Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

MAm takie pytanie bo mnie nurtuje to i może ktoś już się z ym u siebie spotkał. Otóż:

 

Miałem pamięci DDR400 i proc chodził na 3.6GHz tj. FSB300 mnożnik pamięci 3/2 czyli akurat DDR400.

 

Chwilowo mam pamięci DDR333 (poluje na niezłe 400 żeby kupić), które jednach CHODZĄ na 400 po podkręceniu przy ustawieniach FSB 250 i mnożniku pamięci 5/4.

 

Wszystko jest pięknie ale jak tylko wrzucę FSB CHOĆBY 270 na mnożniku 3/2 to komputer zamiast postować wdaje z siebie piiii, piiii, piii ze znacznymi odstępami pomniędzy piszczeniami.

 

Czemu tak jest ? Pamięci działają na 200MHz a nie chcą wstać z wysokim FSB ale z niskim ustawieniem ich samych (dla FSB 270 byłoby to 2*180).

 

Zaznaczam, że procek nie był wyjmowany, ruszany. To wciąż ten sam egzemplarz co chodził na FSB300.

 

Pamięci na których chodził to było 4*256 DDR 400 TwinMOS

 

Teraz nie chce wstać na podręconych 2*512 DDR 333 TwinMOS

 

Próbowałem wielu opcji. To nie wina zasilacza. Procesorowi się odwidzało czy to wina obsadzonych banków pamięci czy może po prostu coś z mnożnikiem pamięci nie tak ???

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przy 4 kościach na abicie PAT się wyłącza (dla stabilności) i dlatego mogło działać FSB300 :|

I tu możesz mieć rację, bo wiem, że cpuz pokazuwał mi disabled a teraz nagle jak mam dwie kości to mam enabled...

 

Buszuje teraz po forum abita i widzę, że są tam takie postu jak mój z pytaniem ale brak odpowiedzi od kilku dni na post ! Czy to nowość dla ABITA czy jakieś fatum ? Myślałem że na forum ABITa są eksperci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i na razie działa - niestety nie mam proca na FSB800 więc nie powiem ci jak działają dzielniki 5:4 i 3:2 natomiast 4:5 chodzi ok

A ja sie zastanawiam nad zmianą biosu na wersję 18 ale się chyba wstrzymam.

Narazie wszystko działa ok na 3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i na razie działa - niestety nie mam proca na FSB800 więc nie powiem ci jak działają dzielniki 5:4 i 3:2 natomiast 4:5 chodzi ok

A ja sie zastanawiam nad zmianą biosu na wersję 18 ale się chyba wstrzymam.

Narazie wszystko działa ok na 3Ghz.

Ja zmieniałem BIOS na 1.8 potem wróciłem do 1.7 bo mi nie działała ta magistrala ponad 250.. ale okazało się że to nie od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie różnice w wydajności między ustawieniem w game acceleratorze na auto i na street r. ? Bo ja nie zauważyłem różnicy. Może pamięci muszą działać synchronicznie? bo mam 3/4.

U mnie jak miałęm dzielnik 1:1 to GAT na street racer dawał małego kopa w 3dmarku, ale dużego w testach pamięci w sandrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki ze przy dzielniku 1/1 i pamięciach ddr333 komp jest wolniejszy niz przy pracy asymchro 3/4 i ddr400 dla szyny proca np@150mhz. O co mi chodzi:warto kupić ddr 400 dla procków P4 serii A jeśli osiągnie się szyne po overcl. ok. @150mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ale mi chodzi o to ze tiak czy tiak pamieci sa nie wykozystane w dualu działaja szybciej niz reszta :( a ze wyniki masz wieksze to zrozumiale w przypadku amd i duala tez sa wyniki wieksze ale i tiak jest to nie wykozystane wiec po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to chce kupić pamięci ddr466 bo po dzisiejszych nocnych testach uzyskałem fsb @170mhz!!! 8O i myśle ze stabilnie. Komp chodzi od godz. 2 w nocy do teraz z zapętlonym 3DMarkiem i Prime95 ustawionym na torture test czyli 7 godz. To dobry poczatek. Mobo jest po prostu wy....ste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Nie wiem co robic bo mam zamiar kupowac WC ale nie wiem czy oplaca sie kupowac jakies zestaw za 99 zl czy zainwestowac w cos drozszego a jesli tak to w co ? :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj problem.

