Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Miałem wcześniej mobo Asus P4P800 E Delux przy o/c tj. FSB 270 proc 3,4Ghz@3,8Ghz z odblokowanym mnożnikiem. miałem zaniżoną punktację w benchmarkach. Testowałem pamieci memtestem, zapusciłem superpi i wszystko stabilne. Zmieniłem mobo na Abit IC7-G i to samo tyle tylko, że nie mam odblokowanego mnożnika, ale przy FSB234, proc 3,4Ghz@3,97Ghz to samo zaniżona punktacja w benchmarkach. Między FSB200 a 225 widać wzrost wydajności powyżej odrazu spadek. Jaka może być przyczyna takiego zachowania, najwidoczniej nie jest to wina mobo, może procka czy też pamięci?. Temperatury chyba są wporządku płyty nie przekracza 40 st. procka w stresie 70st. przy napięciu 1,6V. Proszę o pomoc bo już nie mam cierpliwości.

 

 

PIV 3,4Ghz steping D0, Abit IC7-G, Corsair Twinx 2x512XL. eVGA 6800GT. Antec true Power 550W. Maxtor sata 250G i ata 160G, TDK 1616N. Sanblaster Audigi2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie powyzej fsb225 tez mam gorsze wyniki i ja stawian na procka u siebie ze nie wydala juz! i mysle ze mogles trafic na procka slabego ale sprubuj np obnizyc pamiei tak zebys byl pewny ze one chodza OK i bedziesz wiedzial mniej wiecej czy to wina procka czy nie:) a pamieci do F1 to trzeba jakies TCCD :) przynajmniej u mnie na innych nie chcialy odpalac.

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie powyzej fsb225 tez mam gorsze wyniki i ja stawian na procka u siebie ze nie wydala juz! i mysle ze mogles trafic na procka slabego ale sprubuj np obnizyc pamiei tak zebys byl pewny ze one chodza OK i bedziesz wiedzial mniej wiecej czy to wina procka czy nie:)  a pamieci do F1 to trzeba jakies TCCD :) przynajmniej u mnie na innych nie chcialy odpalac.

pozdro!

1646626[/snapback]

Kości są na samsungach TCCD. Zrobiłem tak jak pisałeś. Ustawiłem pamięci w skali 5:4 i potem 3:2 sprawdziłem i na FSB225 i na 234 w benchmarku wyszły te same punkty więc już nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jeśli chodzi o zaniżanie pkt 3d markach itd. to nie przez napiecie tylko przez temperaturki. Na 1,62v i bez dodatkowych ulepszeń mojego WC miałem zaniżone wyniki(sandra arith. 9607MIPS)a temp wysssssokie. Po ulepszeniu, temp spadła o jakieś 8*C a wyniki były maxymalne przy moim taktowaniu (sandra 10855MIPS), p4 tak mają że jak są duże temp. to zwalniają......a wydaje mi sie że 70*C to chyba duża temp :blink: ?? pozdro

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego wychodzi że jednak za duża temperatura, co byście polecili założyć nie chcę się bawić w wc, żeby go dobrze schłodzić może to, http://sklep.benchmark.pl/pelny_21291.html i czy będzie pasować na moje mobo, bo pentagram ledwo co mi się zmieścił zostało z 1 cm od zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mam teraz na jakas chwile dostep do termometru laserowegi i powiem wam ze te czujniki w abicie moim i pewnie innych plytkach nie dzialaja poprawnie:)

 

na 3,7 i vcore 1,45 na mosfetach tempeaturki siegaja 90*C a plyta na czujnikach pokazuje 45*C to samo cewki - 60-70*C

wszystko na Dual-prime

do proca nie siegam ale udalo mi sie uchwycic kawalek tego shima (czy jak mu tam) i pokazalo 41* - cujnik na mobo pokazuje 67*C

 

ps. ciekawe ile tam jest na WC gdzie przeplyw kolo socketu jest duzo mniejszy!! - ale az boje sie myslec:P

