Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko problemy moze ktos mi powie co mam zrobic aby je naprawci bo inaczej tego Intela to za okno wywale.

 

1. Przy overclocking na 3Ghz nastawiam BUS na 250Mhz i przestawiam CPU:MEMORY ratio na 5/4 tzw. aby utrzymac pamiec na standartowej predkosci 400 DDR. Windows nie chce mi sie wczytac. Jedynie jesli nastawie 3/2 tzw. pamiec pracuje na 333DDR to mi sie windows wczyta

 

2. Komputer mi sie restartuje z jakiegos powodu ?

 

Mam najnowszy BIOS. Nie reinstalowalem windows. Przelozylem go z AMD NFORCE2 na IS7.

 

Rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, stary koniecznie reinstaluj system. To tak jakbyś miał wcześniej diesla, zostało ci trochę ropy, potem kupił benzynowca i chciał dalej jeździć na tym samym paliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nam podobny problem ze stabilnoscia Abita IS7,

procesor niby chodzi na 13x250 czyli 3250 mhz, ale na napieciach z przedzialu 1,6V do 1,8V nie jest stabilny,

pamieci chodzą na mnożniku 5:4 czyli tylko 400mhz a nie chcą powyżej Turbo w PAt'ie chodzić!!!

A może wymięka zasiłka Chieftec 360W???

PS. co wskazuje czujnik PWM na płycie???? Czego temperaturę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącam jako AMD'owiec ale w poście pytasz o IS'a a sam masz IC. Nie pomyliło ci się coś w pisowni ?:)

Masz racje pomylilem sie w swoim podpisie. Powinno byc IS7. Zaraz to poprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nam podobny problem ze stabilnoscia Abita IS7, 

procesor niby chodzi na 13x250 czyli 3250 mhz, ale na napieciach z przedzialu 1,6V do 1,8V nie jest stabilny,

pamieci chodzą na mnożniku 5:4 czyli tylko 400mhz a nie chcą powyżej Turbo w PAt'ie chodzić!!! 

A może wymięka zasiłka Chieftec 360W???

PS. co wskazuje czujnik PWM na płycie???? Czego temperaturę????

Jak narazie to mam same problemy z ta mobo. Mysle ze to wina BIOSu. Opisze swoje problemy troche pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba mobo uszkodzona poniewz co chwile sie BIOS resetuje. Wlanczam komputer i na ekranie mam napisaze ze "Bior wrong check sum" i sie wszystkie ustawienia resetuja do stadartowych. Wczoraj bylo do tego stopnia zle ze wogole mi sie komputer wlaczyc nie chcial. Tylko piszczal w kolko. Dobrze ze kumpel wpadl i mi podpowiedzial aby wyciagnac baterie. Tak tez zrobilismy i w koncu bios zaskoczyl. Potem mi sie windows nie chcialo wogole wczytac. Z jakiegos powodu partycje jakby wcielo ale ja naprawilem za pomoca konsoli dostepnej na dysku instalacyjny. Teraz windows mi dziala ale nadal nie moge przestawic procesora na 3Ghz przy pamieci taktowanej na 200Mhz. Jedynie przy 166Mhz DDR333 windows mi sie laduje ale programy maja problemy z dzialaniem. Pamiec mam raczej dobra wiec nie mysle aby to byl problem z pamiecia. Jak tak dalej pojdzie to chyba sie przezuce spowrotem na AMD. Z AMD nigdy nie mialem takich problemow. Do tego jeszcze robilem benchmarki i prz 2.4Ghz mam gorsze wyniki od mojego AMD XP 2600+ w PCMARK2002. Przy 3Ghz (udalo mi sie zrobic 1 test) wyniki dla CPU sa tylko o nie cale 1000 punktow wyzsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nam podobny problem ze stabilnoscia Abita IS7, 

procesor niby chodzi na 13x250 czyli 3250 mhz, ale na napieciach z przedzialu 1,6V do 1,8V nie jest stabilny,

pamieci chodzą na mnożniku 5:4 czyli tylko 400mhz a nie chcą powyżej Turbo w PAt'ie chodzić!!! 

