Skocz do zawartości
Alanz

Komputer bez specjalnych ograniczeń pieniężnych

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor  Intel Core i7 8700K ze zmienioną czapką od der8auer już mam.

Obudowa juz jest: be quiet! DARK BASE PRO 900 WHITE EDITION - bo wpadła w oko

Karta Graficzna ze starego komputera ZOTAC GeForce® GTX 1080 AMP Extreme

Płyta tutaj szukam coś co pozwoli wykręcić najwięcej z praca liczę na minimum 5,2 zegar.

Cała reszta do złożenia bez ograniczeń pieniężnych.

Komputer ma służyć do pracy, grania.

Ktoś podpowie?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na płytę MSI Z370 Godlike Gaming? Kovan Yang na tej płycie podkręcił i7-8700K do aż 7,405 więc może coś jest warta. 90% wszystkich płyt jakie posiadałem to były zawsze Asus i mam lekkie obawy przed MSI.


Czy coś lepszego polecić od Samsung SSD 960 Pro 512 GB (M.2), 1TB/2TB M.2 960 odpada przez swoją wygórowana cenę. Nawet szaleństwo ma swoje granice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu , jak dla mnie to przerost formy nad treścią podobnie jak Asusy serii Maximus czy Rampage etc.

 

Co do OC 8700K do 7,4 Ghz - płyta była stockowa czy modyfikowana , procek stock , selekt czy selekt + modyfikacja ( np. zastąpienie gluta lepszą pastą + ew. inny IHS np. srebrny ) , jakie chłodzenie - AC , WC , LN2 czy inne Subzero .

 

Zamiast ładować nie wiadomo ile kasy w element który niewiele zmieni w stosunku do tańszego modelu to przeznacz to na co innego np. lepszą kartę niż GTX1080 , choć 1080 to w tej chwili prawie top ale jest jeszcze wersja TI ( modele Titan pomijam ) .

 

8700K@Stock ( czy nawet te 5,2 Ghz ) + lepszej klasy płyta na Z370 + GTX1080Ti wyjdzie o wiele lepiej niż 8700K@ nie wiadomo ile + ww. płyta MSI i zwykły 1080 .

 

Samsung 960 Pro w tej chwili to chyba top jeżeli chodzi o SSD NVMe , lepsze to pewno by były jakieś ultra drogie Intele .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Flower będzie się ładnie komponował z ta obudową,

Co do mobo, to na forach i w recenzjach piszą że cena za godlike gaming jest okrutnie przesadzona, a płyta wcale nie ma tak rewelacyjnej sekcji zasilania jak za tak kosmiczne pieniądze. Z370 Taichi masz za 1000zł  a jest bardzo dobra

 

https://procpu.pl/p/1744/42331/asrock-z370-taichi-s-1151-plyty-glowne-podzespoly-komputerowe.html

 

Nie ma sensu ładować 4x4GB na z370 bo nie ma obsługi czterokanałowej, a więcej kości może oznaczać wieksze problemy z ustabilizowaniem szybkich pamięci. 2x8GB jest optymalnie. Te czarno-białe tridenty co podesłał qqrydza będą się ładnie komponować z obudową,zasilaczem superflower i płytą taichi.Płyty od MSI i Gigabyte są drogie bo ładują w nie 1000x ledów i świecące ptoki, asrock ma rownie dobre komponenty i bardziej klasyczny design. Według mnie taki stonowany wygląd jest dużo ładniejszy.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystko białe coś w tym jest. Zasilacz Seasonic bardzo mi przypadł do gustu mam podobny od wielu lat i działa.

Do chłodzenie proca chciałem kupić "SILENT LOOP 360MM" dopasowany do obudowy, ale ta karta Zotaca chłodzona woda chodzi mi po głowie już długo.

Zawsze chłodziłem wszystko powietrzem i woda to wyzwanie. Podkręconego proca i taka gafę da się chłodzić jednym zestawem czy to lepiej rozbić na dwa?

 

 

Największa chłodnica do obudowy wejdzie 420mm czyli 3x140

Edytowane przez Alanz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zabierz Novice'a ze sobą..

 

Rynek zmienia się  dynamicznie,więc nie wierzyłbym tak bardzo w zapewnienia AMD.  Mogą zmienić swoje podejście po tym jak zarobili na Ryzenach.  Czas pokaże. Jak wypuszczenie nowej wersji Ryzenów będzie wymagało zmiany podstawki to to zrobią bez wahania.  Zysk jest teraz dla nich najważniejszy by wyjsć na prostą. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zabierz Novice'a ze sobą..

he he he dobre.

 

bez ograniczeń to ryzen1800x,jedyny co nie ograniczy ci mocy do 2021 roku

tylko amd zagwarantował kompatybilność płyt do 2021 roku jeśli chodzi am4 tak wiedz tyko procek co musisz zmienić ,jedyny gracz co gra fair.

 

ryzen już ograniczy ci moc. nie rozumiem argumentu że am4 będzie dłużej kompatybilna skoro 8700K po OC z szybkimi pamięciami da spokojnie radę do tego "2021" roku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja konsekwentnie podrzucę coś do zestawu 

 

:D

 

http://www.gamerstorm.com/product/CPULIQUIDCOOLER/2016-04/1286_5201.shtml

 

http://www.idcooling.com/Product/detail/id/86/name/ICEKIMO%20240W

 

Ładny sprzęt się szykuje i ciekaw jestem bardzo jak to się będzie prezentowało.

 

;)

 

 

Jaki masz numer tej obudowy?

 

^^

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer obudowy 1510.

Po długich przemyśleniach płytę główna wybrałem ASUS ROG MAXIMUS X APEX zawse byłem zadowolony z Asusa i złożyłem zamówienie w action czekam na dostępność..

Zasilacz zgodnie z waszymi sugestiami kupiłem Seasonic SnowSilent 1050W jakby kiedyś mi strzeliło do głowy wsadzić więcej niż jedna 1080TI.

Moje oko przykuł ostatnio news na temat Intel Optane 900P ale nie będzie dostępny przez dłuższy czas wiec zostanę przy Samsung SSD 960

Szukam teraz fajnego monitora aby zastąpić wysłużony W2600HP i koszty na październik by się przydały ktoś doradzi?

Monitor to 50% praca informatyka 25% gry i 25% inne.

Edytowane przez Alanz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...