Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie tak dobry ten nowy bios jak go chwala. Zauwazylem ze na tych samych ustawieniach co na wczesniejszych biosach :arrow: fsb 250 1.55V, pamieci 3-7-3-3 2.8V, VAGP 1.6V, GAT Auto Auto Auto Disabled Disabled komp jest niestabilny. Podczas normalnej pracy potrafi wiechnac sie w windzie (bez BSOD-a). Ponadto np. w GTA VC po ok 10 minutach grania nagle zwiecha i slychac jak dzwiek leci do przodu i do tylu....pomaga tylko hard reset. Jestem na 99% przekonany ze to wina tego biosu poniewaz wczesniej bylo wszysttko Rock Stable (48h 2xPrime 95) na tych samych ustawieniach i 0 jakichkolwiek zwiech.

Czy spotkal sie ktos z takim problemem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie tak dobry ten nowy bios jak go chwala. Zauwazylem ze na tych samych ustawieniach co na wczesniejszych biosach  :arrow: fsb 250 1.55V, pamieci 3-7-3-3 2.8V, VAGP 1.6V, GAT Auto Auto Auto Disabled Disabled komp jest niestabilny. Podczas normalnej pracy potrafi wiechnac sie w windzie (bez BSOD-a). Ponadto np. w GTA VC po ok 10 minutach grania nagle zwiecha i slychac jak dzwiek leci do przodu i do tylu....pomaga tylko hard reset. Jestem na 99% przekonany ze to wina tego biosu poniewaz wczesniej bylo wszysttko Rock Stable (48h 2xPrime 95) na tych samych ustawieniach i 0 jakichkolwiek zwiech.

Czy spotkal sie ktos z takim problemem :?:

U mnie teraz komp biega na FSB 250 , divider 5:4 , GAT wszystko na Auto, pamięci na SPD, i komp się nie wiesza. Jest rock stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem niezłą jazdę ze swoim abitem. Otóż we wszystkie gry zacinały się kilka sekund po włączeniu. Myślałem, że to wina sterów. Po kilku zmianach sterów już wiedziałem, że to nie one są powodem moich zmartwień. Postanowiłem więc zmienić Bios nr. 19 na bios nr. 19 ponieważ przed zmianą biosu wszystko działało dobrze a dzisiaj już nie. Zmiana biosu pomogła o tyle, że miałem już możliwosć grania ponad 0.5 minuty w gre.

Po zmianie sterów na najnowssze omegi mogłem grać ale po 0.5 minuty zaczeły się pojawiać arteafakty(na niepodkręconej grafie).

Wtedy doznałem olśnienia i dotknąłem radiatora na chipsecie karty graficznej. Okazało się, że wiatraczek przestał się kręcić :( .

Jak już pomogłem się ruszyć temu wiatraczkowi(pchnięcie ołówkiem) to nagle bardzo głośno zaczął pracować wiatraczek na chipsecie mobo. Dziwnie się kręcił(nie jednostajnie, i się troche na boki kołysał), można było rozczytać co było na nim napisane.

Po dociśnięci tego wiatraczka zaczął normalnie działać.

Teraz wszystko chodzi ok:

ale mam do was pytania.

Na co wymienić chłodzenie z chipsetu, bo to jest raczej do kitu.

Może sam radiaor wystarczy?

Jakie zamienniki dobre znacie do 9700pro. Wiem, ze Zalmany z heatpipe są super ale narazie myśle o czymś podobnym do boxowego chłodzenia.

