Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już próbował zmodowanego biosu 22 dla IS7-E:

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=48059

 

Nie chciało mi się czekać, aż ktoś sprówbuje więc juzgo wgralem. W biosie pojawiły się nowe opcje, mamy dostęp do większej ilości ustawień pamięci, itd.

Nie wiem tylko do czego służy opcja "spred spectrum" :?:

[br]

wlasnie wgralem tego biosa i tez nie wiem do czego sluzy wlasnie ta funkcja. trzeba zapytac autora mod biosu.

dodam ze wyniki z zapisu pamieci w everescie podskoczyly znacznie (ok 100mb/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki dziwny problem ale mam płyte głowna abit ai7 guru i na niej jets taki wyswietlacz i na nim pisze 2.0 i nie wiem co to znaczy :D

Do płyty dołączona jest instrukcja obsługi i tam jest rozpiska kodów wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do IC7-G też juz jest, najlepsze że na stronie abita IC7-G jest na lga775 <lol>, 5min sie wpatrywałem i znaleźć w s478 nie mogłem aż zgłupiałem w pewnym momencie <lol>

W kazdy razie, testował już ktos?

 

LINK -> ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ic7/ic727.exe

 

BIOS ID:2.7

Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs.

Update CPU micro code.

Supported certain SATA CDROM when "OnChip Serial ATA" in "Enhanced Mode".

Revised wording in PC health item.

BIOS compile date: 11/01/2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do IC7-G też juz jest, najlepsze że na stronie abita IC7-G jest na lga775 <lol>, 5min sie wpatrywałem i znaleźć w s478 nie mogłem aż zgłupiałem w pewnym momencie <lol>

W kazdy razie, testował już ktos?

 

LINK -> ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ic7/ic727.exe

 

BIOS ID:2.7

Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs.

Update CPU micro code.

Supported certain SATA CDROM when "OnChip Serial ATA" in "Enhanced Mode".

Revised wording in PC health item.

BIOS compile date: 11/01/2004

Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs.-- co to znaczy? ze mozna mnoznik przestawiac w góre i w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs.-- co to znaczy? ze mozna mnoznik przestawiac w góre i w dół?

można ale tylko w wybranych procesorach Prescott - majac np. Prescotta 3.4 z częściowo odblokowanym mnożnikiem możesz go ustawić jako 17x200 lub 13x266 - w przypadku s478 ta opcja na wiele sie nie przyda bo chyba tylko nieliczne 3.4G dla s478 mają taką możliwość, przy s775 chyba od 3.0G (niektóre) proce mozna tak ustawiac - celem takiego zabiegu jest umozliwenie pracy z szyna 1066 procesorowi dzieki czemu zyskujemy 30% na przepustowości proc<>ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poinformowac wszystkich posiadaczy plyt IC7 ze jest juz nowy bios (28) do naszych mobow !! :D Niestety ale wiele zmian nie wnosi, a szczerze mowiac to z opisu biosu wynika ze poprawia jakies problemy z SATA i portem 1394 i to tyle co nam zaoferowali panowie z ABITA !! :/ Jak dla mnie to za malo i nie uszczesliwili mnie ta wersja bo narazie i tak nie uzywam SATA !! Spodziewalem sie czegos wiecej !! :mur:

 

 

 

Milego FLASHOWANIA !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na w prawdzie mam plytke is7-e2 i nie moge nazekac. doskonale znosi overclocking proca i pamieci. upgrade biosta pomogl jedynie w poprawnosci odczytow temperatur.

 

PWM to temperatura zasilacza ( na 99%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak niby na miezyc ta temperature?? w zasilaczu??

rozumiem w jakims wypasionym ale ja jakis czas mialem codegena i tez mialem ta temperature!! a w codegenie raczej zadnych czyjnikow nie bylo

 

To jest temperatura ukladow zasilajacych procesor na mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności instalować stery po formacie żeby szybko chodził winxp? w niektórych kompach moich znajonych się włacza pół min. a u mnie półtorej min. albo i czasmi dłużej. Kolejność - stery do mobo/dx 9.0b/stery do LAN/winupdate/stery do grafy/reszta taka może być czy coś zmienić jak wy instalujecie? wiem że to gdzieś było ale nie mam czau musze szybko sformatować a na przeczytanie całego tematu zeszłoby ze 2 dni. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poinformowac wszystkich posiadaczy plyt IC7 ze jest juz nowy bios (28) do naszych mobow !! :D Niestety ale wiele zmian nie wnosi, a szczerze mowiac to z opisu biosu wynika ze poprawia jakies problemy z SATA i portem 1394 i to tyle co nam zaoferowali panowie z ABITA !! :/ Jak dla mnie to za malo i nie uszczesliwili mnie ta wersja bo narazie i tak nie uzywam SATA !! Spodziewalem sie czegos wiecej !!  :mur: 

Milego FLASHOWANIA !! :D

1212090[/snapback]

 

TYlko ze nie da sie go sciagnac ze strony abita :( ( ftp abita wylaczony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności instalować stery po formacie żeby szybko chodził winxp? w niektórych kompach moich znajonych się włacza pół min. a u mnie półtorej min. albo i czasmi dłużej. Kolejność - stery do mobo/dx 9.0b/stery do LAN/winupdate/stery do grafy/reszta taka może być czy coś zmienić jak wy instalujecie? wiem że to gdzieś było ale nie mam czau musze szybko sformatować a na przeczytanie całego tematu zeszłoby ze 2 dni. dzięki za pomoc

1215025[/snapback]

:lol: :mur: :lol: ???

To moze jeszcze zapomniales zainstalowac e-mula po Windowsach :) ?

 

Kolejnosc:

Windows....... jakis tam :)

Sterowniki chipset

Grafika

Muzyka

Lan

i reszta sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnelem ostanio ze strony abita nowa wersje sterownikow do SATA i podczas instalowania sie windowsa ( po wlozeniu dystkietki z tymi sterownikami) pojawia mi sie okienko w ktorym mam do wyboru nastepujace pozycje :

 

"Intel® 82801FR SATA RAID Controller for Windows 2000/XP/2003"

"Intel® 82801FR SATA AHCI Controller for Windows 2000/XP/2003"

"Intel® 82801ER SATA RAID Controller for Windows 2000/XP/2003"

"Silicon Image SiI 3112 SATA RAID Controller for Windows XP/Server 2003"

 

Mam plyte IC7 ( bez dodatkowych SATA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowal juz ktos ten nowy bios do ic7-g ?? bo jestem ciekawy czy bedzie lepszy od 25 ??

1218191[/snapback]

Ja go wgrałem. Widze ze nie mam mozliwosci wylaczenia kontrolera raid i ieee 1394:( a na 27 bylo :( Chyba bedzie powrót do 27 :) Pozatym nie widze wiecej różnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go wgrałem. Widze ze nie mam mozliwosci wylaczenia kontrolera raid i ieee 1394:( a na 27 bylo :( Chyba bedzie powrót do 27 :) Pozatym nie widze wiecej różnic

1218282[/snapback]

Co ty kolego wygadujesz, oczywiście że są nadal opcje pozwalające wyłączyć raid i 1394 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...