Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

ja bloczkiem wodnym :mellow: A ten niebieski zalman na kleju by nie dał rady?

 

Ps. Sciagnąłem juz najnowszego biosa do abita. Co mam z nim zrobić. Z tego co rozumiem to wypakowac i wrzucic na dyskietke , potem wylaczyc kompa , wlozyc dyskietke i pozwolic zeby komp sie z niej bootował. CO DALEJ o_O? "Cza" coś wpisywać ;o?

Edytowane przez KamiKaze boski wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bloczkiem wodnym  :mellow:  A ten niebieski zalman na kleju by nie dał rady?

 

Ps. Sciagnąłem juz najnowszego biosa do abita. Co mam z nim zrobić. Z tego co rozumiem to wypakowac i wrzucic na dyskietke , potem wylaczyc kompa , wlozyc dyskietke i pozwolic zeby komp sie z niej bootował. CO DALEJ o_O? "Cza" coś wpisywać ;o?

1492384[/snapback]

Zastosuj program do ładowania biosu ABIT FLASHMENU z płytki instalacyjnej od mobo. Program działa pod windowsem i jest przyjemny i łatwy w obsłudze.

 

A niebieski zalman daje rade z NB ale trzeba troche nawiewu mu zapewnić. No i ekstremalne podkręcanie odpada. Ale jest cicho nie to co ten wyjec od abita.

Edytowane przez Voukodlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bloczkiem wodnym  :mellow:  A ten niebieski zalman na kleju by nie dał rady?

 

Ps. Sciagnąłem juz najnowszego biosa do abita. Co mam z nim zrobić. Z tego co rozumiem to wypakowac i wrzucic na dyskietke , potem wylaczyc kompa , wlozyc dyskietke i pozwolic zeby komp sie z niej bootował. CO DALEJ o_O? "Cza" coś wpisywać ;o?

1492384[/snapback]

Zaraz inni powiedzą, że tego by nigdy nie zrobili ,ale ja tak robię i na razie XP mnie nie zawiodł zarówno przy aktualizacji biosu katy graficznej Winfoxem jak i płyty Flash menu a robiłem to już kilkanaście razy.....(zresztą flopa od roku nie mam ) Więc jeśli chcesz to ściągnij sobie Abitowskie Flashmenu i tam już nic prostszego update from file wskazujesz plik z biosem i aktualizujesz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niebieski zalman daje rade z NB ale trzeba troche nawiewu mu zapewnić. No i ekstremalne podkręcanie odpada. Ale jest cicho nie to co ten wyjec od abita.

1492400[/snapback]

co masz na mysli ekstremalne ??

u mnie by pracowal przy fsb 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym chlodzicie NB??

Szukam czegs pasywnego  :wink:

1492288[/snapback]

ja chlodze thermalrightem nb-1 ale juz przy fsb 220 sie troszke grzeje wiec zalozylem na niego cichutki maly wiatraczek i jest ok :)

ale jezeli ma byc pasywnie to raczej niebieski zalman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli ekstremalne ??

u mnie by pracowal przy fsb 250

1492543[/snapback]

No to jak by pracował to byś miał fajnie ale nie pracuje :wink: . A ja wole kogoś lojalnie uprzedzić ,że bez dobrze wentylowanej budy cudów nie zdziała. I tyle :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz inni powiedzą, że tego by nigdy nie zrobili ,ale ja tak robię i na razie XP mnie nie zawiodł zarówno przy aktualizacji biosu katy graficznej Winfoxem jak i płyty Flash menu a robiłem to już kilkanaście razy.....(zresztą flopa od roku nie mam ) Więc jeśli chcesz to ściągnij sobie Abitowskie Flashmenu i tam już nic prostszego update from file wskazujesz plik z biosem i aktualizujesz. :wink:

1492406[/snapback]

Ja podobnie robilem wiele, wiele razy... Na poprzedniej NF7-S ani razu nie bylo problemu - nie bylo go rowniez na IC7-G - od razu najnowszy bios i po krzyku.

