Skocz do zawartości
Sqad

7640x czy r5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Zamierzam kupić nowy procesor , płytę główną oraz ram. Jeśli chodzi o ram to w obu przypadkach nie ma problemu. Nie wiem tylko w która platformę inwestować.

 

Am4 czy 2066. Sprzęt ma być rozwojowy.

Komputer używany zarówno do grania jak i do prac biurowych, webdesign, jakiś prosty Photoshop, często sporo aplikacji na raz jest uruchomionych.

 

Zasilacz, dyski, obudowę mam. Wiem że i5 na tej podstawce to jest mizernosc ale chce mieć możliwość sporej dalszej rozbudowy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych zastosowań to ja bym bral  i5 8400. Procek starczy Ci na długo i zanim pomyślisz o zmianie to AM4 moze już nie być takie rozwojowe. Czasem by zyskać coś więcej to trzeba jakiś zmian. Może to być w architekturze lub czym innym. W każdym razie jak AMD będzie chciało zmienić podstawkę to to zrobi. To samo Chipsety. Mając zysk z nowych chipów w płytach głównych też coś tam im się  zwraca. A mają sporo do nadrobienia na rynku CPU. Więc częste zmiany mogą  mieć miejsce. Po za tym Ryzen wciaż  ma nieco słabszy jeden wątek, więc teoretycznie to Intel jest bardziej przyszłościowy, ale może  i mniej rozwojowy. Ale jeśli Intel wypuści   mocne 8 rdzeni w cenie obecnego i7 8700K, który zadziała na Z370 to już  jest jakaś  alternatywa.   Można potem wsadzić tam i9 czy co tam by wypuścili. A jeśli nawet nie to i5 8400 na jakiś  czas starczy. Oczywiście Ryzen to też nie jest zły pomysł, ale jak nie będzie szybszej zmiany to brałbym i5 8400. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na 8400. Poprzegladalem testy. Faktycznie najlepiej wypada w tej chwili ta platforma.

Pamięci tridentz 3466mhz. Płyta główna ASRock Z370 Extreme 4 i i5 8400. Na razie musi wystarczyć.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okej.

Niezłe pamięci, pewnie kosztują fortunę. Oczywiście 2x8GB? Jaki CL? Sprawdź najpierw, czy z tą płytą są w pełni kompatybilne.

Pamięci znalazłem używki. Najwyżej się je sprzeda. Cl16 niestety ale jak na tą prędkość to i tak nieźle.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...