Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Warto się w to bawić??

Jesli chcesz kręcić wysoko to raczej jest nieuniknione chociaż IS7 przy Asusach ma o wiele mniejszego dropa :wink: Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam IC7-G, P4 3Ghz,pamiątki Kingston 2x512 400mhz

 

chlodzenie Scythe Infinity, + 4 wentylatory

 

Możecie mi powiedzieć co mam zmienic w biosie zeby przejść bariere 4 Ghz ? :)

 

spokojnie bootuje mi sie na 3,9Ghz przy stałych napięciach i dzielniku 3:2

 

ale jak dam juz 261 FSB to nie chce wstać...

 

Pomocy...

 

widze ze temat musi ponownie wstać :D

 

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że dołączam się do tematu, ale potrzebuję POMOCY

mam ABIT IC7-G pewnego dnia chciałam włączyć, a tu nic, tak jak przy padzie gaźnika w starym maluchu. Otworzyłam obudowę, wyjęłam grafę, naciskam włącznik - wiatraki się kręcą ,włożyłam grafę z powrotem - znouw pół obrotu na wszystkich wiatrtakach i stop.

zmiana zasilacza na 440W nie pomaga. Grafa, pamięci, procesor i reszta działa w innej płycie. Bios (eeprom) na programatorze jest czytany i binaria są ok. Czy ktos ma pomysł gdzie szukać zwarcia ???

 

:mur:

ABIT IC7-G, Herc9700, 2xMaxtor SATA-80, 3xCD-DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sparawa kondensatorow na niej?

Jestem niestety z wioski niedaleko Łodzi, czyli z Łoszawy :wink: , więc spotkanie może być trudne do zorganizowania ...

 

Żaden kondensator nie jest napuchnięty, wszystkie były mierzone pojemnościowo i badane mostkiem, są niestety ok,

nie wiem jak sprawdzić stabilizatory napięcia i które ...

 

3 lata chodziło wszystko, w międzyczasie były różne konfiguracje dysków i napędów i wiatraczków.

(max obciążenie było z 3xCD-DVD, 3xHDD, 2xext fan 80mm, 1xext fan 120mm, Heatpipe Ninja+120mm) Hollywood decoder, Audigy 1 i Hercules jest w tej płycie prawie od początku (jak żyła mama miałam więcej na własne potrzeby)

 

17 lutego, miałam poprzednio taki objaw, jak zwarły mi się kable w przejściówce do ext fan 2 i 3, po ich odpięciu wszystko znów ruszyło, to znaczy że było zwarcie na masie, ale musiało pójść gdzieś dalej tylko nie wiem gdzie.

W pracy sprawdziłam Bios (eeprom) jest ok, na płycie, pod powiększalnikiem ZWO nie widać żadnych śladów przetopień .... , a dobranie w Elfie stabilizatorów napięcia jest koszmarem, tak żeby wylutować wszystkie na nowe - musiałabym płacić 75 zł za sztukę w detalu ....

 

Wymieniłam zasilacz Deer DR-A400ATX bo miał wyschnięte (sól na wierzchu) 3 kondensatory (mimo to działał) - na nowy zasilacz Powerteca DS 380-AP-12LF (bo Thermaltake TR2 430 W nie mieli w sklepie).

 

2-m ce chodziło, nawet odpięłam jedną kieszeń na dyski 3,5' z 80 WDJJ (8 mb cache), odpięłam Plextora 48A, odpięłam Thosibę DVD, z trudem uzbierałam pieniądze na zamianę 2x80 na jednego Samosiunga 160 JJ,

a 12 kwietnia padło :cry: a teraz nie mam kasy na nową płytę, a na allegro, taka sama kosztuje ok 400zł. bu ...

 

Do tej pory nie zajmowałam się podkręcaniem, bo nie było mi to potrzebne, z trudem przyjęłam że pamięci pracowały 200/200 zamiast 400. Jedyne co na płycie musiałam wymienić to wiatraczek na NB - teraz jest zallman miedziany radiator + revoltec wiatraczek.

 

może ktoś ma schemat - gdzie na tej płycie jest Vcore i resztę rozpiski stabilizatorów ????

 

Abit IC7-G, 2x400Mhz 512Mb Kingston cl3 (w/o radiators), p4 3Ghz Northwood 90nm + Ninja Heatpipie with 120mmCooler, Hercules 9700 (fan and radiators), 80 SATA Maxtor, 160 SATA Samsung 160JJ, LG DVD-RAM

i od 10 lat 15'monitor CRT

Edytowane przez DiDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozemy tak zrobić, bo widze ze to bedzie problem na dłuższą metę, mam swoją IC7-G, w sumie przenosze się na 775 juz... jezeli chcesz to moge ci sprzedać za 300 zł, a ta swoją sprzedasz mi w tej cenie moze byc ?