Narzedzia typu Winflash czy Winfox, to najlepsze rozwiazanie (bo najprostsze) szczegolnie dla tych, ktorzy nie uzywaja fdd (w tym i ja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje rady. Mianowicie mam zamiar zmienić boxowy wentylator intela na Arctic freezer 4 i tutaj moje pytanie. Czy da się go tak

http://members.lycos.co.uk/gralmi/abitic7/abitNBfreezer.jpg

zamontować na is7-e? Chodzi o to zeby wentylator freezera nie nachodził na Termaltake Tiger 1 na NB. Bo jak wentylator będze nad mostkiem to będzie zachaczał o Tigera. Czy jest jakies rozwiązanie tego problemu? Myślałem żeby załorzyć radiator od abita( ten co na fotce) tylko że bez wentylatora i wyłamać przy nim blaszki i bybyło git. Lecz obawiam się że w ten sposób zjara się płyta:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

mam pytanko do misiom1

 

Czy przy tym procku i tej płycie na takim fsb (14*250) stabilnie Ci pracuje komp? tzn czy zwala Ci winde przy pracy z jakim kolwiek programem?

Podaj temperature na procku jak możesz !!!

(Ja też mam 2,8E SL79K i uważam że przy Abicie IC7-G max stabilnie to 3,3GHz, czyli

14*236 później się zwala system !!!!)

 

Dzięki czekam na odpowiedź!!

 

 

 

 

--------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-7) D43/

ASUS V9999LE GF6800 /WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG/Tracer TRO-911 TURBO-JET SIDE

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poradzcie jak ustawic soft menu, na abit is7-e i PIV 2.4ghz Prescot.

Wogóle to moge tylko zmieniac magistrale, a mnoznika nie wiem jak? Wogóle sie da?

Piszecie ze ustawiacie magistrale na 250mhz. W biosie pisze ze jest ustawiony 133/166, podnioslem mu wczoraj na 150fsb i poszedl, wyzej nie probowalem.

Ahga mam kingstony 400hz 1gb w dualu. Tez nie wiem co moglbym zrobic z timingami i dzielnikiem:)

 

Najlepiej jakby ktos poprostu doradzil jak probowac najlepeiej go podklrecic. Chcialbym zeby pamieci jednak chodzily na 200mhz w dualu.

 

Pomózcie:P)

 

pozdrawiam

 

P.S Pamieci zeby dzialaly w dualu montuje sie w bankach 1 i 2? czy jakos inaczej?:P

Edytowane przez FoRcEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

mam pytanko do  misiom1

 

Czy przy tym procku i tej płycie na takim fsb (14*250) stabilnie Ci pracuje komp? tzn czy zwala Ci winde przy pracy z jakim kolwiek programem?

Podaj temperature na procku jak możesz !!!

(Ja też mam 2,8E SL79K i uważam że przy Abicie IC7-G max stabilnie to 3,3GHz, czyli

14*236 później się zwala system !!!!)

 

Dzięki czekam na odpowiedź!!

--------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-7) D43/

ASUS V9999LE GF6800 /WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG/Tracer TRO-911 TURBO-JET SIDE

1498200[/snapback]

niestety niestabilnie, superpi przechodzi ale prime już nie. Myślałem że to wina płyty i chipsetu jednak jak widze że u Ciebie tak samo to raczej koniec możliwości proca. Temp była ok 40-42 st w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do misiom1

 

A przy jakim max FSB proc chodził Ci na tej płycie stabilnie?

Bo nie ukrywam że trochę się rozczarowałem P4E !!!

 

----------------------------

 

P4E2,8@3,2(14*229)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-7) D43/

ASUS V9999LE GF6800 /WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG/Tracer TRO-911 TURBO-JET SIDE

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do misiom1

 

A przy jakim max FSB proc chodził Ci na tej płycie stabilnie?

Bo nie ukrywam że trochę się rozczarowałem P4E !!!

 

----------------------------

 

P4E2,8@3,2(14*229)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-7) D43/

ASUS V9999LE GF6800 /WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG/Tracer TRO-911 TURBO-JET SIDE

1498522[/snapback]

tego nie sprawdzałem ponieważ zależy mi na synchro, a pamięci mnie ograniczają do ~220max stabilnie, teraz jade na 215

 

btw. nie wklejaj siga tylko go ustaw w panelu kontrolnym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Generalnie szukam jakiejś płyty pod P4, budżet marny (IC7, IS7, może DFI LANPARTY...). Na wstępie Asus odpada z 2 powodów 1-cena, 2-nie kupię tego więcej...

