Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

nawiaze do tej swietnej plyty ktora posiadam :)

otoz mam pewien problem z praca hdd pod win98 (strasznie wolno pracuje) pod xp jest wszystko pieknie gdzie moze byc pies pogrzebany ? :) z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz kolejny BIOSik do serii IC7/IC7-G do pobrania tu:

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ic7/ic724.exe

 

Zawiera on cos, co opisano jako: "Enhance compatibility with certain Power Supply" i "Calibrate CPU temperature". Co to daje jeszcze nie wiem. Wgram troszke pozniej BIOS i zobacze co sie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX Lancer - ja sie zaraz zabieram za testowanie

 

New IC7 BIOS (Ver. 24)

Change Log:

 

1. Fix the issue about unable to disable the "OnChip SATA Raid Rom" item.

2. Add AWDFLASH v8.32 support "ALT+F2" hot key function.

3. Enhance compatibility with certain Power Supply.

4. Calibrate CPU temperature.

5. Update CPU Micro Code.

6. BIOS compile date: 04/27/2004

 

UPDATE:

Calibrate CPU temperature - inzynierowie Abita wzieli chyba pod uwage Prescotty bo na forum Abita wszyscy narzekaja, ze temp sie nie zmniejszyla..ba nawet niektorym wzrosla :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: hehe.. mowicie, az 4* :D no to dla polepszenia samopoczucia sciagne tego biosika i zaplikuje sobie. widac, ze jestem troszke do tylu po dwumiesiecznej przerwie od forum i news'ow ze swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o Abit AI7-Guru lepiej abit czy Gigabyte GA-8IPE1000 Pro-G Intel 865PE albo wogole Intel Desktop Rock Lake D865PERL-LX Pro/100 LAN BOX nie chodzi mi o O/C wazne zeby byla stabilna i bezawaryjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy abita serii is7, a w szczegolnosci do is7-e. Ile kondenstaorow macie wzdluz gniazda procesora: 6 czy 4? W moim przypadku sa tylko 4 kondziory na is7-e v1.0 z blue orbem na northbridge. Prawdopodobnie z tego powodu sa duze fluktuacje napiecia rdzenia, co utrudnia overclocking, np. przy domyslnym napieciu 1.525V napiecie spada czasami pod duzym obciazeniem (np.2xPrime) do 1.46V, przy 1.575V spada do 1.49V, a przy 1.6V spada nawet do 1.5V. Te wartosci minimalne wystepuja krotkotrwale, przewaznie sa wieksze wartosci napiec. Czy u was tez wystepuja takie duze wahania napiecia? Z reguly napiecie nawet w idle jest nizsze od ustawionego o 30mV. Zalozylem nawet radiatory na mosfety oraz na generatory czestotliwosci, ale to nic nie pomoglo, spadlatylko nieco temperatura PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś doradzić tak konkretnie, czy warto zamienić to co w podpisie, czyli AI7 na IC7-G, chodzi mi o to która płyta jest lepsza, czy są rzeczywiście duże różnice i jakie w działaniu, dodam, że wymiana bez dopłat. Kwestia tylko czy jest po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...