Skocz do zawartości
Gover

Czy wykręcony na 4.4 procesor i5-4670k da radę z vega 56 w 1440p dx11?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy mój podkręcony procesor  i5-4670k na 4.4 poradzi sobie z vega 56 w 1440p? Słyszałem że z dx 12 nie ma narzutu na procesor więc tutaj jestem spokojny, ale czy w przypadku dx 11 to nie jestem pewien. RAM mam 16 GB DDR3, natomiast zasilacz pójdzie do wymiany. Obudowa to fractal Arc Midi R2 z zamontowanymi 5 wentylami więc z przewiewnością obudowy powinno być dobrze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070Ti już oficjalne, poczekaj na to. Czytałem sporo recenzji użytkowników Vegi 56 którzy wstawiają swoje benchmarki, wydajność V56 w niektórych przypadkach jest najwyżej na poziomie 1080 (czyli 1070Ti porównywalnie) a w części tragiczna i jest słabsza nawet od 1070. Okropnie nierówna karta. W jednej grze masz 100 fps na 1080 i 100 fps na Vedze 56, w drugiej 1080 ma 100 fps a Vega 56 ledwo 50. Odradzam.

 

Druga sprawa, nie wiem jaką masz płytę ale jak pod Z97 to możesz poczekać jak na allegro pojawi się jakiś 5775c i wtedy kupić jak cena będzie fajna. Ja w wakacje kupiłem za 1400zł, a widziałem ostatnio nawet za 1200zł. Przesiadka z 4670K 4.4Ghz na 5775c 4.2GHz będzie na prawdę odczuwalna przy mocnej grafice.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1600 cl9 nie kręcone Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V oraz 2x8GB te same wersje to w sumie mam więcej ramu 24 GB, pewnie 1866 bez problemu raczej pójdą na asrocku z87 extreme 4 atx. Procesora nie zamierzam zmieniać a potrzebuje freesync bo mam taki monitor i również nie zamierzam zmieniać. Do wymiany pójdzie tylko zasilacz i karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zła decyzja. Nvidia ma bardzo wyrównane wyniki wydajności, wiesz że jak kupisz kartę pokroju 1080 to na rozdzielczości 1440p pograsz w każdą grę. Vega 56 np w takim AC origins jest momentami 30% wolniejsza od 1080 i spada do 50 klatek. To samo w Wolfensteinie, sa miejsca gdzie na Radeonach uzycie GPU i fps spada tak że z 100 fps robi się 50. Radier ma też rację z monitorami. Kupisz monitor z g-sync i wiesz że bedzie działał w całym zakresie 30-144hz, bez problemu z włączonym DSR i borderless fullscreen. Do tego ten referencyjny cooler na Vedze szkoda gadać. Jak 85 stopni i throttling cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie zamierzam kupować referenta tylko poczekam na autorskie rozwiązanie. Monitor kupiłem okazjonalnie, ponieważ chciałem oszczędzić i względem modelu z g-sync zapłaciłem w sumie 1100 zł mniej. Jeśli mój procek nie poradzi sobie z vega 56 to nie będę czekał na autorskie chłodzenie i kupię teraz rx 580 8gb. Nie biorę pod uwagę żadnych innych zmian.

 

rzymo słyszałem o dużym narzucie na procesor przez v56 przy dx11, gdzie przy dx12 już nie ma takiego problemu stąd to pytanie czy sobie poradzi.

Edytowane przez Gover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor z freesync masz 1100zł mniej niż z g-sync ?

Gry z DX12 też rżną procesor, tylko wszystkie recenzje masz robione na prockach 7700K i szybszych i ciężko czasem stwierdzić jak taka karta zachowa się na 4670K. Na pewno pod DX11 dużo lepiej pod nvidią., to jest jedno co jest pewne.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...