Prosiłbym o odpowiedź i przyklejenie tego tematu całego, bo za każym razem musze go szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra,,,miałem nie pisać tego posta... byłem twardy i szukałem...przejrzałem setki postow o zasilaczach o podkrecaniu itp. itd. ale jakos nie rozwiazalem swojego "problemu" :? Mowiac scislej to co w podpisie i nie stabilne na 3.5 Ghz. Na 3.22 GHz smigalo bez problemu (kilka godzin Prime95) na defaultowym Vcore czyli 1.525... co innego ze bios pokzauje od 1.47 do 1.5 i nic wiecej. Na poczatku Prime odrazu wywalal blad, wiec Vcore powedrowalo do gory na 1.65 i pamiec na 2.7. Teraz Prime pare minut bez problemu chodzil ale nastepowal reset albo Prime sie sam wylaczal. Max Vcore jakie dalem to 1.7 i ram na 2.8 ale nic sie nie zmienilo. Druga sprawa ze zasilka wedlug MBM nie bardzo trzyma napiecia tak jak juz mowilem Vcore skacze,, ale gdzies wyczytalem ze to niby normalne.. no i za kazdym razem zaniza ,, czyli,, jak dalem mu 1.7 to sie wahalo 1.6~~1.65 .. i analogicznie dla nizszyh Vcore. Linia 12V tez nie za mocno trzyma napiecia bo lata na niekreconym o 11.86 do 12.04 a na kreconym w stresie przewaznie 11.67 11.73 ...ale idle ma 12.04 ( wszystkie pomiary MBM). Wiec podpinam mierniki pod ATX (kilka miernikow bo zawyzaly napiecia) i najlepszy pokazuje mi 3.3 niezaleznie 3.44 i nie rusza... 5V od 5.03 do 5,08 czyli elegancko no i 12V w stresie ma 12.15 a idle 12.30. Okazalo sie niestety ze ostatni miernik tez raczej zawyza.. dopiero moze jutro bede mial jakis obiektywnie sprawny miernik :wink: .. ale,, moje pytanie...czy moze plyta nie daje rady robic takih napiec, czy raczej zasilka ?? czy moze wyjsciem jest wyzej Vcore,,,tylko ze sie boje ze wtedy 12V spadnie pod biurko :wink:hehhee ... Z gory dzieki za pomoc :).. aha, ustawienia pamieci itp raczej dobze bo wszystkie czerpalem z tego topica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

notak ,,ale ,, im wyzsze Vcore tym coraz mniej sympatycznie wyglada linia 12V i skacze nieprzyzwoicie... oczywiscie jak na chiefteca..HYBA. Wiec podejzewam ze jak Vcore poleci na 1.8 to wtedy 12V bedzie sobie skakac miedzy 11.55 a 11.73 a to juz straszne sie robi (oczywiscie pomiar MBM bo miernik niepewny),,, i jeszcze smisznie ze jak skacze te 12V to dokladnie o 0.06V,, i tak caly czas.

 

Apropo zapomnialem jeszcz wspomniec ze FSb jest na 250,,, i dzielnik 5:4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

notak ,,ale ,, im wyzsze Vcore tym coraz mniej sympatycznie wyglada linia 12V  i skacze nieprzyzwoicie... oczywiscie jak na chiefteca..HYBA. Wiec podejzewam ze jak Vcore poleci na 1.8 to wtedy 12V bedzie sobie skakac miedzy 11.55 a 11.73 a to juz straszne sie robi (oczywiscie pomiar MBM bo miernik niepewny),,, i jeszcze smisznie ze  jak skacze te 12V to dokladnie o 0.06V,, i tak caly czas.

 

Apropo zapomnialem jeszcz wspomniec ze FSb jest na 250,,, i dzielnik 5:4.

Jak ci skacze 12V przy zmianie VCore to sorry ale zasilacz nie wyrabia i jeżeli to jest to co w podpisie to jest uszkodzone albo jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies natym forum wyczytalem ze napiecie dla proca dla P4 jest robione z 12V wiec calkiem mozliwe ze spada jak podniose, chociarz nie powinno az tak sie hybotac, heh , jutro sie wszsytko okaze jak pozadny miernik wynajde, bo jak juz mowilem obecny pokazuje w idle 12.30 a na 3.5 Ghz w stresie 12.11~~12.15 .wiec jezzeli by to tak wygladalo to nie tak zle. Ale ten miernik zawyza i jutro pewnie okaze sie niestety zupelnie co innego :( . no i te resety tez sie musza skads brac ,,hociarz to moze wina tego ze Vcore 1.7V tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co wymienić chłodzenie z chipsetu, bo to jest raczej do kitu.

