Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam teraz problemow ze stabilnoscia. Co zauwazylem to jest to ze jak sie przeklada pamieci, zmienia ich timingi etc. to najlepiej jest wyczyscic bios za pomoca zworki lub nawet wyciagnac baterie na pare sekund. Po tym jak otrzymalem nowe pamieci z OCZ system mi chodzil dobrze, robilem testy etc. i wszytko dzialalo jak nalezy do czasu jak nie zaczalem grac w gry. Przy MAX PAYNE system mi sie zawieszal co pare chwil. Co mnie dziwilo to bylo ze ten sam problem mialem przy ustawieniu na DDR333 lub DDR400. W koncu zresetowalem bios za pomoca zworki i wyciagnalem baterie. Od tego czasu system mam bardzo stabilny. Skonczylem grac w MAX PAYNE i ani raz mi sie system nie zawiesil. Wynika z tego ze bios ABITa nie dokonca wszystko zmienia przy zwyklym zapisie BIOSu po zmianie paremetrow i jedynie pelny reset BIOSu wymazuje wszystkie dane w nalezyty sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zrobiłem tak jak tu polecano i ustawiłem GAT na AUTO=AUTO=AUTO=DIS=DIS i jka na razie śmiga aż miło, 4 h grania w sieci i nie restartował.

A nie polecam używania pamięci elixira (traka firma co sprzedaje 256 za 202 zł ;) ) system się na nich "nie obudzi"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to teraz ja coś napiszę :P zrobiłem clear cmos wszystko ładnie się ładuje a a Tu coś mi pisze żebym F4 albo ctrl+s nacisnął żebym coś z Radiem zrobił :P W biosie mam ustawione w Integrated Peripherals/OnChip IDE Device/ On Chip Serial ATA Enabled i Combined Mode z IDE-1 Master (mam jeden dysk więc chyba tak powinno być? jakby co to podłączyłem dobrze :P)... Dlaczego taki shit mi się włącza? Normalnie z dysq mogę korzystac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to teraz ja coś napiszę :P zrobiłem clear cmos wszystko ładnie się ładuje a a Tu coś mi pisze żebym F4 albo ctrl+s nacisnął żebym coś z Radiem zrobił :P W biosie mam ustawione w Integrated Peripherals/OnChip IDE Device/ On Chip Serial ATA Enabled i Combined Mode z IDE-1 Master (mam jeden dysk więc chyba tak powinno być? jakby co to podłączyłem dobrze :P)... Dlaczego taki shit mi się włącza? Normalnie z dysq mogę korzystac :)

wyłącz dodatkowy kontroler SATA - jest tam gdzie FireWire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradżcie co wsadzić na NB(IC7) zamiast firmowego wiatraczka(strasznie hałasuje)???

Masz wyżej jakie są zamienniki dla orginalego coolerka (taki mały mocowany na 4 uchwyty) :) ja się zabieram do tego

 

Dołączona grafika

 

szkoda że nie ma u nas niebieskich - ale czekam na podświetlonego na czerwono :) - zamieszcze kilka zdięć jak założe - na razie oczekiwanie na paczke :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... cos tanszego ??? btw jak masz to zamiar zamontowac ? przeciesh tam sa takie cztery kolka na NB.  :D

tak :

 

Dołączona grafika

 

to jest mocowanie od orginalnego coolerka (tego rev1 bardzo głośnego). Wymieniam bo ten rev2 abita też nie jes za cichy - a mierzyłem ostatnio temp i mial 38st.C - tochę dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabywając stosunkowo niedawno IS&-E (nie miałem kasy na G) dostałem nowy wiatraczek... wcale go niesłychać, za to ten w obudowie strasznie chałasował :( więć go wymieniłem i mam spokuj... system po przestawieniu gat'a chodzi stabilnie od 32 godzin, tyle pokazuje neo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradżcie co wsadzić na NB(IC7) zamiast firmowego wiatraczka(strasznie hałasuje)???

Masz wyżej jakie są zamienniki dla orginalego coolerka (taki mały mocowany na 4 uchwyty) :) ja się zabieram do tego

 

Dołączona grafika

 

szkoda że nie ma u nas niebieskich - ale czekam na podświetlonego na czerwono :) - zamieszcze kilka zdięć jak założe - na razie oczekiwanie na paczke :|

 

Gdzie mozna kupic taki radiatorek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis kupilem na NB od IC7 radiator Zalmana ZM-NB32J i za niedlugo bede montowal. Orginalny mimo ze nowy Rev to i tak na 60% jest slyszalny  :(

Ten zallman bedzie na tyle wydajny zeby chlodzic i875P ???? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc po koleii - tak na przyszłość jakby ktoś chciał robić coś podobnego.

 

miałem takiego coolerka na NB - skurczybyk na full speed hałasuje troche :|

 

Dołączona grafika

 

wyczytałem że można coś takiego założyć na NB i że jest cichy

 

Dołączona grafika

 

jedyne co potrzebne jest do tej operacji to uchwyt ze starego coolerka Abita (ten po prawej, nowy po lewej)

 

Dołączona grafika

 

Po rozebraniu na części pierwsze (ważny jest ten uchwyt z prawej strony)

 

Dołączona grafika

 

jedyne co trzeba było zrobić to wyłamać po 4 żeberka z każdego z lewej i z prawej strony bo utrudniają montaż i powodują zbyt silny docisk i wszystko pasuje jak ulał

 

Dołączona grafika

 

a tak wygląda na mb

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

chciałem kupić podświetlonego na niebiesko ale w naszym kraju jest nie osiągalny :(. Zalmana NB32J też montuje się na tym uchwycie - trzeba jedynie wyłamać po 3 finy z każdego narożnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skumałem Raptor :wink: Mam rozumieć że wyłamuje się te finy bezproblemowo (tzn bez użycia narzędzi) :?: Czyli dzięki tej zapince nie trzeba demontować mobo :D Ale jednak chyba wyjme mobo...musze zapodać radiatory na mofsety i zmienić pastę na procu, a wole jak mam wszystko na widoku.

Co do tego Revolteca to bardzo mi sie spodobał :twisted: Na razie brak $$ ale pomyśle nad nim w przyszłości.

Raptor napisz jak z glośnościa tego cudeńka :?: Puszczasz go na default V :?: Jak wypada w porównaniu do orginału :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...