Skocz do zawartości
jarql

Jak poprawnie włożyć 4 kości DDR3 (różny rank) problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Jak poprawnie zainstalować 2 komplety (2x4GB) DDR3 2400Mhz Tridentx na płycie Gigabyte Z97 Gaming 5 ? głównie chodzi o to że były one kupione w innym odstępie czasowym i choć według kodu producenta  są takie same (F3-2400C10D-8GTX) to jednak różni je rank. starsze są typu (rank2) a nowe (rank1) co jest być może powodem tego że po włożeniu działają niby dobrze jednak po kilku uruchomieniach, komp już nie chce się uruchamiać. w tej chwili umiejscowiłem jeden komplet w w slocie DDR3_1 i DDR3_3, a drugi komplet w DDR3_2 i DDR_4. Czy Rank w ogóle ma znaczenie w tym wypadku czy raczej to wina płyty lub nie wiem kontrolera pamięci w cpu ? procek to 4670K

iIVp8hC.jpg

Edytowane przez jarql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój temat. Też miałem z tym podobny problem.

http://forum.purepc.pl/topic/375040-problem-po-w%C5%82o%C5%BCeniu-4-ko%C5%9Bci-ram/?do=findComment&comment=4040309

 

W skrócie - ustaw w uefi wszystko na ręczne, żadnych XMP i najniższe taktowanie i potem stopniowo zwiększaj i zobacz jak ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co pamięci działają w taki sposób że jeden komplet włożony jest w channel A" czyli bank 2 i 4 a  drugi komplet w channel B" bank 1 i 3. Wychodzi na to że nie mogą być w jednym kanale pamięci z różnym "ranks" bo wtedy komp w ogóle nie wstaje. na razie działają bez włączonego XMP, ręcznie ustawiłem w biosie na 2400Mhz, i włączyłem dla ustawień Ram'u "Enhanced Stability" i podniosłem system agent +100mv ,może to coś pomoże i pochodzi dłużej komp bez wyjmowania ponownie ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...