Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

nom faktycznie bo wreście założyłem WCta i wszyskie wentyle poszły na chłodnice

ale elegancko teraz temp na świerzej paście mam ilde 42 na cpu 2.53@3100 na fsb 164 (żeby pamieci były na 205) a w stresie 48 maxymalna odnotowana 49*C

 

jaki jest fajny program żeby wentylator podłoczony tam gdzie NB działał na 40% po każdym właczeniu systemu

kożystam ze speed fana ale tżeba recznie ustawiać za każdym razem

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dokładnie, przy synchro wyciągniesz większe fsb a przy asynchro mniejsze, ponieważ przy synchro nb sie mniej męczy"

 

 

w asynchro sie mniej meczy proc w synchro potrzebuje wiecej V do poprawnego działania, a do tego NB duzo bardziej dostaje po [gluteus maximus]cz, aczkolwiek teraz proca puscilem na fsb 240 (3,6GHz) synchro z ramem (ram na 2,5-4-4-8 hehehe)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedcie mi jak jest z tym kontrolerem chipsetowym SATA/EIDE

Pod pierwszy port SATA mam podlaczony dysk SATA , pod drugi EIDE nagrywarke oraz CD-ROM

Drugi SATA i pierwszy EIDE sa wolne - ale chcialbym miec mozliwosc podlaczenia jeszcze jednego dysku , nie odlaczajac zadnego urzadzenia - czy moge go podlaczyc pod wolny port EIDE 1 ?

 

Bo cos w instrukcji pisze o jakis zaleznosciach , jakas tabelka itp ale nie rozumiem jej za bardzo - oraz powiedcie mi jak uswtawic ( co wlaczyc i co wylaczyc , i na jaka opcje ustawic ) opcje SATA w Biosie

Moja konfiguracja bedzie wygladac tak :

- SATA 1 - dysk systemowy na SATA

- EIDE 1 - chce podlaczyc kieszen i wsadzac w nia dyski EIDE

- EIDE 2 - podlaczone sa juz nagrywarka DVD jako master i naped DVD jako slave

 

Oczywiscie plyta glowna to Abit IC7 ( bez dodatkowego kontrolera SATA )

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po przegladnieciu forum zdecydowalem sie wymienic mojego 2,8E na 3,2E SL7PN

wszystko dziala ladnie pieknie

ale jest pewnien problem przy oc...

moj 2,8 na c0 chodzil na 1,41V na fsb 250

i nie bylo problemow

3,2 jak ustawiam fsb 250 i napiecie te 1,41 a nawet 1,43 niby startuje ale jak ma przejsc do posta to wywala komunikt: bios check sum error i drive A not found czy cos takeigo

na 1,48V chyba jest post i sa 4ghz

co to za napiecie....

cos mi tu na bios wyglada

bios to 28

jeszcze nie chcialo mi sie zakladac pentagrama 80cu zamiast tego boxa (chcialem tylko na boxie sprawdzic czy dziala proc, a pentagrama w pozycji pionowej ciezko sie zaklada :) )

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz te proce prescotty obydwa

pozatym każdy proc sie inaczej kreci!!!

 

@Mr.Matrin jeśli ci chodzi o startowanie napendów po koleji to już nie pamietam gdzie ale jest w biosie opcjia żeby sobie kolejność ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sie inaczej kreci :]

2,8 1MB 800 SL79K C0

3,2 1MB 800 SL7PN E0

ale jak sie naczytalem ze niektore proce z tej serii sl7pn nawet na obnizonym napieciu ida a srednio to default lub ciutke wyzej... wiec to mnie dziwi

pozatym jak proc nie wstaje bo fsb lub napiecie mu nie pasi to nie wywala komunikatu o bledzie w sumie kontrolnej biosu... to jest dla mnie dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz serie? i czym go chlodzisz?

jak wysoko w sumie idzie?

P4 3.0GB

SL7PM

ThermalRight XP-90 + YS TECH 92 2,500U/min

 

Dalej niż 250 nie ciągnołem bo wydaje mi sie że napiecie i tak już sporawe?

Co sądzisz o serii i tak wogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz nie wiedziałem

 

opłaca sie zmienić fortrona 350W na http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82434688

fortron 350 mi nie wystarcz za dużo żeczy ciągnie z 12v

a ten ma dwie linie i moge 300W na 12v zapuścić bez problemu

mam kolesia który mi daje 90 albo 80 bo zasilacz jest po modach robionych w tym tygu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz co masz w tej chwili powinien spokojnie działać na twoim konfigu, proc ok 100w, płyta - 20w, karta graf - 20w, ram - 20w, dysk - 30w, napędy optyczne - 40w co daje razem 230w, nawet dokładając dodatkowe 50w to patrz ile jeszcze ci zapasu zostało, nie rozumiem po co zapuszczać 300w na 12v? Moj tagan ma jedną pojedyńczą linie 12v oraz mój konfig żre więcej prądu niż Twój a jakoś 380w mi starcza z dużym zapasem o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp mi nie wstaje na fsb 200 dla tego że zasilacz wymięka bo np. na 195 na v core 1,4xx idzie bez problemu a na fsb 200 nawet na 1.600 nie chce wstac i to nie jest wina pamieci bo sie krecą na 210 a na pewno to niejest kres proca a tymbardziej płyty a temp. mam na 170 około 42C* w ilde czasmi mniej

pozatym u mnie w kompie bedą niezłe zmiany po feriach np. GF 6600 2x256 hyperX

na dodatek mam pare pierduł ostatnio tuner TV i tymczasowo karte wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...