Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania co do wentylatora Zalman CNPS7000A-AlCu OEM

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8531

 

Jest to wersja OEM czego jej brak do pełnej weraji? Bo cena jest zachęcająca.

 

Czy ten wentyl można bez przeróbek zamontować na IS-7?

 

Jaki inny cichy niedrogi i wydajny wentylator byłby wskazany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IS7 sie zmiesci. Sam sobie zamowilem Zalmana. Jeszcze go nie dostalem ale czytalem na ABITa stronie ze nie ma problemu z zamontowaniem jego na tej plycie. Co do OEM to mysle ze nie ma pudelka, pewnie thermal paste i moze kontolera obrotow. Gwarancja pewnie jest krutsza takze. Mysle ze srubki instrukcja etc. przychodza razem z ta OEM wersja poniewaz sa potrzebne przy instalacji. Najlepiej zadzwon i sie upenwnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się GAT'a odpalić na turbo :lol:  i 2 ostatnie opcje wyłączone i zaskakujących wyników mi to nie daje, zresztą takich też się nie spodziewałem, myślę że gdybym mógł zmienić napięcie powyżej 2.8V to dało by się odpalić F1 czy streetracer ale po co skoro zapewne wyniki będą podobne jak w turbo???

 

Poprawcie mnie jeśli się myle :wink:

Na IC7 te opcje nie daja takiej duzej roznicy jak na IS7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IS7 sie zmiesci

Chce kupić to samo tylko na IC7, i nie wiem czy się zmieści (na stronce zalmana nie było żadnych danych o płytach abita do których pasuje ten coler)

 

Acha i jeszcze jedno czym różni sięon od tego z A na końcu np.7000A AlCu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się GAT'a odpalić na turbo :lol:  i 2 ostatnie opcje wyłączone i zaskakujących wyników mi to nie daje, zresztą takich też się nie spodziewałem, myślę że gdybym mógł zmienić napięcie powyżej 2.8V to dało by się odpalić F1 czy streetracer ale po co skoro zapewne wyniki będą podobne jak w turbo???

 

Poprawcie mnie jeśli się myle :wink:

Nie mylisz sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IS7 sie zmiesci

Chce kupić to samo tylko na IC7, i nie wiem czy się zmieści (na stronce zalmana nie było żadnych danych o płytach abita do których pasuje ten coler)

 

Acha i jeszcze jedno czym różni sięon od tego z A na końcu np.7000A AlCu

różnica pomiędzy 7000A i 7000 jest taka że 7000A moze byc zamontowana na ATHLON XP a 7000 na P4 and ATHLON 64.

 

7000 bedzie pasowac na IC7. Pare osob tu na forum ma ta wlasnie kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Mam pewien problem ktory sie nie pojawil jeszcze na naszym forum (widzialem na abit-usa jeden watek - ale nie mieli rozwiazania) i sie obawiam ze narazie nic sie nie da zrobic z tym, ale warto sie zapytac moze ktos juz mial cos podobnego.

 

Wiec od poczatku - moj konfig jak na dole :-) (plus psu 550w)wszystko chodzilo oki - zadnych zgzytow. Lecz przed wczoraj pozyczlem od kumpla jedna ksotke pamieci Twister 466 - tak zeby sprawdzic jak dziala. Na mojch pamieciach nie maielm wlaczobnego GAT, na twisterach wlaczylem i wszystko dzialalo oki, memtest nie wykazywal zadych bledow.

 

Po tym malym tescie wyjalem pamiec i wszadizlem z powortem moje dwie kostki pamieci. Komputer zpotowal sie poprawnie, i w momencie logowania do windows pojawil mi sie komunikat:

 

Windows - Delayed Write Failed

 

Windows was unable to save all the data for the file C:****. The data has been lost. This error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection. Please try to save this elsewhere.

 

I co sie okazalo - iz po tej zabawie z kostka pamieci twister plyta (a raczej windows) wypluwa mi ten komunikat kiedy sa wsadzone dwie moje kostki (nie wazne czy jest dual-ddr czy dwie kostki w single-ddr). Kiedy jest jedna wszystko chodzi jak burza, mem test nie pokazuje zadncyh bledow po calej nocy.

 

W tej chwili komp nie jest krecony, probowalem czyscic bios, wgalem nowa wersje z 16 na 17, obydwie kostki sa sprawne (sprawdzone na innym komputerze, z raidem nie ma zadnyc problemow), rozne kombinacje ustawienia pamieci

 

Jakby ktos wiedzial, albo gdzies przczytal co to jest grane to niech da znac:-) ja juz sie poddalem. Podejrzewam jeszcze ze cos w windows moze byc nie tak (tylko dlaczego dziala z jedna kostka nie ma problemu - moze porzycze od kumpla czysty dysk i zainstakuje swieza winde wtedy zobacze co sie dzieja)

 

Mam nadzieje ze nie rozwalilem zobi plyty w jakis sposob :-(

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: dragongc - ciezka sprawa. pewnie windows sie wysypal :( jaka wersje windows'a miales? xp? sproboj reinstalki systemu lub tak jak proponowales instalacji na czysto. powinno pomoc. jesli nie pomoze, bedziemy kombinowac dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, rozumiem że te Hiper 2x256 to Kingstone HyperX i kupowany pojedyńczo, czy zestaw DUAL, a w związku z tym jak one się sprawują u ciebie na tej mobo IC7? Wszystko jest OK?