 

O ile oczywiście wogole chcesz ;)

 

Schematu nie mam...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że dołączam się do tematu, ale potrzebuję POMOCY

mam ABIT IC7-G pewnego dnia chciałam włączyć, a tu nic, tak jak przy padzie gaźnika w starym maluchu. Otworzyłam obudowę, wyjęłam grafę, naciskam włącznik - wiatraki się kręcą ,włożyłam grafę z powrotem - znouw pół obrotu na wszystkich wiatrtakach i stop.

zmiana zasilacza na 440W nie pomaga. Grafa, pamięci, procesor i reszta działa w innej płycie. Bios (eeprom) na programatorze jest czytany i binaria są ok. Czy ktos ma pomysł gdzie szukać zwarcia ???

 

:mur:

ABIT IC7-G, Herc9700, 2xMaxtor SATA-80, 3xCD-DVD

Szczerze powiedziawszy kiedys miałem podobny problem, jedynie co wtedy zrobiłem to wyciągnołem całą pamiec ( 2 x 512mb w dual-u ) poczym wsadziłem tylko jedną kość, komp ruszył, wyłączyłem wsadziłem drugą i już działał cały czas.

 

Odepnij zbedne urządzenia, CD,DVD i drugi HDD, chyba że masz to w Raid.

Możesz także clear cmos zworką.

 

pozdrawiam napisz jak ci sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem ze stabilnością podsystemu pamięci. Otóż kiedy testuję pamięć (podana w stopce) pojednynczo lub w parze (ale nie w trybie Dual Channel) na nominalnych ustawieniach pamięci tj. DDR438 MHz (FSB219 Mhz), CL2-3-2-6 MemTest 86+ i Gold Memory nie wyrzucają żadnych błędów. Kiedy jednak testuję pamięć w DC wyskakują błędy. Sądzę, że pamięć jest sprawna, choć to zakup second hand, gdyz testy pojedynczych modułów nie wykazały błędów. Wiecie, albo podejrzewacie może dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Dual jest dla pamięci bardziej wymagający i dlatego wyrzucaja błędy, a może to wina PAT ( F1, turbo itd.) sprawdź to :) dajesz im odpowiednio V?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Dual jest dla pamięci bardziej wymagający i dlatego wyrzucaja błędy, a może to wina PAT ( F1, turbo itd.) sprawdź to :) dajesz im odpowiednio V?

A może po prostu Dual wymagający jest dla mojego proca i chipsetu płyty głównej? Napięcie memek dałem na 2.8 V, a PAT wsio na Auto. Czy w związku z tym płyta nadaje się do reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surix, masz dobre pamięci powiedz mi jakie najwyzsze FSB osiągnąłeś ? i przy jakim napięciu na twoim procu...

Na mem miałem 260FSB stable 2.8V co daje pewnie trochę mniej od tych 2.8V deklarowanych przez płyte, więcej nie próbowałem, 275FSB nie chciały już iść, restarty przy ładowaniu windy........

Na procu miałem 1.46V 3.9Ghz, 4125Mhz 1.48V, w ogóle proc to chyba dobra sztuka do O/C XD (SL7KB- jeśli jesteś ciekawy znajdź topic _Vip_'a)

 

A może po prostu Dual wymagający jest dla mojego proca i chipsetu płyty głównej? Napięcie memek dałem na 2.8 V, a PAT wsio na Auto. Czy w związku z tym płyta nadaje się do reklamacji?

TwinX'y to dobre mem i drogie wiec nie powinny sypać błędami przy nominalnych...hmmm sprawdź u kogoś innego przy tych samych ustawieniach :) co do płytki to takie coś nie może byc podstawą reklamacji.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za nami ale moze ktos wie skad mozna dorwac ten schemat?

IC7-G łobrazki i opisy są tutaj :

http://xtremesystems.org/forums/showthread...highlight=ic7-g

cyt : "I've attached the pictures from Malvescorner along with the IC7 mods web page. Hope they help :D "

 

dzisiaj to znalazłam, i jeszcze raz zabiorę płytę do pracy, i to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mem miałem 260FSB stable 2.8V co daje pewnie trochę mniej od tych 2.8V deklarowanych przez płyte, więcej nie próbowałem, 275FSB nie chciały już iść, restarty przy ładowaniu windy........

Na procu miałem 1.46V 3.9Ghz, 4125Mhz 1.48V, w ogóle proc to chyba dobra sztuka do O/C XD (SL7KB- jeśli jesteś ciekawy znajdź topic _Vip_'a)

TwinX'y to dobre mem i drogie wiec nie powinny sypać błędami przy nominalnych...hmmm sprawdź u kogoś innego przy tych samych ustawieniach :) co do płytki to takie coś nie może byc podstawą reklamacji.....

 

Nie moge znaleźć tego topica surix :D a jest mi potrzebny ;]

 

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Infinity + 4 wiatraki 12cm + noctua na chipset oraz na s/b zalman ;)

 

myśle ze chlodzenie wystarczające jest... :)

:D

To jest wystarczające ;) :banana:

Mój freezer 4 do 3.75Ghz spokojnie +5V 80mm ale powyżej pfff :)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Mam pewien problem i zwracam się z prośbą do doświadczonych userów, otóż:

jakie moge dać najwyższe napięcie na procesor, który będzie pracował na codzień bez obaw o jego spalenie?

Dodam że to northwood i jest chłodzony wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...