Skocz do zawartości
Yras

Płyta pod am4 na b350 + ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, powoli szykuje się do zakupu nowego zestawu PC i jeśli chodzi o części, mam już mniej więcej wybranych faworytów Komputer będzie się składał procesora AMD Ryzen 1600, planowo GTX 1070 lub 1080 ewentualnie AMD Vega ze względu na posiadanie monitora z FreeSynciem, w którą oczywiście wątpię, ze względu na ich brak i nieopłacalność na dzień dzisiejszy  ( w zależności od cen i innych za i przeciw) 16Gb 3000Mhz cl 15 lub 3200Mhz cl16 pamięci ram, jednego dysku M2 + 2Tb HDD i teraz pojawia się pytanie w jaką płytę na b350 to wsadzić? z góry uprzedzam ze nie myślę o x370. Jeśli chodzi  o to co będzie w nią wpinane, to w zasadzie wymieniłem już wszystko, żadnej nagrywark, żadnej zewnętrznej karty audio czy wi-fi nie będę potrzebował, z czasem ewentualnie drugi dysk HDD Jeśli chodzi o OC, oczywiście fajnie by było, by płyta pozwalała rozbujać procka do tych 3,9-4,0, i zapewniała bezproblemowe OC pamięci, ale chyba większość płyt już nie ma z tym większych  problemów, aczkolwiek przydała by się w miarę solidna sekcja zasilania na przyszłość ( ryzen+, refesh, 2 czy co tam wymyślą) I tu moje pytanie - co kupić?? :) i jaki ram do tego byłby najpewniejszy, ewentualnie w jaką grafikę bardziej celować. Oczywiście cena tez  ma znaczenie (min. stąd b350 zamiast x370 i karty bez "Ti") ale wezmę pod uwagę wszystkie podpowiedzi, za które z góry dziękuje.

Edytowane przez Yras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Prime B350-Plus lub ASRock B350 Pro4. Obie mam przetestowane i nie sprawiały problemów.

Co do Asus Prime bardzo mi sie "podoba ta płyta ale,no właśnie jedno ale. W opiniach wyczytałem min.  "brakuje możliwości ustawienia napięcia procesora w trybie ręcznym i skonfigurowania własnych P-stanów.'. Poza tym to ASUS, gwarancja to fikcja" ktoś także wspomniał ze jest bardzo giętka i ma tylko 2 wyjścia na wentylatory co przy OC trochę mało, sam nie wiem. Co do ASRocka tez o nim myślałem, bo lubię tego producenta natomiast komentarz jednego z użytkowników "Płyta ma oszukaną sekcje zasilania procesora. Na płycie znajduje się 6 cewek, ale już tylko 3 mosfety czyli każdy mosfet posiada 2 cewki w rzeczywistości płyta, posiada tylko 3 fazową sekcje zasilania z podwójnymi cewkami taki chwyt marketingowy wprowadzający klienta w błąd." tez dał mi do myślenia i już całkiem zgłupiałem, ale dziękuje za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem x370 Asus Prime pro mam 1600x ryżego i hula ma na 4 GHz ramy lecą mi na 3000 MHz cl 14 16 16 16 36 są problemy z nieparzystymi cl więc dopasuj sobie ram bynajmniej ja mam taki problem ps weź coś na x370 bo według mnie będzie miało dłuższe wsparcie niż b350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem x370 Asus Prime pro mam 1600x ryżego i hula ma na 4 GHz ramy lecą mi na 3000 MHz cl 14 16 16 16 36 są problemy z nieparzystymi cl więc dopasuj sobie ram bynajmniej ja mam taki problem ps weź coś na x370 bo według mnie będzie miało dłuższe wsparcie niż b350

Przeczytałem na prawdę sporo artykułów na temat płyt i różnic miedzy nimi, największa różnica to to ze x370 obsługuje SLI, w które raczej nie mam zamiaru się nigdy pchać. Choć jak widzę ze ceny tych płyt, już nie są aż tak wysokie jak na początku, to zaczynam się coraz częściej zastanawiać właśnie nad mocniejszym chipsetem, ale to by była naprawdę ostateczność(chyba wolał bym droższa płytę na b350 niż najtańsze x370, możesz mi powiedzieć Jakiej firmy ram'ów i jakiego modelu używasz? Dzięki

Edytowane przez Yras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na sekcje zasilania i jakość komponentów aczkolwiek patrząc na testy teraz to bym brał kawę ale dostępność. ramy 

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVGB) sry ale troszke juz wypilem zaczolem weekend :p w poludnie ci zrobie zrzuty jak chcesz  Edytowane przez YogiBeer1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrz na sekcje zasilania i jakość komponentów aczkolwiek patrząc na testy teraz to bym brał kawę ale dostępność. ramy 

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVGB) sry ale troszke juz wypilem zaczolem weekend :P w poludnie ci zrobie zrzuty jak chcesz 

 

Coffe Lake w chwili obecnej jest praktycznie niedostępny, a jeśli już to ceny są zawyżone ( na alledrogo jakiś janusz sprzedaje i5-8400 za 1549 zł- nie, dziękuje) No chyba ze komuś wystarczą 4 rdzenie to może kupić od zaraz i-3;) poza tym pod kawę płyty tez jeszcze nie najtańsze a chce kupić coś jeszcze w tym roku, a nawet miesiącu, no nic dzięki za odp. a zrzutów nie musisz robić, nazwa mi wystarczy -pozdrawiam  i życzę udanej zabawy. Btw. weekend od środy? :D żyć nie umierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jako że sam przymierzam się do zmiany mojego staruszka, niech ktoś mi łopatologicznie powie jaka jest różnica między tym prockiem który posiadam( i5 2400) a ryzem 1600? Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę i3 8100 lub 8400(jak stanieje) choć tu trzeba poczekać na płytki.Grafa na razie zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukaj na youtubie benchmarków np  i5 2400 + gtx 1050ti w grach jakie cię interesują

 

FYI w swoją płytę główną możesz wsadzić i7 3770k

W sumie nie rozumiem, po co mi testy tego gtx1050ti? Przecież on nie jest jakoś dużo mocniejszy od mojego radka.

Gdy kupowałem tego radeona pisano mi, że proc to będzie spowalniał ta kartę...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...