Może sam radiaor wystarczy?

Jakie zamienniki dobre znacie do 9700pro. Wiem, ze Zalmany z heatpipe są super ale narazie myśle o czymś podobnym do boxowego chłodzenia.

Prosiłbym o odpowiedź i przyklejenie tego tematu całego, bo za każym razem musze go szukać.

Jestem ciekaw czy faktycznie zmiana wiatraka na chipset-cie na mobo pomoze w podniesieniu stabilnosci / mozliwosci overclockingu :?: Jakies doswiadczenia

 

Ja za nic nie moge przekroczyc bariery 255Mhz. Mysle nad tym aby kupic sobie ZALMANA na CPU ale nie wiem czy to cos da.

 

Dołączona grafika

 

Jest drogi na wiatraczek ale niby ma byc bardzo wydajny i cichy.

Jedyna wada chyba tego wiatraka to jest jego waga ktora jest znacznie wieksza niz dopuszczalne maximum zalecane przez AMD i INTELa.

 

Co do karty graficznej to sie spotkalem z tym wiatraczkiem.

 

Dołączona grafika

 

Dobrze wyglada i pewnie znajac VENTECa takze lepiej chlodzi.

 

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi kto ś powiedziećjaki jest stosunek wydajności (co jest lepsze)

is7-g do ic7??

i co bardziej sięopłaca kupić??

ic7-g czy ic7 czy asus p4p800 delux

??

IS7 ma PAT odblokowany i faktycznie ze z PAT ustawionym na STREET RACER pomiedzy IS7 a IC7 roznicy nie ma prawie wogole. Minusem jest jednakze to ze IS7 potrzebuje lepszej jakosci pamiec niz IC7 do osiagniecia tych samych wynikow. Dlatego tez e tym momencie roznica cenowa pomiedzy IS7 i IC7 jest na tyle mala ze raczej sie tylko oplaca kupowac jedynie IC7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na co wymienić chłodzenie z chipsetu, bo to jest raczej do kitu.

Może sam radiaor wystarczy?

Jakie zamienniki dobre znacie do 9700pro. Wiem, ze Zalmany z heatpipe są super ale narazie myśle o czymś podobnym do boxowego chłodzenia.

Prosiłbym o odpowiedź i przyklejenie tego tematu całego, bo za każym razem musze go szukać.

Jestem ciekaw czy faktycznie zmiana wiatraka na chipset-cie na mobo pomoze w podniesieniu stabilnosci / mozliwosci overclockingu :?: Jakies doswiadczenia

 

Ja za nic nie moge przekroczyc bariery 255Mhz. Mysle nad tym aby kupic sobie ZALMANA na CPU ale nie wiem czy to cos da.

 

 

Jaka masz wersje BIOSU ? Bariere 255 poprawili w 1.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wersje BIOSU ? Bariere 255 poprawili w 1.7.

Mam bios 1.7

 

Przed chwila z ciekawosci podnioslem FSB z 250 na 260 i faktycznie ze komputer odpalil bez problemu! (nie musialem nawet podniesc napiecia na CPU!) Jedyny minus jest to ze pamiec przy FSB260 nie dziala przy ratio 5/4 ale jest to pewnie dlatego ze mam DUAL CHANNEL a ta oamiec nie jest do tego ustawienia polecana. Przy FSB250 moje OCZ pracuja mi bez problemu w DUAL CHANNEL z bardzo agresywnymi nastawieniami STREETRACER/AGGRESSIVE/4/DIS/DIS

 