A może wymięka zasiłka Chieftec 360W???

PS. co wskazuje czujnik PWM na płycie???? Czego temperaturę????

Nowe BIOSy sa zrypane. Tylko orignalny poprawnie dziala. Poczytaj sobie na forum Abita. Za glowe sie tylko lapac. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko jak najbardziej w porzadku.

Chyba normalne ze jak ustawisz 1:1 i masz FSB 250MHz to pamieci tez na tyle chodza? Pamieci w dualDDR chodza zawsze duzo nizej niz w singlu. Moje memorki chodza do 230MHz w dualu. Dalej juz nie ida. Musisz ustawic je na 333MHz.

Nie ustawiaj max timingow bo to nie ma sensu. Abit ma tak wysrobowane timingi ze to co chodzi na innych plytach spox tu wysiada. Dlatego plyta jest bardzo szybka, ale po podkreceniu trzeba z timingami schodzic by byc na poziomie o/c innych plyt.

Masz i865 a wiec nie masz gwarancji ze posiadasz dobry chipset. PAT w Spingdale jest zupelnie nieoficjalny i nikt nie gwarantuje ze bedzie sie dobrze krecil i pozwalal bez problemu pracowac z wlaczonym PATem. Testowalem IS7 i sztuka ktora mialem z PATem WCALE nie dzialala. Taka gwarancje daje tylko i875. Owszem i865 tez ale to zalezy od egzemplaza chipa.

PAT dziala tylko poprawnie przy 1:1. Dalej daje ciala bo PAT skraca droge sygnalu przez bufory, a sa one niezbedne do pracy w trybie async. Mam FSB 280MHz i z wlaczonym PATem mi Winda nie wstaje. Bez niego jest OK.

Te resety BIOSu to nie wina plyty. Tak juz bywa ze jak zabardzo wykrecisz sprzet to dochodzi do tego ze pojawiaja sie bledy juz na poziomie inicjacji BIOSu. Jedyne wyjscie to zejsc z taktowaniem.

 

Na koniec konkluzja. Testowalem 3 plyty-Albatrona, Abita i Asusa. 2 pierwsze na i865. Albatron chodzil dobrze tylko do 250MHz. PAT nie dzialal na najostrzejszych timingach, Abit nie dzialal z wlaczonym PATem wcale i krecil sie tylko do 230MHz. Asus-PAT dziala do 250MHz async, max chodzi do 310MHz. i875 mimo ze drogi daje wieksza gwarancje wysokiego o/c. Coz-z plytami jak z prockami, kazda inaczej sie kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh ten Abit a kiedyś robili takie fajne płytki po moich perypetiach z ostatnią płytą więcej już do tej marki nie wrócęmoją następną płytką będzie asus 8)

polecam jakiegoś asusa na 865PE. Fajnie się podkręca procek hheee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze plya Ci nie wstaje to wina pamieci . Dowód: to proste: wcieło ci partycje jak wspomniałes (przy odpaleniu kompa boot sector dysku zostal zle odczytany, nastąpiło przekłamanie spowodowane pamięciami) Naprawiłeś to zapewne nadpisując MBR-a. Acha wczoraj testowałem tą płyte tyko ze IS7-E(bez raida) brachol sobie ja kupił pierwsze wrazenia: zaj....ta. Oczywiście miala juz ostatni bios tj. z 6.10.2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze plya Ci nie wstaje to wina pamieci . Dowód: to proste: wcieło ci partycje jak wspomniałes (przy odpaleniu kompa  boot sector dysku zostal zle odczytany, nastąpiło przekłamanie spowodowane pamięciami) Naprawiłeś to zapewne nadpisując MBR-a. Acha wczoraj testowałem tą płyte tyko ze IS7-E(bez raida) brachol sobie ja kupił pierwsze wrazenia: zaj....ta. Oczywiście miala juz ostatni bios tj. z 6.10.2003

Popo małe sprostowanie, ostatni bios to 1.4 z 02.07.2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popo, najpierw sprawdź potem pisz, nie masz racji, również co do IC7 - ostatni bios to 1.5, poniżej linki.

