Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

dobra już wszystko wiem. potrzebuje teraz tylko tej zapinki ze starego wiatrka bo ja mam ten nowy. nie wie ktoś skąd moge go kupić czy coś. albo może ktoś z was mógłby mi taki sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie mam - miałem go na ic7-g, teraz jade na ic7 i nie mam już uchwytu do montażu :( - był to taki Revoltec

napisałeś że już nie masz już uchwytu do montażu i miałeś juz tyle tych płyt głównych więc masz może gdzieś tą zapinke i mógłbyś mi jedną sprzedać. Jeszcze jedno pytanie jakie masz wiatraczki w obudowie. Spodobały mi się jak oglądałem na twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dużą część tego topicu i mam kilka pytań.

 

1) Czy komuś już padła płyta (bios) po flashowaniu przez flashmenu? Bo nie wiem czy sobie na ten najnowszy moge bezpiecznie zmienić, na nf7 było z tym ok.

2) Czy w razie padu to można bez problemu na innej mobo go sflashowac? Czy musi być to płyta intelowska?

3) Czy widział ktoś jakąś prostszą wersje vdimm moda? Bo ta z upierdzielaniem rezystora to mnie nie bardzo bawi bo jak przez przypadek pourywam razem z nim luty od niego to będzie ciężko potem coś z tym zrobić

4) Podobno było ale znaleźć nie moge. Jak ustawić w biosie żeby mi windows widział to co mam podpięte pod seriell (nie jest to dysk główny)?

 

To chyba tyle, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko... mam abita is7-e... i prescotta 3.0. W biosie nie da sie nastawic mniejszego nap niz 1.375. (w programach pokazuje mi ze procek idzie 1.344). Jakie w ogole powinno byc napiecie na takim preskocie? Da sie na tym abicie mniejsze nap nastawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje pytanie dotyczy płyty IS7-E a raczej wiatraka CPU na niej własnie.Mam jedną z pierwszych płyt mimo ze is7e to ma Gigabit lana od 3Com'a ale nie o tym chciałem - mianowicie mam Celka prescott i boxowy wentylator po załaczeniu chodzi na ok 2400 obr pierwsze pytanie ile macie domyślnie obrotów na nim bez zadnego FanEQ itp po załaczeniu w biosie i potem w programie Fan Speed tyle włanie mam - temperatura idle ok 37-40 stres 55-59 teraz tak:

jesli programem Fan speed zmiejsze obroty na moment do ok 50 % a potem zwieksze do 100 mam juz ok 3800 obr i wentylator słychac ze szaleje i powietrze mocno swiszcze - tak jest fizycznie ma wielksze obr o ok 1500 niz początkowo wpływa to oczywiście na temp pracy i idle 35 a stres max 48-50 fakt ze jest głosno jak... ale o co chodzi?? Dlaczego tak się dzieje - czy program powoduje nieswiadomy wzrost napięcia na wyjscia fan'a czy tez moze domyślnie bios mi nie daje calego napięcia na fanie od razu?Jeszcze jedna ciekawostka jak chodzi na 2400 bez programu strasznie "wyje" a po ustawieniu ok 2900 w fanie juz na tych szybkich obrotach tj ok 70% to chodzi znacznie ciszej niz na 2400 domyślnie po starcie.Czyli ten wentyl moze pracować cicho przy ok 3000obr i chłodzi super a chodzi bez programu na 2400 i wyje - jak rozwiązać ten problem?? Myśle o czyms aby zablokować mu te 3000 na stałe bez fan speeda = moze jakies porady?Moze macie podobnie? prosze o rady jesli macie jakies doświadczenia w tej kwiesti z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Map pytanie.

Jak ustawić bios żeby wszystko dobrze i szybciej chodziło.

Mój srzęt.

Pentinm 4 2.6GHz HT

Abit IS7-E 1.2

512 MB PC400 Kingstone

Geforce 2 MX400 64MB

HDD 30GB

Codegen 350W

Oryginalne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby temat nie po[gluteus maximus]dl:

Mam dosyc nowa plyte is7-e i nie wiem, co sadzic o tej sprawie:

Dołączona grafika

Bo wszystkie programy pokazuja mi, ze mam aktywowanego PATa... Wlaczylem tylko turbo- reszta auto, a timingi przelaczylem na manual i zostawilem takie jaki powinny byc. W programach odnotowalem pewne przyspieszenie... i teraz powiedzcie mi czy to PAT czy nie PAT

(kot i pat pat ikot przyjaciele od wielu lat :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy nie wiecie co to moze sie dziac z Abitem IS-7 G V1.0. Zalożylem na niego Celerona 2.53 Prescott i na starcie pokazuje że jest taktowany (100X19), czyli 1900. Po przestawieniu w Biosie na (133 / 66 / 33) nie pozwala mi zapisac zmian ( czytaj wiesza sie na save and exit ). Zreszta za kazdym razem jak wchodze do biosu, nic nie zmieniajac z chce zapisac zmiany to zwiecha :(. Tak sobie wydumalem ze pewnie bedzie potrzebny upgrade bios. Napiszcie jaka wersja jest OK. Martwi mnie to bo chetnie zamienilbym sobie plyty.

Z góry dziekuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...