Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

ok, tak myślałem lecz chciałem sie jeszcze upewnić :)

 

dzięki DEV-o

 

aha jeszcze pytanko odnośnie temperatury:

 

Wiem, że abit zawyża temp procesora, lecz czy FAN EQ podaje prawidłowe wartości :?:

poniewż w biose mam wyższe niż w FANEQ o jakieś pięć stopni

 

pozdrowionka dla wszystkich userów ABIT Board :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tak myślałem lecz chciałem sie jeszcze upewnić :)

 

dzięki DEV-o

 

aha jeszcze pytanko odnośnie temperatury:

 

Wiem, że abit zawyża temp procesora, lecz czy    FAN EQ      podaje prawidłowe wartości :?:

poniewż w biose mam wyższe niż w FANEQ o jakieś pięć stopni

 

pozdrowionka dla wszystkich userów ABIT Board :D

1272283[/snapback]

Nie wazne czy Bios czy FANEQ - abit podaje temperature zawyzona ( poniewaz inaczej ja mierzy - pomiar nastepuje w srodku rdzenia a nie tak jak inni producenci podaja temp srodka blaszki , tzw Tc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uadlo mi sie dzisiaj zawalczyc z RAID'em - okazalo sie, ze nie da sie podniesc systemu, jak sie go nie instalowalo z wlaczonym RAID'em w biosie wczesniej. Poniewaz nie znalazlem zadnego innego rozwiazania, to zrobilem naprawe systemu i doinstalowalem te sterowniki do systemu. Wszystko poszlo ok, zainstalowalem najnowszy IAA 4.7.0 (to byl chyba blad), dokonalem migracji danuch do RAID'a, sformatowalem "dodatkowa" przestrzen - wszystko bez zadnych problemow.

Poskladalem kompa do kupy, odpalam go i dopiero zworcilem uwage, ze system nie widzi zadnego urzadzenia IDE. Widac tylko flopa i 2 dyski SATA z RAID, a poza tym nic. Sam bios plyty widzi wszystkie podpiete IDE, bios RAID ma taka pozycje jak non-RAID drives czy jakos tak i tak tez nic nie widac. Na stronie o IAA nie znalazlem nic w problemach na ten temat, w sieci jak narazie tez mi sie nie udalo znalezc. Doczytalem sie tylko, ze ze powinno sie stososwac wersje IAA taka sama jak wersja biosa od RAIDA. Dopatrzylem sie, ze bios mam 3.5.costam wiec zainstalowalem IAA w ver 3.5. ale dalej nie widac zadnego napedu podlaczonego do IDE.

Co z tym cholerstwem zrobic ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie :) Wpadlem na desperacki pomysl, wywalenie z systemu sterownikow IDE od primary i secondary. Po reboocie zainstalowal sie primary i znalazl podlaczone urzadzenie, ale secondary juz nie z tekstem, ze sterownik jest nieodpowieni dla tej platformy (czy jakos podobnie). Poglowkowalem chwile, bo pamietalem, ze juz kiedys mialem ten problem. Wtedy sobie nie poradzilem i reinstalowalem winde... i w koncu sobie przypomnialem. Trzeba zmienic nazwe w C:\Windows\System32\Drivers\atapi.sys na np. atapi.old Pozniej trzeba na tym niezainstalowany kanale z wykrzyknikiem dac aktualizuj driver i instaluje sie wszystko ok. A po reboocie mam wszystkie napedy :) Czlowiek sie uczy cale zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co jest z pudelku razem z is7?? i czy to samo jest razem z is7-e? bo nie wiem czy warto doplacac do is7 bo i tak raid nie wykorzystam fire-wire raczej tez nie a tak bede mial jeszcze kase na QC-80 Alcu a i jeszcze czy ktos ma tego freezona na tej plycie?? zastanwiam sie czy sie zmiesci bo mam stosunkowo mal obudowe i zasilacz jest blisko plyty dzieki za odpowiedz

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta jest najlepsza do podkręcania na INTELU chodzi mi o socket 478.

za miesiąc moze dwa będe mieć freon a on na amd nieda mi aż takiego wzrostu oc jak na intelu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzedników tylko Abit IC-7!!

 

-------------------

P4E2,8@3,2(14*229)C0:( /Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/LG-DvD,LG-RW/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/

Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wszyscy tak IC7...IS7......co jest ikt nie ma AI7 ?? przeciez ta plya jest spoko

no wlasnie jest spoko a nie jest taka jak is7 i ic7 lol lol Edytowane przez psychol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalic , zalozylem dzis FREZERA 4 sprzet jest zaj....y 47 C w spoczynku 1580 obr/min . Przy pelnym obciazeniu sprawdze pozniej :) ...

