Skocz do zawartości
siemien16

Z77A-G45, i5 2500k, Ballistix 16gb - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem wycisnąć ze swojego procesora i ramu trochę więcej mocy, a mam na myśli podkręcanie. Otóż po przejrzeniu paru stron internetowych i przeczytaniu paru wypowiedzi ludzi, którzy kręcili swoje 2500k, wynikło, że bez podnoszenia napięcia mogę kręcić procesor do 4,2GHz bez problemu, a ram przy użyciu XMP do 2133, aczkolwiek po takowym podkręceniu, komputer nie chciał wstać i BIOS zresetował ustawienia OC do podstawowych. Co mogło być przyczyną oraz czy te wartości nie są zbyt wysokie? Mój ram to Crucial Ballistix Sport 1600mhz, a zasilacz to Thermaltake R2 450W.  Liczę na jakieś podpowiedzi w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką resztą? Bredzisz 3 po 3. Jak mogłeś ustawić ram "przy użyciu XMP do 2133" skoro twoje kości na pewno nie maja zapisanego takiego profilu?

 

Zostaw RAM na razie w spokoju na default i kręć procka. Twoja płyta ma bardzo ograniczone możliwości regulacji vCore, więc na znacząco więcej niż 4,5GHz nie licz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w BIOS i mogę ustawić 2133 w XMP. A skoro BIOS pokazuje to raczej jest to możliwe. 

 

Problem jest taki, że zakręciłem do 4,0 i znowu był błąd. Komp wstał, ale Windows 10 przy bootwaniu wywalił niebieski ekran. 

Edytowane przez siemien16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może świadczyć o tym że za mocno podkręciłeś pamięci.   Kręć sam procek, a pamięci zostaw jak zalecił Radier. Niewiele Ci to zresztą da, a 2133 raczej nie uzyskasz.  Nie sugeruj się  internetami , bo jak wiadomo każdy procek kręci się  inaczej to samo pamięci. Mój i5 2500K szedł max na 4.6 ghz, ale są tacy co mieli więcej szczęścia i potrafili wycisnąć  więcej np 5.0ghz jak kolega wyżej. 

 

 

p.s  Jeszcze jedna sprawa: to że w Biosie można coś wybrać to nie znaczy że będze to działać prawidłowo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś jakiś ułomny chyba. Standardowe zegary to 1600, a przy włączeniu xmp mogę ustawić do 2133, bo tak pozwala mi BIOS. Jak kręcę cpu bez zmian w ramie i napięciu procesora, to przy 4,0ghz nie chce wejść do windows 10

Edytowane przez siemien16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...