Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy Ic7.Czy jerst dodawana przełączka z serial atat-na ata. bo wiem ze w IC7-g ale czy w Ic7??Bo jestem na kupnie takiej płyty.Mam mały problem bo mam dwa dyski caviary 80 8catche na ata.I chce je do raidu podłączyć.I drugie pytanie.Czy ktoś chciał by sprzedać taką przełączke ?? Kupie jedną.kontakt gg- 5366396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe miał taki komputer

Abit Ic7,2.4 Ht 800FSB,2X256 Kingmax Pc400,2Xcaviar 80gb.Mam taką prośbe.Jak by ktoś mi mógł napisac jak bios skonfigurować zeby stabilnie chodziło na 3ghz.Kompletnie sie nieznam z tymi dzielnikami,Jakimiś gat.I czy abit sie niebędzie gryzłz tymi pamięciami bo kasy niemam na leprze.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak w biosie jak chcesz 3Ghz:

CPU Operating Speed----------------------User Defined

-Ext. Clock (CPU/AGP/PCI)-----------------250/ 66/ 33MHz

-N/B Strap CPU AS------------------------PSB800 (This Enables PAT)

-DRAM Ration (CPU : DRAM)---------------5:4

-AGP Ratio (CPU:AGP:PCI)-----------------Fixed

-Fixed AGP/PCI Frequency-----------------66/33MHz

-CPU Power Supply------------------------- 1.525V albo 1.55V

-DDR SDRAM Voltage-----------------------2.7v albo 2.8v

-AGP Voltage------------------------------1.55v

Dram Timing Selectable---------------------Manual (By SPD Might cause issues)

 

- CAS Latency Time------------------------2,5 (albo 2 jak ci pamiatki wyrobia)

- Act to Prechage Delay--------------------7 (albo 6 j.w)

- DRAM RAS# to CAS# Delay----------------3 (mozesz sprobowac 2)

- DRAM RAS# Precharge--------------------3 (j.w)

 

Game Accelerator (GAT)--------------------Auto

-Refresh Cycle Time------------------------Auto

-Read Delay(tRd)---------------------------Auto

-Read Delay Adjust(tRDA)-------------------Auto (Disable jak bedzie niestailny)

-Command Per Clock(CPC)------------------Auto (Disable j.w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stabilna to stwierdzisz jak juz bedziesz mial sprzet, a co do wydajnosci mozesz przeciez obnizac timingi pamieci co nie daje wielkiego skoku wydajnosciowego na i875, a po za tym mozna sie pobawic opcjami GAT, ale tylko pod warunkiem posiadania bardzo dobrych pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-N/B Strap CPU AS------------------------PSB800 (This Enables PAT) 

A czy ta opcja koniecznie musi byc ustawiona taka fsb jak oryginalne fsb procka ?

 

Ja mam P4 2.4GHz FSB 533MHz - podkrecilem go na 2.8GHz ( fsb 153MHz) - wiec na jaka wartosc mam ustawic ta opcje ( ma 533MHz czy 800MHz} ?

A takze co ta opcja znazy ? czy cos wlacza , cos wprowadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nie dawna mam płyte abit is7-e i mam problem!na poczatku problem ze sterownikami od grafiki-nie mogłem instalowac omegi tylko najpierw oryginalne ati :(poprzednio miałem gigabyte i zmieniłem na abita. i powstał problem mam-radeona 9100 popzrednio miałem właczone fast write a teraz nie:( nie moge właczyc w catalycsie zmieniam na włacz restartuje kompa i dalej jest tak samo:( moze w biosie powinienem cos zmienic?i teraz równiez nie moge go krecic przedtem kreciłem rdzen z 250 na 290 a pamiec z 230(chyba) na 260 i nie miałem zadnych artefaków a teraz rdzen na 270 i pamieci na 250 i jest pełno artefaktów! napiecie na agp 1.5v i predkosc szyny 66 standardowo... pomocy jak próbuje właczyc fastwrite to po restarcie kompa on nie chce sie właczyc musze resetowac biosa przez wyjecie beteri a nie zworki co mam zrobic aby właczyc fast write?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: dostalem propozycje zamiany swojego Abit'a IS7 na Abit'a IC7-G (na niewielka doplata). w zwiazku z tym powaznie sie zastanwiam nad tym czy jest sens pakowac sie w IC7-G. moze pomozecie podjac decyzje? zasypcie mnie jakimis argumentami ;)

