (dwie baterie)

 

https://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_zenbook_ux430uq_jednego_z_najlepszych_ultrabookow

Ten Spectre był jedynie odnośnikiem wykonania, nie jestem jeszcze na nic konkretnego nastawiony :) Dziękuje za uwagi, UX430 również biorę mocno pod uwagę, czy dołożenie w przyszłości 8 GB Ram wpłynie widocznie na poprawe wydajności? A odnośnie mojego dylematu dot. 8 gen procesorów, nie lepiej jeszcze poczekać na coś z tymi układami? 

Jeśli chodzi o Apple, to nie jestem przekonany do przesiadki na macOS. 

Tak jak napisałeś, czekaj na laptopy z ósmą generacją Intela z 4 rdzeniami.

 

Właśnie się z tym mocno gryzę, z jednej strony chciałbym już coś zmienić, bo nie zdziwię się jeśli w końcu mój aktualny laptop po prostu padnie, zaś z drugiej wolałbym startować z miarę najświeższej generacji sprzętu, skoro mam z niego korzystać na najbliższe 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się już pokazało, ale za 1-2 miesiące powinien być lepszy wybór.

 

Za 4500zł powinno już być coś z Core i7-8550U.

 

Na ten moment: https://www.x-kom.pl/p/388006-notebook-laptop-141-lenovo-yoga-520-14-i5-8250u-8gb-256-win10-szary.html

 

Ewentualnie 15 cali, 2,0kg: https://www.x-kom.pl/p/379451-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7570-i7-8550u-8gb-2561000-win10.html Nie jest to ultrabook, prawie 2,5cm wysokości. Nie mam też pojęcia po co wsadzili tam 940MX, skoro od dawna są MX150.

 

Jak studiujesz, to klucz na Win 10 Pro weźmiesz z Microsoft Imagine

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...