Nic czas na ZALMANA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede kupowal (wlasciwie to juz kupilem tylko czekam na sprzet) IC7-G do tego P4 2.6C i te pamiatki co Yogurcik :D No i tu właśnie mam do niego pytanie... niestety nie moge dostac (zalatwiam przez firme na firme hurtownia i przez wuja sama i jego ciotke z Rosji wiec tylko to zrodlo mam do wyboru bo mam tanio - bez Vat i cena hurtowa) HyperX 2x256 Pc3200 w kicie. Moge jedynie kupic pojedyncze 2 sztuki no i sie boje szczerze mowiac bo nie wiem czy mi to pojdzie w Dualu. Z tego co wyczytalem to Yogurcik ma identyczne kosci i czytalem ze mial z tym problem ... jaki jest ostateczny wynik udalo Ci sie je uruchomic w Dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede kupowal (wlasciwie to juz kupilem tylko czekam na sprzet) IC7-G do tego P4 2.6C i te pamiatki co Yogurcik  :D No i tu właśnie mam do niego pytanie... niestety nie moge dostac (zalatwiam przez firme na firme hurtownia i przez wuja sama i jego ciotke z Rosji wiec tylko to zrodlo mam do wyboru bo mam tanio - bez Vat i cena hurtowa) HyperX 2x256 Pc3200 w kicie. Moge jedynie kupic pojedyncze 2 sztuki no i sie boje szczerze mowiac bo nie wiem czy mi to pojdzie w Dualu. Z tego co wyczytalem to Yogurcik ma identyczne kosci i czytalem ze mial z tym problem ... jaki jest ostateczny wynik udalo Ci sie je uruchomic w Dualu?

wiec tak w dualu uruchomiłem je krecic na maksa nie kreciłem tzn max chyba 420 mhz wiecej sie nie bawiłem teraz tak sa 2 typy tych hiperX

jeden to

Kingston 256MB HyperX 400MHz DDR Non-ECC CL2 DIMM cena w hurtowni 270 pln

Kingston 256MB HyperX 400MHz DDR Non-ECC CL2 (2-3-2-6-1) DIMM

250 pln

ja mam te drozsze ale tak naprawde czym sie róznia nie wiem do dzis

w sumie jestem zadowolony z tych pamiątek ze wzgledu na ostre tmingi jakie mozesz na nich osiągnac co do ekstemalnego krecenia nie bawiłem sie nimi .. wybór zostawiam tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktorys z was ZALMANA 7000A-AlCU lub CU ? Jestem ciekaw jaka jest roznica pomiedzy nimi w wydajnosci ? Myslicie ze ten CU moze sie zerwac/uszkodzic procesor z wazywszy na wage ? Dajcie mi znac bo bym sie bym zalamal jak bym kupil tego CU i by sie odlamal i spadl na moje baby R9800Pro ! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktorys z was ZALMANA 7000A-AlCU lub CU ? Jestem ciekaw jaka jest roznica pomiedzy nimi w wydajnosci ? Myslicie ze ten CU moze sie zerwac/uszkodzic procesor z wazywszy na wage ? Dajcie mi znac bo bym sie bym zalamal jak bym kupil tego CU i by sie odlamal i spadl na moje baby R9800Pro !  :roll:

Ja mam tego Zalmana 7000AlCu i polecam. Kupiłem już nawet taki 2 dla mojego kuzyna na gwiazdkę.

Nie chciałem ryzykować, że spadnie 700gr na mojego R9700Pro.

A różnica pomiędzy CU a AlCu wynosi (średnio) 2-4 stopnie C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic chyba sobie go na gwiazdke fundne bo wyglada wypasnie. :D Faktem jest ze kosztuje wlasciwie sporo ale za jakosc sie placi plus ta A wersja pasuje na nowe AMD jak by mnie kiedys wziela na sentymenty :D Z tym Zalmanem to CPU bede mogl podkrecic na 270FSB i nie bede sie bal ze mi procesor mi z podstawki wyskoczy. (gdzies czytalem na tym forum lub gdzies indziej) ze INTEL ma to do siebie ze jak jest za bardzo podkrecony i ma za wysoka temperature to metalowa blaszka ktora ochrania rdzen jest w stanie sie odlaczyc od procesora. Nie wiem czy to jest prawda czy jakies zabobony siane przez uzytkownikow AMD 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak Yogurcik owszem sa 2 typy HyperX tych 256 Pc3200 jedna to

KHX3200 - ma timingi 2-2-2-6-1 a druga to

KHX3200A - ma timingi 2-3-2-6-1 jak slusznie zauwazyles i to jest cala ich roznica. Ja bede mial wlasnie te tansze (nie ma w hutrowni obecnie tamtej wersji przynajmiej tej w ktorej sie zaopatruje co ciekawe w tej hutrowni cena obu kosci jest taka sama a konkretnie 200zl) i szczerze mowiac licze na to ze chyba spokojnie odpale je na timingach 2-2-2-6-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem bardzoj podkręcić procka, niestety bez skutku.

