Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jak mam ustawić u siebie IRQ w komputerze bo mam straszne wolne botowanie i napewno IRQ jest tego przyczyna, Grafika w ksiazce nie rozumiem mam tak poukladane w kompie.

 

AGP - Normal Karta graficzna

PCI 1 - Pusty slot

PCI 2 - Zajety Karta Dziewkowa Audigy

PCI 3 - Pusty slot

PCI 4 - Zajety Leadatek Win Fast 2000 Expert XP

PCI 5 - Pusty

 

Nie wiem czy dane ktore podałem czy cos pomoga ale ja akurat nie znam sie na IRQ z gory dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w ic7 są HACZYKI mistrzu!

Serio? W is7 też są!

mam male pyatnko jakie robicie max FSB na wyszym IS7 ? doszedl ktos do 280 :P ? piszcie jakie max fsb, jakie rario FSB\RAM i jaki bios

U mnie na razie max to 260 ale niestabilnie bo proc nie wyrabia. A bios najnowszy i ratio 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce załorzyć blok wodny na NB w ic7 i tam jest taka "górka" i spód bloku nie dotyka reszty NB co mam zrobić olać to czy obkleić to czymś tak jak to jest na fabrycznym

 

@misiom1 jak sie montuje tego zalmana skoro on nie ma haczyków bo chyba sie skusze na radiator bo mi bloczek cieknie :/

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzilem w oryginał (zapinka od wyjca)

 

Dołączona grafika

 

Ciasno bo ciasno ale wlazło B)

tylko nie każdy ma taka zapinke ponieważ nowsze płyty wychodziły z innym coolerem i tam takiej zapinki nie ma.

 

PS zapraszam na strone 9 tego tematu. Juz była rozmowa o tym.

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swat -> jestem pod zajebistym wrazeniem !!!!! szok !!! pieknie zamontowane, czy te kawalki gwozdzi byly giete ? wchodzi na styk i dociska ? czy te haczyki wychodzace z zalmana to z oryginalu ? daj wiecej fot plis, nie tylko z gory tylko z profola i ze boka :) musze podpatrzec szczegoly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

fotki postaram sie jutro dac, albo DZIS - ale to dzis beda z telefonu!: (

a co do tych nózek to są standartowe od ZALMANA.

Potem mierzymy odleglosc od tych 2 zaczepów, tniemy tyle drutu ile potrzeba i wsadzamy! A Fizyka robi docisc za nas! - Akurat sie elgancko dociska jak wzialem drut 3mm!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swat - ja myslalem ze to jest gwóźd (dobrze napisalem ?) :D a tak pozatym to pieknie wyglada, jakie masz temp na tym, a jakie miales na zwyklym śmigiełku ? jest wyższa ? ciekawe czy da sie taki cos pierdyknąć na tego nowego freezona na NB, to bym sobie dal na to wolnoobrotowy 40mm wow jak to brzmi :) wolnoobrotowy 40mm :P i 3cfm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten od coolera? Tez tak zrobilem, ale potem wymienialem paste i mi złamal sie ten drucik..... z BARDZO mocno dociskal mi do czipsetu radiator...

dlatego ja wygiąłem ten drucik aby nie naciskał zbyt mocno na nb

swat - ja myslalem ze to jest gwóźd (dobrze napisalem ?) :D a tak pozatym to pieknie wyglada, jakie masz temp na tym, a jakie miales na zwyklym śmigiełku ? jest wyższa ? ciekawe czy da sie taki cos pierdyknąć na tego nowego freezona na NB, to bym sobie dal na to wolnoobrotowy 40mm wow jak to brzmi :) wolnoobrotowy 40mm :P i 3cfm :D

żadna z płyt abita na i865 oraz 875 nie ma czujnika temp nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biker no ja zrobilem ze śruby 3 mm!! :)

ale mozna dac wszystko! :D

aby mialo ~3mm! :)

 

a co do temperatur to mam takie same, no moze róznica 1*-2*C troche wyzsze, ale to jest passywne - RADIATOR!

I tak mam 80tke z boku, ale dzieki temu mam CISZE!

 

polecam wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na etapie wymiany chłodzenia na NB w IC7 (oryginał po 2 latach pracy zaczął niemiłosiernie buczeć :angry: )

ja chyba zamontuje Thermaltake Tiger 1 - aktywne chłodzenie z odpowiednimi zaczepami :)

tylko bardzo cięzko jest go obecnie dostać :sad:

 

W związku z tym skorzystam z okazji i Was zapytam:

Czy zamiana chlodzenia wymaga jakiś specjalnych umiejętności tzn. czy chip jest osłoniety, czy nie; czy trzeba uważać zeby nie ukryszyć itp???

 

oczywiście przed założeniem nowego chłodzenia z NB trzebaby usunąć pozostałości starej pasty (domniemuje ze jest) no i nałozyc nową. Jestem w posiadaniu psty Arctic Cooling Silicone Heatsink Compound - czy bedzie to dobra pasta do posmarowania NB???

 

A czy ktos próbował załozyc na NB to coś Pentagram Freezone Np-40 Cu????

Edytowane przez MI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE, ZALOZCIE ALBO ZALMANA metodą taką jak ja wam pokazalem, albo

kupcie pentagrama z HACZYKAMI! :

 

AL:

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1215

 

CU:

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1216

 

ZALMAN:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termaltake Tiger 1 jest właśnie z haczykami.

Można go kupic w 4MAX Tutaj

Pozdrawiam

wiem że jest z haczykami B)

w tym sklepie co podałeś Thermaltake jest niedostępny (pewnie szukałeś przez wyszukiwarke, spróbuj go znaleźć wchodząc w odpowiednie kategorie sklepu :) )

Edytowane przez MI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...