Skocz do zawartości
Aslaf

Jak podnieść napięcie na Evga 1080 ti SC2? (konieczna zmiana biosu?)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, co bym nie robił w Afterburnerze suwak voltage jest szary i nie mogę go przesunąć. Oczywiście mam w opcjach zaptaszkowane odpowiednie kwadraciki, które powinny umożliwić mi manipulację tą zmienną. Oprogramowanie Evga XOC również nie daje mi tej mozliwości... Stąd pytanie, czy konieczna jest zmiana biosu i czy ktoś orientuje się, jaki bios musiałbym wgrać aby wszystko hulało. 

 

Wygląda na to, że opcja podnoszenia napięcia została zablokowana przez Evgę, o czym niestety nie wiedziałem kupując swój egzemplarz. Zrozumiałbym jeszcze takie ograniczenia w tańszej wersjii Black, ale w SC2?... Trochę przeginka...

 

Na samym podniesieniu limitu poboru prądu mogę wyciągnąć tylko 1960mhz, co szału nie robi. Do grania na presecie Ultra w Watch Dogs 2 w fhd nie wystarcza, bo na terenach zielonych i podczas zjeżdżania do miast z mostów dropy do 50 fps są obecne... :D 

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tylko o zwiększeniu power limit, a co z oc rdzenia graficznego i pamięci? W sumie, 1960 Mhz to już wysoko, po OC chyba większość robi 2000-2025 MHz.

Oraz myślę, że jeśli wkraczasz w miasto, to nie musi Ciebie ograniczać akurat grafika. O ile monitorujesz parametry CPU, GPU itd, sprawdź ich zużycie proca i rdzenia karty w chwilach dropów. Ew. wyłącz wygładzanie.

W tej grze bardzo dużo zależy od procesora, a w FHD wszystkie mainstreamowe procki będą spowalniać 1080ti.  Jeśli wierzyć testom Gosu z ExtremeHardware (klik), to nawet takie 5930k czy 6950x w FHD nie dają rozwinąć 1080ti pełni możliwości - ino, że miejsce testowe inne niż te, które opisujesz.

Nie wiem, co może powodować to, że nie możesz samodzielnie zmienić napięcia rdzenia - podobny problem miałem na gtx 660ti msi i chyba też na gigabyte hd 7770 - jakiekolwiek oprogramowanie i jakiekolwiek zaznaczone "ticki" nie zmieniały sytuacji.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...