Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moj pierwszy post mam plytke abit is7 procesor p4 3 ghz presccot i gdy wlaczam komp po sprawdzeniu podzespolow wyskakuje komunikat: CPU is unworkable or has benn changed.Please recheck-CPU SOFT MENU,da rade cos zaradzic dodam ze mam standardowy bios i stery do plyty.plyta kupiona w pazdzierniku procesor tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moj pierwszy post mam plytke abit is7 procesor p4 3 ghz presccot i gdy wlaczam komp po sprawdzeniu podzespolow wyskakuje komunikat: CPU is unworkable or has benn changed.Please recheck-CPU SOFT MENU,da rade cos zaradzic dodam ze mam standardowy bios i stery do plyty.plyta kupiona w pazdzierniku procesor tez.

wgraj najnowszy bios do płyty - widocznie źle identyfikuje twojego proca dlatego taki komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

is7g19.exe Bios Issue Date:2004/03/12

BIOS ID:1.9

Fixed the "CPU is unworkable" error message for P4 Prescott 2.4G (533MHz/ 1M L2/ 90nm) CPUs. Please follow the steps below to update the BIOS:

Press <F1> key to continue booting when the "CPU is unworkable" error message shows on screen.

Boot up the system from bootable floppy disk and then update BIOS.

BIOS compile date: 03/12/2004.

Cytat ze strony abita - wystarczy poczytać :D

 

Kolega wcześniej ma ten sam problem, tyle ze z procem 2.4GHz (też prescott)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pichu z 2,53 Prescott :)

Uwierz Adasi że ustawienie biosu nie pomagalo......... ale upgrade TAK !!!!!!!!!

Pichu w środe badź czwartek ustawiamy mojego Abita IS-7 G na FULL :)

HEHE zamienilem Asrocka P4I65GV na Abita + Mx440 Agp X8 ZA DARMO :)

Dzieki Pichu za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero dzisiaj sie bede bawil z biosem moze pomoze, a ta sytulacja nie jest przy pierwszym odpaleniu kompa, jakis czas chodzilo ok dziwne to troche ale tak z dznia na dzien nic nie ruszalem i taki komunikat ,mam nadzieje ze najnowszy bios pomoze

 

edit. wgralem najnowszy bios nr 22 (mialem 20) i nic nie dalo dalej ten komunikat moze teraz sprawa konfiguracji biosu bardzo nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc lub rade

thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no nie wiem. Mnie pomogla wersia 20. Wczesniej wyświetlał mi taki sam komunikat:

"CPU is unworkable"

i po wejściu do Bios nie pozwalal zapisac zmian (save and exit ). Ja nie potrafie Ci pomóc bo ta płyta jest "świeża" u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano mam problem z moim abitem IS7-E bios 22 przy ustawieniu

Ext. Clock (CPU/AGP/PCI) 217/66/33MHz

Estimated New CPU Clock 2.80GHz

N/B Strap CPU As Fsb800

DRAM Ratio (CPU:DRAM) 5:4

AGP Ratio (CPU:AGP:PCI) Fixed

 

Game Accelerator Street Racer

Refresh Cycle Time Normal

Read Delay Auto

Read Delay Adjust Disabled

Command Per Clock Disabled

 

lub zmiana

Ext. Clock (CPU/AGP/PCI) 223/66/33MHz

Game Accelerator Auto

Refresh Cycle Time Auto

Read Delay Auto

Read Delay Adjust Auto

Command Per Clock Auto

komp mi nie chce się włączyć. Wszystko pracuje monitor się nie włącza i po sek. przestaje pracować.

Przy jakims podkęceniu powyżej 2.8 się tak robi i trzeba restartować zworką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ale znow pojawil sie problem po 1 gdy wlaczam zimny komputer np rano strasznie glosno chodzi wiatrak tylko niewiem ktory to, a dzwiek doslownie jak traktor, w abit EQ pokazuje ze RMP NB off pomaga wylaczenie kompa po jakims czasie i ponowne wlaczenie, druga sprawa ze jak mam cieply komputer to w abit EQ temperatura SYS i PWN wynosi 208 C o co chodzi a jescze dodam ze to z glosnym wiatrakiem bylo przed zmiana biosu a temp niewiem bo dopiero teraz zainstalowalem te EQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 2 dni jestem szczesliwym posiadaczem plyty Abit is7. I mam pytanie. Jaka jest bespieczna temperatura Pwm? W biosie mam ustawione 75*C. Posiadam procesor jak w podpisie P4 1.6A bez problemu idzie na 2.5 ghz temp w normie. Prime 0 bledow. Plyta natomiast kiedy prime juz troche dziala alebo wlaczam jkas gre po pewnym czasie zaczyna pikac. Nie mam zainstalowanego Abit EQ. Czy wie ktos moze dlaczego tak pika????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moj post jest troszka wyrwany z kontekstu........ale to z radosci !!!!!!!!

No moge tylko powiedziec ze przesiadlem się z IS7-G na IC7-G i roznica jest ogromna :) WOWWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz go zapodam. Obecnie jade na IC7 1.1 bios 26 modded by pokipoki - ma spread spectrum i ostrzejsze timingi

Mam pytanie:

 

Z jakiej stronki można ściągnąć zmodowane biosy do IC7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcze z plyta jak tylko umiem, chodzi o to ze w biosie jak dam na cpu fan wyzsze obroty to sa po restarcie ale tylko do momentu az nie zaladuje windowsa. max to 2700rmp. prubowalem tez SpeedFan 4.18 zwiekszyc ale 100% to wlasnie te ok. 2700. moj bios to 22. w jaki sposob moge to poprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz go zapodam. Obecnie jade na IC7 1.1 bios 26 modded by pokipoki - ma spread spectrum i ostrzejsze timingi

Mam pytanie:

 

Z jakiej stronki można ściągnąć zmodowane biosy do IC7 ?

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=43708

Jeżeli dobrze rozumiem to ten bios nie działa na IC7-G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedł nowy biosik do IS7 2.3

 

http://www2.abit.com.tw/page/en/download/d...TYPE=Socket+478

 

1. Updated CPU micro code.

2.Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs.

3. Supports certain SATA CDROM when "OnChip Serial ATA" is running in "Enhanced Mode".

4. Changed "PWM Shutdown Temperature" as "Disabled", "PWM Warning Temperature" default to 95 degree C.

5. BIOS compile date: 11/23/2004

 

siciągamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już próbował zmodowanego biosu 22 dla IS7-E:http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=48059

Nie chciało mi się czekać, aż ktoś sprówbuje więc juzgo wgralem. W biosie pojawiły się nowe opcje, mamy dostęp do większej ilości ustawień pamięci, itd.

Nie wiem tylko do czego służy opcja "spred spectrum" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...