Skocz do zawartości
elgregor111

Płyta główna pod oc i3-8350k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna nowego PC pod granie w cska, takiego żeby trzymał stabilne 200 fps na niskich ustawieniach. 

Wybrałem takie elementy:

 
Procesor
i3-8350k
+
Chłodzenie 
Cooler Master HYPER 212 EVO
 
Karta
MSI GeForce GTX 1050 OC 2GT
 
RAM
Patriot Viper Elite DDR4 2x4GB 2400MHz CL15
 
Dysk
ADATA SU800 256GB
 
Zasilacz
Chieftec GPS-400A8 400W
 
Napęd 
Lite-On iHAS124-14
 
Obudowa
MODECOM OBERON 2F
 
Planuje go podkręcić do ~4,6 - 4,8 GHz. I tutaj przechodzimy do sedna: jaką płytę pod ten zestaw? Mogę na nią wydać nawet i 700zł aczkolwiek chciałbym żeby to był możliwie najtańszy model który da radę utrzymać proca pod ww. taktowaniem. Nie interesują mnie żadne bajery, ledy i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły czy pierdylion wejść pcie, chcę żeby miała tylko ogarniętą sekcję zasilania i to wszystko.
 
Przy okazji prosiłbym o pobieżne przejrzenie tego co wybrałem (czy wszystko będzie ze sobą pasować, czy coś innego byłoby lepsze za podobną cenę itp). Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

699zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_434&products_id=299871

 

599zł

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=71394

 

Na każdej z dwóch pw.. podkręcisz. Do płynnej rozgrywki w Cs-Go podkręcanie na 4.6-4.8Ghz nie ma sensu. Wystarczy bazowe taktowanie, lub ew.. oc na 4,5Ghz. Chłodzenie w  kwocie tego co wybrałeś zmienił bym na Fortis3. SSD Iridium Pro 240 na MLC. Zapewne pochula dłużej niż Adata na TLC.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się już na AsRock Z370 Pro4.

Z dostępnością fortisa niestety są problemy ostatnio (zbyt mała produkcja? bo produkt jest świetny to i popyt ogromny), jeżeli znajdę to chętnie wezmę. 

A ten dysk po przeglądnięciu opini faktycznie wydaje się być pewniejszym wyborem, dzięki za pomoc  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze schłodzeniem procka poradzi sobie bez problemu HYPER 212 evo lub np.:

BeQuiet Pure Rock w tej samej cenie

BeQiuet Shadow Rock Slim-  droższy,179zł

 

lub z uwagi na zamiar podkręcenia 8350k i na temperatury jakie pokazano w teście dorzucić ~30-40zł i 

SPC Grandis xe1236 188zł wyśmienicie wypadał w testach z czołówką taką jak Thermalright Macho czy Noctua, Be Quiet

Cryorig Universal H5  189zł

TR Macho  196zł  właściwie legenda, to jedna z jego wersji 

Raijintek Ereboss Core  164zł   + wentylator

 

Myślę, że wartych uwagi byłby SPC Grandis/TR Macho ,  ale tu już zbliżamy się do ~200zł....  w tych granicach jest już duży wybór dobrych, konkurujących ze sobą coolerów. 

 

 

Edit

Dostępny Fortis ale za 170zł     :/

za 160zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Cena Fortisa3 skoczyła lekko w górę i w porównywalnej, lub niewiele większej cenie dobrą opcją z chłodzeń CPU wymienionych w poscie pw.. będzie Shadow Rock Slim.


Zdecydowałem się już na AsRock Z370 Pro4.

Z dostępnością fortisa niestety są problemy ostatnio (zbyt mała produkcja? bo produkt jest świetny to i popyt ogromny), jeżeli znajdę to chętnie wezmę. 

A ten dysk po przeglądnięciu opini faktycznie wydaje się być pewniejszym wyborem, dzięki za pomoc  :rolleyes:

Jak jeszcze nie kupiłeś, to oprócz Asrocka Pro4 i Gigabyte k3 dobrą płytą jest również Msi Z370 SLI Plus. Wyjdzie około 70zł taniej niż Pro4 a też ma dobrą sekcje zasilania;

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=299874

 

Przepraszam, że nie napisałem Ci o tej płycie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Przepraszam pomyliłem Z370 Extreme4 z Z370 Pro4.

 

Z Pure Rock może i Fortis wygra, ale z Shadow Rock Slim wątpię, żeby wygrał. Co najwyżej wyniki będą porównywalne, lub o nieznacznej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...