1304252[/snapback]

 

opisz jak chlodzi , jaka glosnosc w obudowie zamknietej a przede wszytskim powiedz w ktorej stronie znajduje sie jego wentylator ? ( nad pamieciami czy nad chipsetem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl jest nad pamieciami , jest nieslyszalny przy ok 1600 obr , przy 2500 czyli max slychac lekki szum przy otwartej obudowie , przy zamknietej z odleglosci 1 metra siychac jedynie lekki szum zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl jest nad pamieciami , jest nieslyszalny przy ok 1600 obr , przy 2500 czyli max slychac lekki szum przy otwartej obudowie , przy zamknietej z odleglosci 1 metra siychac jedynie lekki szum zasilacza :)

1305410[/snapback]

Jakie masz temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po 2 miesiacach uzytkowania IS7 wystapil pierwszy powazny problem.

 

Nie wiadomo dlaczego, ale po restarcie komputera wyswietla sie ekran gdzie pokazuje proca, pamiec, napedy. Po tym wszystko sie zatrzymuje i rozlega sie powtarzajacy krotki sygnal. Zgodnie z tym co wyczytalem jest to niby blad zasilania. I tu powstaje problem..

Testowalem juz na rozne sposoby, zmienialem zasilacz, procesor, karte graficzna, pamiec i nic. Za kazdym razem ten sam efekt...

Wszystko wskazuje na to ze padla plyta..

Czy mam racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie dotyczące is7-e. Wlasnie ja kupilem i sie bawie :]

 

mojego celeron northwooda 2.4 dalem na 3.1, przy zmianie napiecia na 1.6, ale na 3.2 juz sie wali, i zwiazane z tym pierwsze pytanie... czy bezpiecznie jeszcze podwyzszac napiecie na procesorze ?? teraz jego temp to normalnie 38.5c, stress - 56-57 - jest na boxowym wentylatorze

 

i drugie pytanie. czy timingi 2-2-2-6 dla goodramow 2x256 w dualu sa dobre ? (sa stabilne, przy CPU 3.1) czy polecacie inne ? (zwiekszylem napiecie dla DDR na 2.65)

 

jakie wogle jest max temperatura dla celerona northwooda ? znaczy wiem taka zeby bylo stabilnie... ale jakiej nie powinien osiagac ?

Edytowane przez wiateq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko jedno male ale wazne:

 

Mam Abit IC7-G i od dluzszego czasu strasznie wyje mi wiatrak na NB, zaczyna mnie to irytowac juz i denerwowac znacznie. Mam pytanie czy mozna go sciagnac i zostawiajac tylko ten smieszny niebieski radiator, czy nie bedzie sie on zbytnio grzal?? A jak sie nie da to moze jakies inne alternatywne rozwiazanie do tej dolegliwosci ???

Z gory dzieki za odpowiedz.

Aha....komp nie podkrecany a oto i konfiguracja:

Abit IC7-G

P4 2.4 GHz

1024 DDR RAM PC3200

WD 120GB

Radek 9500

Obudowa Chieftec

 

Pomozcie prosze !! ..ehh....znow warczy...ehhh..:-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko jedno male ale wazne:

 

Mam Abit IC7-G i od dluzszego czasu strasznie wyje mi wiatrak na NB, zaczyna mnie to irytowac juz i denerwowac znacznie. Mam pytanie czy mozna go sciagnac i zostawiajac tylko ten smieszny niebieski radiator, czy nie bedzie sie on zbytnio grzal?? A jak sie nie da to moze jakies inne alternatywne rozwiazanie do tej dolegliwosci  ???

Z gory dzieki za odpowiedz.

Aha....komp nie podkrecany a oto i konfiguracja:

Abit IC7-G

P4 2.4 GHz

1024 DDR RAM PC3200

WD 120GB

Radek 9500

Obudowa Chieftec

 

Pomozcie prosze !! ..ehh....znow warczy...ehhh..:-((

1309482[/snapback]

Ściągaj ściągaj! Śmiało, nie masz sie czego obawiać. Ja tak zrobiłem i temp jest zawsze w okolicach 35C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wierzyć sensorom na płycie to od nich wiem :wink: Tak min. pokazuje Abit EQ. Chyba że się mylę bo to może być temp powietrza w odbudowie. Ale sprawdzając organoleptycznie tj palcem ma właśnie tyle stopni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wierzyć sensorom na płycie to od nich wiem :wink: Tak min. pokazuje Abit EQ. Chyba że się mylę bo to może być temp powietrza w odbudowie. Ale sprawdzając organoleptycznie tj palcem ma właśnie tyle stopni :wink:

1310685[/snapback]

@Marcin 18

 

Prawdopodobnie podałeś temp. SYS a to temp. w obudowie ... ja mam wciśnięty czujnik pod radiator mostka północnego izn na rogu radiatora styka się z mostkiem .. czujnik jest postaci cienkiego drucika zalanego w sztywnej foli mam takie 3 sensory dołączone do obudowy.

 

Powiem jedno jak działa wentylatorek ok. 6200 obr. to temp pokazuje ok 31 stop. idle w stresie ok 40 stopni .. po wyłączeniu wentylatorka temp w idle 36 stopni w stresie po 30 min już ok 50 stopni ... dalej nie sprawdzałem mówie o czasie ..

 

Czy pracować z wymontowanym wentylem na NB pozostawiem decyzje Wam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...