Pozdrawiam

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/is7g14.exeftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/ic715.exe

 

To chyba jest BETA bios poniewaz nie widzialem go na oficialnej stonie ABITa. Jak narazie te BIOSy to niezly nie wypal. Szczegolnie z ostatnim. Rev.13 miala problem a REV.14 ABIT "ZAPOMNIAL" to poprawic plus caly ten GAME ACCELERATOR nie jest do konca dopracowany. Bede instalowal Rev.15 dzisiaj jak wroce do domu. Zobaczymy czy sie problemy z porzednimi BIOSami naprawia.

 

Tak w nawiasie to odradzam uzywac ABITa programu do flashowania BIOSa przez Windows ktory nazywa sie FLASH MENU. Wczoraj jak flashowalem BIOS do Rev.14 to mi sie komputer na pare chwil "zawiesil". Myslalem ze to juz koniec. W koncu jednak zakonczyl flashowanie i wszystko dziala jak nalezy. Ten program jest troche "niepewny" jak na moj gust. Mysle ze przez DOS jest to nadal najlepszy sposob na robienie takich rzeczy.

 

 

Jak narazie nadal nie jestem w stanie podkrecic CPU do 3Ghz i w tym samym czasie miec pamiec pracujaca przy 5/4 ratio w dual channel. Udalo mi sie to niby zrobic po wylaczeniu ostatnich 2 opcji w PAT w BIOSie ale system byl troche niestabilny. Bede probowal zrobic to samo ale przy pamieci wlozonej do SLOT 1,2 tzw. bez dual channel. Moze tak bedzie to lepiej dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popo, najpierw sprawdź potem pisz, nie masz racji, również co do IC7 - ostatni bios to 1.5, poniżej linki.

Pozdrawiam

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/is7g14.exeftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/ic715.exe

 

To chyba jest BETA bios poniewaz nie widzialem go na oficialnej stonie ABITa. Jak narazie te BIOSy to niezly nie wypal. Szczegolnie z ostatnim. Rev.13 miala problem a REV.14 ABIT "ZAPOMNIAL" to poprawic plus caly ten GAME ACCELERATOR nie jest do konca dopracowany. Bede instalowal Rev.15 dzisiaj jak wroce do domu. Zobaczymy czy sie problemy z porzednimi BIOSami naprawia.

 

Tak w nawiasie to odradzam uzywac ABITa programu do flashowania BIOSa przez Windows ktory nazywa sie FLASH MENU. Wczoraj jak flashowalem BIOS do Rev.14 to mi sie komputer na pare chwil "zawiesil". Myslalem ze to juz koniec. W koncu jednak zakonczyl flashowanie i wszystko dziala jak nalezy. Ten program jest troche "niepewny" jak na moj gust. Mysle ze przez DOS jest to nadal najlepszy sposob na robienie takich rzeczy.

 

 

Jak narazie nadal nie jestem w stanie podkrecic CPU do 3Ghz i w tym samym czasie miec pamiec pracujaca przy 5/4 ratio w dual channel. Udalo mi sie to niby zrobic po wylaczeniu ostatnich 2 opcji w PAT w BIOSie ale system byl troche niestabilny. Bede probowal zrobic to samo ale przy pamieci wlozonej do SLOT 1,2 tzw. bez dual channel. Moze tak bedzie to lepiej dzialac.

