Skocz do zawartości
kornel

Wymiana procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,mam pewien problem i potrzebuje porady.

 

Obecnie śmigam na – i5 4460,gtx 750Ti i silentum vero 500w.

Przymierzam sie do zmiany na i7 8700k z gtxem 1080,ale na ten moment fundusze pozwalają mi jedynie na wymianę procka na 8700k z płyta i ramami i tu pojawia sie pytanie czy warto teraz wymienić proca a kartę dokupić za pol roku czy zmiana procka ibtak nie podwyższy za bardzo wydajności i lepiej sie wstrzymać ? I czy w razie czego zasilacz pociągnie nowa i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę ( bo to żadna zmiana "mocowa" , po zmianie na GTX1080 może wymięknąć ), zmiana CPU/mobo/ram niewiele da przy tej samej karcie ...

 

Rozważyłbym zmianę samego CPU i grafy... co siedzi dokładnie w aktualnej konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z 1080 wymieniałbym od razu zasilacz wiec luz,samego cpu i grafy nie wymienie teraz bo za ten budżet,który teraz mam nie kupie tego co bym chcial,chce wymienić pcta raz a porządnie i miec spokoj na kilka lat. Chciałem tylko sie zorientować czy jest sens teraz wymieniać proca ,ale jeśli nie będzie jakiegoś odczuwalnego skoku wydajnosci to chyba dozbieram na resztę sprzętu i kupiecalosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej wiec tak - monitor to stary klocek a dokładnie  ASUS VH192D -1366 x 768 - 60hz . Na razie na pewno go nie wymienię wiec branie gtxa1080 raczej mija się z celem. Za rok albo dwa wymienię monitor i wtedy zainwestuje tez w 1080. Zeby nie zmieniać już procesora myślę ze warto wziąć tego 8700k.Gram glownie online,az tak duzej uwagi do grafiki nie przykładam,bardziej zależy mi na płynności wiec myślę ze gtx 1060 mi wystarczy. Zaraz edytuje post i dodam wstępnie co planuje kupić i będę czekał na opinie bo nie wiem czy dobrze kombinuje. 


Procesor Intel Core i7-8700K + SILENTIUMPC GRANDIS 2 XE1436

Płyta - MSI Z370 Tomahawk lub 
           ASRock Z370 KILLER SLI

RAM -  DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper
Grafa - Zotac GeForce GTX1060 AMP! 6GB lub
            Palit GeForce GTX 1060 6GB DDR5
Zasilacz - Jesli moj nie pociagnie to wezme - SilentiumPC Supremo L2 550W

Co myslicie o takim zestawieniu? Cos do zmiany?

  Edytowane przez kornel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zakup jakiegokolwiek monitora fhd (Nawet uzywki za psie pieniadze) powinien byc priorytetem. Nawet jesli za rok planujesz kupic docelowy. Ewentualnie zmienialbym graty razem z monitorem w stosownym czasie.

Edytowane przez culmen
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...