Skocz do zawartości
vierii

Co sądzicie otakim zestawie - (8700k i GTX 1080)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam nowy sprzętw.

 

Chciałbym żeby komputer wystarczył na co najmniej 5 lat - najlepiej bez wymiany podzespołów ( no może oprócz kary graficznej która na pewno nie wystarczy na 5 lat). Komputer do gier. Raczej nie używam go profesjonalnie -  do czegoś innego co mogło by zżerać jego zasoby. 

 

Budżet bez ograniczeń, ale zależy mi żeby sprzęt był opłacalny, a nie przepłacony, żeby był dobry stosunek wydajności do ceny. Średnio interesuje mnie  zabawa z kategorii   "  + 10% wydajności za +40/50% ceny więcej.

 

Obecnie używam monitora 1920x1080 - ale może się to za rok za dwa zmienić ( mam jeszcze telewizor HD 40 cali obok monitora ale to raczej chyba nie do gier.. ale podłączyć można))

 

Komputer będzie kręcony.

 

Oto moja proponowana konfiguracja:


 

Mam kilka dylematów:

1   I5 8600k czy i7 8700 - zamówiłem na razie 8600 ale nie opłacone jeszcze

2.  jakie chłodzenie AC czy IC (zestaw AIO w konfiguracyjne )

3. jaka karta GTX 1080 - wybrałem MSI Gaming X - ale czy Strix albo MsI Armour (dużo tańszy - nie wyjdzie na to samo? )

4. Jaki zasilacz

5 Chciałbym dołożyć super szybki dysk na M2 - ale jak wybieram - to konfigurator na morelach pisze ze nie zgadza sie interfejs??

 

Proszę o porady , pomoc i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, link do koszyka jest pusty. Co do karty się zastanów, bo msi gaming x kosztuje 2599, ja np. 2 tygodnie temu kupiłem gigabyte g1 i zaoszczędziłem 200zł. Ram weż taki jak w testach na pure pc g.skill 3200mhz cl 14. Chłodzenie wodne sobie daruj, polecam od siebie be quiet dark rock 3. Co do płyty do najkorzystniej cenowo  wypadaja modele od msi -  sli plus i krait gaming, mają wszystko łacznie z dzwiękowka 1220.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 to się opłacało brać za czasów 4 rdzeniowców. Teraz najbardziej opłaca się brać właśnie ten 8600K +1080 albo Ti jak chcesz maksymalną wydajność. Obudowę polecam silentium, któraś z szybą. Teraz dopłacasz 200 zł za nic.

Edytowane przez twardziel_psychopata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...