Popo bios 1.4 jest jak najbardziej oficjalny i figuruje na stronie abita, tradycyjnie już link poniżej

 

 

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/engl...TLE=IS7-EBios

 

natomiast bios 1.5 jest dla IC7 tak jak napisałem powyżej, nie ma 1.5 dla IS7, nieuważnie przeczytałeś

 

Conc, asynchro i 3 ghz to problem niestety powszechny z IS7

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem przy P IV 2.4 fsb nawet na 140 i VCore 1,575

Pamięci mam 333 ale myślę że to wina tej j...... płyty bo na asusie było oki.

jest problem - przy gryach komp sie resetuje lub wraca do windowsa.

Bios 14!!! i nic, ten procek chodził na ASUS-ie na fsb 166 a tu problem. Kto wie co jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem przy P IV 2.4 fsb nawet na 140 i VCore 1,575 

Pamięci mam 333  ale myślę że to wina tej j...... płyty bo na asusie było oki. 

jest problem - przy gryach komp sie resetuje lub wraca do windowsa. 

Bios 14!!! i  nic, ten procek chodził na ASUS-ie na fsb 166  a tu problem. Kto wie co jest przyczyną?

PAT (lub jak to ABIT nazywa GAME ACCELERATOR) jest tego powodem. Dwa ostatnie BIOSy sa do kitu. Ja bym uzywal tylko orginalnego BIOSu jak narazide dopuki ABIT nie wyjdzie z poprawkami. Nadal nie bedziesz mogl jednak uzywaz 5/4 ratio aby miec pamiec na DDR400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Obawiam sie, ze mam podobny problem.

Komp: to P4 2,53 MHz, ABIT IS7-E, 512 MB DDR Kingston, zasilacz Chieftec 360W, WinXP + SP1

Bios: 14

 

Od samego poczatku, glownie podczas grania w gry (np. Colin3), nastepowaly resety, lub wyjscia do windowsow.

Poczatkowo myslalem, ze to zasilacz(Codegen 300W). Wymienilem go na Chiefteca 360W. Niestety nic sie nie zmienilo.

Wywalilismy SB Live, bo myslelismy, ze gryzie sie z kodekiem na plycie. Niestety tez nic sie nie zmienilo.

Przeprowadzilem tez update BIOS-u, (do v14)

Wczoraj sprawdzilem moja plyte z innym P4 2,53 MHz i GF4 MX

Niestety rebooty nie ustapily! To chyba plyta?!

Ostatnio podwyzszylem napiecie pamieci RAM z 2,6 na 2,7.

Moze to cos pomoze.

BTW:Panowie, jak powinienem ustawic timingi RAM-u; zostawic je na Auto, czy lepiej manualnie?

 

Wszystko wskazuje na plyte, czy uwazacie, ze moge cos jeszcze zrobic? Czy plyta moze byc uszkodzona?

Czy wymienic ja na nowy egzemplarz czy dac sobie spokoj z ABIT-em.

Jezeli tak to na jaki model/firme?

Serdecznie pozdrawiam

Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor, chcialem juz oglosic Cie moim bogiem, tak dlugo komp mi sie nie resetowal... Niestety, przed chwila nastapil boot :(((((((( (kiedy przechodzilem z jednej aplikacji do drugiej, nacisnalem ALT+Tab i reboot:(()

Czy masz jeszcze pomysl co mozna zrobic? Zmienic jeszcze jakies opcje?

Zaznaczam, ze pozostale opcje w Game Acceleratorze mam ustawione na Auto. (oprocz dwoch ostatnich, ktore zgodnie z Twoim zaleceniem, ustawilem na Disabled)

 

Wiecie, co mnie irytuje: Juz pare razy po odpaleniu komputera wiatraczek na FanEQ po prostu halasuje!!! Przeciez to skandal! ja te plyte uzytkuje dopiero od 2 tygodni!!!

 

Poradzcie, bo nie wiem co robic? Wymieniac plyte na nowa, przerzucic sie na ASUSA P4P800?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...