 

teraz dalem def i zaraz sprawdze jak temp sie prezentuja:P

 

jak chceci temp jakich innych rzeczy na tej mobo i innych moich komponentach to piszcie bo termometr mam jeszcze pare h

 

EDIT

 

na def

 

mosfety - 50-75* zalezy ktory

cewki - 50 - 60* zalezy ktora

taki ukladzk wielonuzkowy kolo proca - 50*

reszta rzeczy na mobo nie przekracza 40* memki tez

wszystko pod dual primem

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to AC freezer 4 + AS5, a jeśli chodiz o temp. BIOSOWI napewno nie można wierzyć, ale AIDA32, Everest, czy Speed Fan moim zdaniem wskazuja poprawne temp. bo kiedy kompa wlaczam wchodze do biosu patrze 55*C :blink: a jak już sie winda załaduje uruchamiam Everesta patrze 45*C czyli to by sie zgadzało że abit zawyża o 8-10*C :) bo gdzieś wyczytałem że ten odczyt z biosu wskazuje temp. czujnika ktory jest jeszcze cieplejszy od gorącego powietrza kolo procka czy gdzieś, a Everest i te inne prosto z czujnika...gdzieś coś czytałem....jak znajde to dam znać...

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

posiadam abita ic7 - wydaje mi sie ze jest to juz ta nowsza wersja - na mostku polnocnym mam aluminowy radiator ala orb a w srodku maly glosny wiatraczek - myslalem o uciszeniu tego ustrojstwa i moj wybor padl wlasciwie na revoltec northbridge freezera(nie chce mi sie bawic w dorabianie zapinki do zalmana, po trosze boej sie uszkodzic odsloniete jadro chipsetu) - jednak kiedy na niego patrze wydaje mi sie ze nie nalezy on do demonow wydajnosci(malo grubych finow) - zaczalem sie zastanawiac - czy ten pierwotny cooler - z wylaczonym/wyjetym smiglem - nie bedzie wydajniejszy jako goly radiator od tego revolteca? obecnie fsb to 200MHz - komp jest wystarczajoco szybki i na razie nie bawie sie w podkrecanie, a zalezy mi na ciszy - jest ktos kto uzywa ic7 z wylaczonym smiglem ?, moze ktos porownywal temp np na firmowym bez smigla i tym revoltecu ?

 

sorki jesli gdzies sie to powtorzylo, ale ten topic ma juz 51 stron, trudno o ogarnac - zwlaszcza ze jest w nim mowa o 100 roznych rzeczach...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolnij se smiglo w biosie do 60%-50% i bedzie git:p

1648168[/snapback]

A jesli ma dobrze wietrzona bude, to moze nawet wylaczyc tego malego wyjca... aczkolwiek przy OC bedize trzeba cos tam podzialac aktywniej B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie jestem doświadczony wpodkręcaniu więc zanim zacznę się w to bawić to chciałbym zapytać. Czy płyta Abit IC7 ma zablokowaną szynę AG/PCI ?

 

Oto oznaczenie płyty (skopiowane z Everesta):

 

11/01/2004-i875P-W83627H-6A79BA19C-27

 

Jeśli to pytanie pojawiło się już w tym temacie, to bardzo przepraszam, ale 50stron tematu to dla mnie dużo czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Abita IC-7 i tez mnie wkurza te male smiglo... :/ Jak nic nie robie na kjompie to speedfanem sobie nawet do 30% zwalniam (jak tam mniej to staje ;)), ale nie dalo by sie tego jakos odpiac albo na cos cichszego wymienic? W miare nie duzej cenie bo kasy nie mam akurat... A jakby wylaczyc tamto śmigło i zostawic sam radioator to by sie stalo cos np. przy graniu w jakies wymagajace gry?? Komp nie krecony ( po prostu P4 3200 i jescze ze starego kompa przelozony radek 9200 chocia znie wiem czy to ma jakies znaczenie)

 

PS. Jakiego BIOSu najlepiej uzywac do tej plyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...