Skocz do zawartości
Druggy

Modernizacja komputera, GTX 970 czy coś mocniejszego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój obecny sprzęt:

- ASRock p67 pro3

- i7-2600k (4,5 GHz)

- XFX 550W (80+ bronze)

- 4x4 GB RAM

- GTX MSI 770 (2 GB)

 

Jako, że buduje bratu budżetowy komputer do grania, to planuje mu oddać swoją 770-tkę. Sobie, chcę kupić już coś mocniejszego ale w miarę rozsądnej cenie (w grę wchodzą karty nowe, jak i używane). Powiedzmy, że mam 1200 zł do wydania, ale widziałem, że takiego gtx 970 można na aukcji spokojnie za 750 zł wygrać, a w dzisiejszych gierkach nadal daje radę. Nie jestem jakimś maniakiem grania na max detalach, więc jak parę ustawień by było niżej to nic mi się nie stanie. 

 

Moje pytanie jest takie, czy kupować powiedzmy tego gtx 970, czy dopłacać do np. 1060 ze względu choćby na VRAM? Proponowane karty mogą być oczywiście również od czerwonych.

 

Jeszcze nadmienię, że gram w 1080p głównie w Battlefieldy (1, 4) oraz gry z serii Total War.

 

Z góry dzięki za pomoc :>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1060 w jakiejś promocji, ostatnio były ponizej 1200 na morelach

 

 

albo taka za 1219, w miare cicha i chłodna

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1060-amp-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-box-zt-p10600b-10m-1003488/

Edytowane przez chachel23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Jak kiepsko stoisz z kasą i Chcesz oszczędzić, to Możesz kupić w sklepie nową karte 1060 3gb z gwarancją. To pewniejsza opcja niż kupować używkę 970.  Do bf1,4 wystarczy. W przyszłości ukażą się nowe gry które wymagają karty 6gb, ale na razie 3gb na dzień dzisiejszy do większości tytułów wystarczą. Link do karty 10603gb i testu 1060 3gb vs 970 4gb poniżej;  Nie napisałeś jaką Masz obudowę?

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=55143

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc  :-D

 

Nie będę się bawił w jakieś półśrodki i kupię gtx 1060 6GB. Poczekam teraz jeszcze chwilę, bo może ceny trochę spadną po premierze 1070ti, no i niedługo jest czarny piątek to pewnie będzie jakaś okazja.

 

Temat do zmaknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...