Mam możliwość kupienia dość tanio tych pamięci i nie wiem jak bardzo bardzo warto kupić je?

 

Wdzieczny będę za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey sorry ze pisze i watek przerywam,

 

ale kilka postow wyzej bylo napisane o tym czy Zalman pasuje na IC7-G, a teraz ja mam pytanie czy ten Zalman bedzie tez pasowal na Abita Max3?? bo obawiam sie ze OTES moze mu miejsca zajmowac......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki no to w takim razie chyba sie skusze bo cena jest 199zeta za sztuke (256 DDR 400MHz cl 2) tylko zaznaczam one nie są DUAL tylko pojedyńcze ale wierze że w dualu tyż sie sprawdzom nienagannie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki no to w takim razie chyba sie skusze bo cena jest 199zeta za sztuke (256 DDR 400MHz cl 2) tylko zaznaczam one nie są DUAL tylko pojedyńcze ale wierze że w dualu tyż sie sprawdzom nienagannie.

A allegro ? Od barrego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak od Barego na allegro ;] huh a skąd wiesz, kupowałeś tam już u niego? jak tak to powiedz czy warto. Te pamiątki są o 80 zeta tańsze sztuka więc chyba sie opłaca, no i myślę, że na tym Abicie IC7 chodź podobno wybredny jest jeśli chodzi o pamięci ale będą chodziły OK.

 

Krycho właśnie o to mi chodziło że czasem mogą być zgrzyty. A tak jak kupujesz dual to masz pewność że all będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak od Barego na allegro ;] huh a skąd wiesz, kupowałeś tam już u niego? jak tak to powiedz czy warto. Te pamiątki są o 80 zeta tańsze sztuka więc chyba sie opłaca, no i myślę, że na tym Abicie IC7 chodź podobno wybredny jest jeśli chodzi o pamięci ale będą chodziły OK.

 

Krycho właśnie o to mi chodziło że czasem mogą być zgrzyty. A tak jak kupujesz dual to masz pewność że all będzie OK.

ten bary sprowadza skads tanie czesci ja nie wiem czy kupic co u niego bo jak ostatnio bylo tanio to na tym tylko stracilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie miałeś możliwości kupienia u niego...

On tam daje gwarancje firmy komputerowej na okres wieczysty więc wszystko powinno być ok. Pamięci są nowe ze sklepu tyle że z zagranicy.

Przyznam że wacham się, ale wydaje mi się że all powinno być ok...

a ta cena naprawdę kusi...

 

tak wogole to zdaje sie że nawijamy nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktos na pytanie?? Zalezy mi poniewaz chcialbym zakupic w tym tygodniu oba produkty.

nikt tutaj chyba nie ma takiej kombinacji. najlepiej idz na forum zalmana i ewentualnie ABITa i tam zobacz i daj nam znac. Jestem pewien ze juz ktos sie tam o to pytal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z was ma MAXTORA SATA ? nie moge go za nic uruchomic. Chyba jest walniety. Wogole go nie slysze. Nigdy nie mialem do czynienia z liquid bearings takze nie wiem jak cichy ma on byc! jesli ktos go ma tutaj z was to dajcie znac jak go zalozyliscie bo moze to jest tylko blad w sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

**@ Wyszedł nowy bios v2.0 @**

Podobno jest to najlepszy bios do abita, na forum.abit-usa.com w dziale Intel socket 478 motherboards jest długa dyskusja na jego temat. Z naszego forum Szymek ma już nowy bios i sobie chwali. Ja poczekam na hynixy które dostane w sobote i zrobie update-a.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z checia potestowalbym najnowszy bios 2.0, ale problem w tym ze na stronie oficjalnej go nie ma, a linki ktore ludzie podali na forum Abita nie dzialaja :? Na filemirrors tez szukalem i link nie dziala...

Jak ktos posiada dzialajacego linka do tego biosu to niech da znac.

Moze Szymek zapodalbys tutaj zmiany jakie zaszly w tym biosie :?: (najlepiej z change loga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z checia potestowalbym najnowszy bios 2.0, ale problem w tym ze na stronie oficjalnej go nie ma, a linki ktore ludzie podali na forum Abita nie dzialaja  :? Na filemirrors tez szukalem i link nie dziala... 

Jak ktos posiada dzialajacego linka do tego biosu to niech da znac. 

Moze Szymek zapodalbys tutaj zmiany jakie zaszly w tym biosie  :?: (najlepiej z change loga)

change log jeszcze nie wyszedl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashmenu 1.32 tez nie dziala..Daje "Live Uptade Step by Step" i wywala ze limit czasu operacji zostal przekroczony :(

Przydalby mi sie ten biosik bo testuje dzis Hynixy jak biegaja w singlu i moze uda sie wyciagnac na procu fsb > 260....Ale w to watpie bo na dzielnikach 3:2 i 5:4 nie za bardzo stable. Winda laduje sie przy fsb 270 ale po kilku minutach freeze...

 

BTW Szymek :arrow: przy jakim Vmem biegaja twoje Hynixy na 300Mhz :?: Znasz jakiegos Vmoda do IC7 ale bez uzycia lutownicy :?: Zrobilbym z checia Vmoda, ale elektronik ze mnie zaden a mobo w sumie dosc nowe jest bo kupione we wrzesniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...