Dałem FSB 260 , dzielnik 3:2 , napięcie 1.55 , napięcie na mem 2.7 .

I po uruchomieniu kompa były 3 bardzo krótkie piski.

Aha i włączyłęm jeszcze turbo w GAT.

I znowu biegam n a FSB 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalak  :arrow: sprobu Vcore 1.575V , Vmem 2.8V (nic sie nie stanie - spokojna glowa)

fsb 260 (dzielnik 3:2)

GAT: Auto Normal Auto Disabled Disabled

Ok spróbóje.

 

Już chyba wiem, dlaczego się komp nie uruchomił na 260FSB.

Ponieważ włączyłem GAT na Turbo, bo myślałem że skoro pamięci będą pracować jako 370 to moge dać im kopa gatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalak  :arrow: sprobu Vcore 1.575V , Vmem 2.8V (nic sie nie stanie - spokojna glowa)

fsb 260 (dzielnik 3:2)

GAT: Auto Normal Auto Disabled Disabled

Widze turzol, że masz bardzo podobny config do mojego.

Mógłbyś mi powiedzieć ile masz 3dmarków01 i 03. Oraz czy założyłęś radiatorki na grafę. Bo ja kupiłem zalmana zm80c-hp i widzę, że pewnie się nie zmieszczą.

Z jakiego biosu korzystasz. JA miałem przez chwilę Bios 19, ale miałem na nim problemy małe, które okazały się w koncu nie miały związku z biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku 2k01 mam 19xxx (dokladny wynik jest w Hall Of Fame tweaka :wink: ). 3dmarka 2k03 dawno nie robilem, ale cos ok 6 tys.

Radiatorki na radka zalozylem chociaz mialem problem z doborem odpowiednich, bo Zalman na spodniej czesci ma bardzo maly przeswit. Szukaj czegos o wys. max 5mm inaczej ci nie wejdzie. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego Zalmana (mam go razem z wentylem ZM-OP1). Na przednim panelu (tez Zalmana :twisted: ) wylaczam sobie go jak ogladam filmy. Podczas pracy windzie ust. 5V (i karta jest letnia). Natomiast gdy gram daje 12V. Dodatkowo dzieki Zalmanowi podkrecilem rdzen o 20mhz wiecej :D

Na razie jade na biosie 1.9 (chociaz pisalem wczesniej tutaj posta ze cos mi sie krzaczy, ale problem rozwiazalem) i jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku 2k01 mam 19xxx (dokladny wynik jest w Hall Of Fame tweaka  :wink: ). 3dmarka 2k03 dawno nie robilem, ale cos ok 6 tys.

Radiatorki na radka zalozylem chociaz mialem problem z doborem odpowiednich, bo Zalman na spodniej czesci ma bardzo maly przeswit. Szukaj czegos o wys. max 5mm inaczej ci nie wejdzie. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego Zalmana (mam go razem z wentylem ZM-OP1). Na przednim panelu (tez Zalmana  :twisted: ) wylaczam sobie go jak ogladam filmy. Podczas pracy  windzie ust. 5V (i karta jest letnia). Natomiast gdy gram daje 12V. Dodatkowo dzieki Zalmanowi podkrecilem rdzen o 20mhz wiecej  :D 

Na razie jade na biosie 1.9 (chociaz pisalem wczesniej tutaj posta ze cos mi sie krzaczy, ale problem rozwiazalem) i jest wszystko ok.

A jakich sterowników używasz.

Bo ja robiłem 2 dni temu testy na Omegach 3.9 i miałem 14300 punktów, a mój rekord to 17369. Bardzo dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...