Skocz do zawartości
batoon

Modernizacja - karta graficzna 1050 vs 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam:

i5-3350p

MSI Z77A-G43

GoodRam 8GB

Sapphire Radeon HD7870 XT

SilentiumPC Deus G1-600W

 

Zestaw ten ma już 4.5 roku. Planowałem go wymienić za pól roku - kiedy stuknie mu 5 lat - stare bebechy sprzedać na allegro/olx za jakieś 800zl i dołożyć trochę i kupić nowy sprzęt za jakieś 3.5k. 

Planowałem kupić:

i5-8400 + płyta główna

2x4GB

GTX 1070

 

Jednak moja obecna karta graficzna odmówiła posłuszeństwa.

I teraz się zastanawiam:

 - kupić teraz gtx1050 i później sprzedać razem ze starymi bebechami - kolo kwietnia 2018 - kiedy wyjdą już tańsze płyty pod 8 generacje intela.

 - kupić GTX 1070 - widzę że cena teraz jest 1740zl wiec całkiem nisko; I tu się zastawiam czy przez te pól roku cena nie spadnie jeszcze niżej, lub czy nie wyjdzie jakaś nowa generacje kart graficznych i nie kupie czegoś lepszego za te same pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup teraz GTX1070 .

 

Zbliża się okreś świąteczno-noworoczny , tradycyjny generator wysokich cen - z reguły ceny sprzętu rosną .

 

Do tego swoje 5 groszy ma do powiedzenia relacja złótówki do euro czy dolara oraz kopanie kryptowalut - jakiś czas temu to właśnie kopanie kryptowalut było odpowiedzialne za ostre zawirowania cenowe na rynku kart i nie tylko - bo także dostać karty było bardzo trudno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zapytaliście jaką autor ma obudowę? To ważne z dwóch powodów. Pierwszy to czy karta

1070 wejdzie do obudowy a drugi czy gabaryty obudowy, oraz wentylacja zapewnią odpowiednią temperaturę i kulturę pracy karty.

 

Gtx1070 jest wyżej taktowany od modelu 1050 i ma wyższe TDP a co za tym idzie bardziej się nagrzewa i wymaga większej obudowy.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zapytaliście jaką autor ma obudowę? To ważne z dwóch powodów. Pierwszy to czy karta

1070 wejdzie do obudowy a drugi czy gabaryty obudowy, oraz wentylacja zapewnią odpowiednią temperaturę i kulturę pracy karty.

Zobacz, jaka karta padła autorowi tematu i zastanów się, czy to pytanie jest zasadne.

 

Gtx1070 jest wyżej taktowany od modelu 1050 i ma wyższe TDP a co za tym idzie bardziej się nagrzewa i wymaga większej obudowy.

W takim razie producenci, którzy wypuszczają te karty dedykowane obudowom mini-ITX nie wiedzą, co czynią.

Edytowane przez brachol
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś widzisz GTX 1070 za 1740zł to bierz, cena jak na to co było w tym roku niezła, przez większość czasu były za 2000zł. Jednak ja bym poszukał 1070Ti, za 2050zł widziałem G1. 300zł więcej, a karta szybsza o 20-25%.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jaka karta padła autorowi tematu i zastanów się, czy to pytanie jest zasadne.

 

 

W takim razie producenci, którzy wypuszczają te karty dedykowane obudowom mini-ITX nie wiedzą, co czynią.

 Czytałem wiele wpisów, że ktoś kupił małą obudowę z jednym wentylatorem z tyłu i żali się na forum, że karta osiąga mu za wysokie temperatury. Producenci zapewne wiedzą co czynią. Karty mini, czy modele do laptopów są tak skonstruowane, żeby zmieściły się, oraz nagrzewały się mniej od standardowych modeli referencyjnych i niereferencyjnych. 1070 jeszcze ma jakieś przyzwoite temperatury, ale wsadź sobie taką 1080-tke do małej obudowy i podkręć. Jestem ciekaw czy nie będzie thermal throttlingu.

Z procesorami jest podobnie. Te z dopiskiem k po prostu po OC mają wysokie taktowanie i nagrzewają się bardziej. Taki procesor po OC zamknięty w małej i ciasnej obudowie ze słabą wentylacją  będzie łapał większe temperatury niż w średnich gabarytów obudowie ATX z dwoma wentylatorami 14, lub 12fi 1xprzód / 1xtył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...