 

jak to sie bedzie miec do wydajnosci? na ocworkbench IS7 wyprzedzal w testach nieznacznie IC7-G. z kolei IC7-G ma lepsze wyposazenie i obsluge do 4 hdd na serial ata (IS7 tylko 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: dostalem propozycje zamiany swojego Abit'a IS7 na Abit'a IC7-G (na niewielka doplata). w zwiazku z tym powaznie sie zastanwiam nad tym czy jest sens pakowac sie w IC7-G. moze pomozecie podjac decyzje? zasypcie mnie jakimis argumentami ;)

 

jak to sie bedzie miec do wydajnosci? na ocworkbench IS7 wyprzedzal w testach nieznacznie IC7-G. z kolei IC7-G ma lepsze wyposazenie i obsluge do 4 hdd na serial ata (IS7 tylko 2).

Ja ci polecam zamianę, IC7-G, na chipsecie nie daje dużej różnicy w wydajności zmiana timingów pamięci więc można postawiać słąbsze i ostro kręcić, i masz serial ata raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: michalak - przy jakich ustawieniach pracujesz (pamiec, procek)? chcialbym wiedziec czego moge spodziewac sie po tej plycie, biorac pod uwage to, ze mamy podobny sprzet: P4 2.4 i GeIL 2x256 (400) no i doszedlby mi jeszcze wspomniany Abit IC7-G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: michalak - przy jakich ustawieniach pracujesz (pamiec, procek)? chcialbym wiedziec czego moge spodziewac sie po tej plycie, biorac pod uwage to, ze mamy podobny sprzet: P4 2.4 i GeIL 2x256 (400) no i doszedlby mi jeszcze wspomniany Abit IC7-G.

No więc:

FSB 250

Dzielnik 5:4

timingi pamięci BY SPD

AGP/PCI 66/33 FIXED

GAT wszystko na auto

i działa super stabilnie.

Ale jak się na i875 zmieni z CL2 na Cl3 to nie ma dużej różnicy w wydajności ale za to lepiej można pamięć kręcić.

warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamięci 433mhz z kingmaxa i procesor 2.6c.Jak ustawić zeby pamięć chodzi miejwiecej tak jak jest takotwana a nie na 400.Jakiego dzielnika czaba użyć bo nic niepisze jak pamięć jest taktowana jak prubuje to przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamięci 433mhz z kingmaxa i procesor 2.6c.Jak ustawić zeby pamięć chodzi miejwiecej tak jak jest takotwana a nie na 400.Jakiego dzielnika czaba użyć bo nic niepisze jak pamięć jest taktowana jak prubuje to przestawiać.

5/4 najlepiej. Ale w tedy bedziesz musial miec FSB ustawiony na wiecej niz 250Mhz oczywiscie. Nie powinienes miec z tym problemow. Kumpel ma 2.6Ghz P4 i pracuje mu powyzej 250FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy bios do abira ic7/ic7-g oznaczony numerem 19.

Możecie go pobrać tu ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ic7/ic719.exe

 

Z tego co czytałem na forum abita to bios jest bardzo stabilny, tylko 2 osobom przy wyświetlaniu Silicon Imge Raid wieszał się komp.

Oto link to topica: http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...15&pagenumber=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Michalak za info - wlasnie testuje ten nowy bios. Na razie bez problemow i zauwazylem jakby szybciej winda sie uruchamiala.

 

Zmiany w nowym biosie:

1. Update CPU micro code.

2. Add notification when none 80-wire cable is installed.

3. Fixed them problem that system hangs if

1) DRAM ratio is set to 5:4 or 3:2

2) DRAM timing by SPD

3) N/B strap CPU as FSB800

4.BIOS compile date: 11/18/2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...