Plyta Abit IC7-MAX3

jak sie wylacza kompa z windowsa, lub przez guzik (:P) power, to ponowne uuruchomienie jest niemozliwe, nawet nie postyuje. Ale jest przed wlaczeniem kompa wyciagnac mu zasilanie, to potem startuje i dziala jak wsciekly. Nie pomaga nic, nowe biosy, odtaktowanie, przetaktowanie, no generalnie dlugo juz walcze z tym. Moze ktos mial podobnie i udalo mu sie to rozwiaac. Aha, nawet jak sie zrobi clear cmos, ale nie wypnie zasilania z zasialcza, tokomp i tak nie wstaje.

No i znalazlem powod.

Plyta pojechala do abita, wymienili podstawke( ktora w miedzyczasie stopila sie z prockiem), oczywiscie pierwsze zdanie pana w serwisie brzmialo, ze ktos to musial niezle podkrecac. Plyte mialem 3 dni wiec i po podkreciac nie zdazylem. Oczywiscie wine za caly stan rzeczy ABIT zawalil na mnie, jednak po klotni, udalo mi sie wywinac od placenia za nowa podstawke. Zawzialem sie i postanowilem udowodnic dlaczego to wszystko nie dziala jak powinno, no i znalazlem.

 

Komp po wylaczeniu tzw soft, wcale jak sie okazuje nie wylaczal. Procesor dzialal caly czas, tylko inne podzespoly nie. No i procek bez chlodzenia grzal sie strasznie, i stad wlasnie stopiona podstawka. A komp nie wylaczal sie dlatego ze w biosie - UWAGA!! - byl wylaczony Kontroler SATA firmy Silicon. Kiedy kontroler sie wlaczy problem znika.

 

No i co ciekawe okazuje sie ze to nie tlko ja mam problem z tym kontrolerem. Koles jak wylaczy na NF7 (plyta Abita pod Athlona) to windows sypie bledami.

 

Teraz jestem ciekawy co mi na to wszystko odpowie ABIT, bo pomimo usuniecia problemu dosc sztucznie jednak, denerwuje mnie takie bubel na plycie za 1200 pln.

 

No i co wy na to koledzy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, troche sie nie postarali. Ale i tak uwazam, ze plyty ABITa sa swietne. Stabilne i dobrze wykonane etc. Ostatnio skladalem kompa na plycie MSI (845E MAX) i ta plyta na dzien dobry, byla uszkodzona. (moze to byl przypadek,kto wie, ale mimo wszystko takie rzeczy nie powinny miec miejsca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy BIOS dla IS7 rev. 17

 

Tutaj jest lista co nowego jest w tym biosie

 

Update CPU micro code.

Add Pentium 4 Extreme Edition support.

Fixed the problem that CAS latency can not be set manually when the CPU:DRAM is set to PSB8000/5:4 or PSB800/3:2.

Fixed the problem that the hard disk will not be recognized if the OnChip SATA is set to "Combined Mode" then choose "RAID".

Fixed the problem that system will reboot when the "Resume by Alarm" is enabled and user pressed power button to shutdown the system during POST.

Fixed HDD size detected as 136GB when 200/250/300 GB SATA drives are connected to SATA1 or SATA2 (ICH5 SATA channels).

BIOS compile date: 11/04/2003

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/is7/is7g17.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy BIOS dla IS7 rev. 17

 

[...]

:arrow: troszke sie spozniles z ta informacja. popatrz na podstrone 11 tego tematu i przedostatni post (z 11 listopada) ;)

:oops: :oops: 8) :lol:

 

 

Tak swoja droga to prubuje podlaczyc SERIELLI (przejsciowka ATA-SATA) ktora mialem w starej NF7-S ale nie dziala mi poprawnie z IS7 poniewaz moj HD nie jest rozpoznawany. Wiecie jak to naprawic? Czy jest mozliwe ze SERIELLI z NF7-s nie jest kompatibilna z IS7 ? Wydawalo mi sie ze obie mobo maja ten sam SATA chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...