Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

OBroty wiatraka, 57 obrotow na minute? b. malo : O

 

Moze zle podlaczyles ? Podepnij pod CPU FAN!!!!

Przeciez kolega napisał że PWM ma 57. czyli to jest temp. a nie obroty wntylatora. PWM są to układy zasilające proca. znajdują sie obok proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące kontroli wiatraków na Abicie IS7-E2. Speedfan wykrył 3 wiatraki, z czego w 2 mozna wedug niego zmieniac obroty... o ile zmienianie obrotów wiatraka CPU działa, to tego drugiego nie... Czego może to być wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem abita ic7g.Podkreciłem proca na 3.75 chodzi juz od 1.5 h tak na 2x prime.I wszystko ok ale temp proca z everesta pokazuje 70 stopni :/ czemu ??Na asusie miałem 57 :/ A co to jest pwm ??Bo tam mi pokazuje 57

zle zalozony cooler? pwm=uklady zasilajace procke (te kondziorki obok socketu) ponoc moga wytrzymac 120C ale ja tego nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem abita ic7g.Podkreciłem proca na 3.75 chodzi juz od 1.5 h tak na 2x prime.I wszystko ok ale temp proca z everesta pokazuje 70 stopni :/ czemu ??Na asusie miałem 57 :/ A co to jest pwm ??Bo tam mi pokazuje 57

Gdzieś indziej na tym forum wyczytałem że abity lekko zawyżają temperatury (ściślej: wskazują więcej niż jest naprawdę) podczas gdy asusy zaniżają.

 

Tak właściwie to piszę w innej sprawie. Otóż:

 

Kupiłem swojego kompa jakiś rok temu (patrz w sygnaturkę) i od początku miałem problemy z temperaturami - płyta wygrywała całkiem skomplikowane melodyjki swoim beeperem ;) w ramach ostrzeżeń. A jak wiadomo celerony z prescottem mocno się grzeją, u mnie dochodziło nawet do 75 st. C, więc posłuchałem się mojej piszczałki i sprawiłem sobie Pentagrama Freezone 100+ Cu. Od tego czasu już temperatura nie dochodzi do wartości granicznych (mam max 60-61 st. C), a płyta główna i tak wydaje z siebie czasem jakieś piski (mniej więcej raz na godzinę pracy kompa). Jak odpalam AbitEQ i SpeedFana to temperatury są ok, napięcia też i nie mogę zlokalizować przyczyny tych pisków.

 

I jeszcze jedno: niedawno wiatraczek na NB zaczął mocno hałasować, czasami przy włączeniu kompa nie zaczyna się kręcić (muszę go jakimś patykiem dźgać żeby zaczął :D), a czasami kręci się baaaaardzo wolno. Co mogę z nim zrobić? Kupić coś pasywnego może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: niedawno wiatraczek na NB zaczął mocno hałasować, czasami przy włączeniu kompa nie zaczyna się kręcić (muszę go jakimś patykiem dźgać żeby zaczął :D), a czasami kręci się baaaaardzo wolno. Co mogę z nim zrobić? Kupić coś pasywnego może?

 

Dużo o tym się pisało... Zalman NB77J

 

A jak przeszkadza Ci piskanie, to proponuje głośniczek systemowy out :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przeszkadza Ci piskanie, to proponuje głośniczek systemowy out :lol:

Tak, to też brałem pod uwage ;) ale on chyba jednak nie piszczy bez powodu, tylko za cholerę nie wiem co to może być :/

Edytowane przez jkotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez powodu to tym bardziej bym go wyłączył :rolleyes:

Hehe... NIE piszczy BEZ powodu, czyli piszczy z jakiegoś powodu tylko nie wiem jakiego ;]

 

Somebody help me!!! Jak oglądam jakiś horror po ciemku a tu nagle pierdut BZZZZPIIIIII!!! to można zawału dostać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moze ktos zapodac jakims modowanym biosem do IC7/IC7G, szukam i szukam, az zaczalem do ludzi modujacych biosy pisac z rozpaczy. Znalazlem pare biosow tic taca, ale jego strona nie chula i nie moge nic sciagnac.

Z gory dzieki za pomoc. Moj maila jak co olbu@poczta.onet.pl or just prive me with PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie IC7 i karty sieciowej... Dziś odebrałem Abita IC7 :razz: niestety nie ma sieciówki, tzn jest wejście zaklejone, czy jest jakaś możliwość aby karta sieciowa na niej ruszyła?? Jak jest wejście to muszą być jakieś połączenia czy coś takiego...

 

Bo jak zmienie płytke to będę bez neta bo jeszcze nie doszła do mnie sieciowa :(

Edytowane przez Krum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie IC7 i karty sieciowej... Dziś odebrałem Abita IC7 :razz: niestety nie ma sieciówki, tzn jest wejście zaklejone, czy jest jakaś możliwość aby karta sieciowa na niej ruszyła?? Jak jest wejście to muszą być jakieś połączenia czy coś takiego...

 

wejscie jest ale nie ma ukladu scalonego na plycie glownej ktory steruje karta sieciowa ( puste miejsce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko, ze na tej plycie rozmieszczenie pinów jest boskie....

fan3 po co w rogu ? lepiej dac fan1 dla wentyla na tyl.

CPUFAN ok blisko proca, FAN1 moze byc na gorze w rogu....

a fan2 ? po kiego wuja na samym dole? jak to wsadzic jak mi muzyczna siedzi???

 

;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdzies na jakims zachodnim forum ( jakis czas temu) czytalem ze plyty IC7 i IC7-G ( na chipsecie i875) maja lepiej zrobione zasilanie procka w porownaniu z plytami na i865

Sam jestem posiadaczem od ponad dwoch lat IC7 ( kupilem jak tylko wyszla) i jestem z niej bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy one maja takie same opcje krecenia proca

chodz mi że na IC7 ma vcor jest 1,9 a jakie jest na IS7

 

a może opłaca sie ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> MSI neo2 platinum edition 865PE jakie ma max Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy one maja takie same opcje krecenia proca

chodz mi że na IC7 ma vcor jest 1,9 a jakie jest na IS7

 

a może opłaca sie ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> MSI neo2 platinum edition 865PE jakie ma max Vcore

 

nie porownoj "krola overlockingu" jakim jest Abit z MSI - plyty MSI sa mniej stabilne przy duzym overlockingu a takze slabiej sie kreca

jezeli nie chcesz krecic to obie plyty beda na podobnym poziomie - jezeli zas chcesz krecic to bierz Abita - ma dobrze dopracowane szczegoly , zasilanie procka itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...