IC7-IS7? To, na czym mi najbardziej zależy to stabilność, oraz bezproblemowość pracy z różnymi (raczej syfiastymi) kościami pamięci. Przeczytałem kilka sprzecznych zdań na ten temat. Widzę, że dość częstą dolegliwością IS7 jest właśnie niestabilna praca, co widać po samej ilości postów na ten temat, czy istotnie na IC7 będzie lepiej, jest to bardziej stabilna płyta? Warto dopłacić 85pln do IC7?

Co do DFI to cena bardzo fajna, ale jakoś jest to wszystko zbyt piękne jak na moje oko :) Może jakiś posiadacz wypowie się szerzej na jej temat?

Płyta będzie pracować z:

2,6 HT Northwood

Ram-na razie marne 256 cl2,5 ale może potem jakieś Hynix D43 :]

Pozdr.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie będziesz kręcił to żadna rożnica która płyta więc lepiej brać tańsza czyli is7

 

do elvis MP

kupiłem dzisiaj 2x512 hynix, zapuściłem synchro na fsb 250 i prime 95 przeszło 1 min bez problemu, na asynchro z poprzednimi pamięciami był error po 30 sekundach, zapuszcze dzisiaj prime na noc i zobacze czy jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie będziesz kręcił to żadna rożnica która płyta więc lepiej brać tańsza czyli is7

1502460[/snapback]

A kto powiedział że nie będę? :)

 

Czytałem ze IS7 lubi się gryźć z CL 2.5, 3.0 w przeciwieństwie do IC7. Jeśli to by okazało się prawdą to istotnie nie opłaca mi się kupować IS7.

Właśnie tego typu "detale" mnie interesują, fajnie jak by to mi ktoś naświetlił dokładniej.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś założonego niebieskiego zalmana na ic7-g? (lub ic7 oczywiście)

Jak z temp? Jakie FSB stabilnie można uzyskać? Zmieniam zalmana 7000 na TT tower 112 plus 2 papsty, wiec bedzie mi najbardziej słychać to coś od abita...

Tylko z drugie strony... do testów i gierek bardziej wymagających komp śmiga na FSB 250... a tyle to z zalmanem pasywnych chyba nie da rady... Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko (jak sie to juz pojawilo to sorrki )

Mam plytke Abita Ic7-g i jeden dysk Sata Seagate 7200 160Gb czy jak dokupie 2 taki sam i polacze je w raidzie to czy bedzie zanczaca roznica w predkosci??

 

I co wsadzic na chipset zamist tago glupiego wiatraczka :/??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybka odpowiedz mam abita IS7 oraz prescott-a 3.0 i nie włacza sie komp wszystko było sprawdzone i dzila oddzielnie alw razem nawet nie bootuje czy potrzebna jest aktualizacja biosu aby obslugiwała prescott-a? czy fabrycznie juz taki bios jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko (jak sie to juz pojawilo to sorrki )

Mam plytke Abita Ic7-g i jeden dysk Sata Seagate 7200 160Gb czy jak dokupie 2 taki sam i polacze je w raidzie to czy bedzie zanczaca roznica w predkosci??

 

I co wsadzic na chipset zamist tago glupiego wiatraczka :/??

1504222[/snapback]

Odp na twoje 1 pytanie: TAK !!

Odp na 2 pytanie: Jest troche napisane o tym właśnie w tym wątku tylko nieco wcześniej, ja prawdopodobnie bede montować ZALMAN NB47J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie będziesz kręcił to żadna rożnica która płyta więc lepiej brać tańsza czyli is7

 

do elvis MP

kupiłem dzisiaj 2x512 hynix, zapuściłem synchro na fsb 250 i prime 95 przeszło 1 min bez problemu, na asynchro z poprzednimi pamięciami był error po 30 sekundach, zapuszcze dzisiaj prime na noc i zobacze czy jest stabilny.

1502460[/snapback]

- jakie dałeś napięcie na SL79K przy fsb 250? i jaka miałeś temepratukrkę ? (Idle,stres na MBM)

- podnosiłeś vcore na Hynix-ach? jeśli tak to o ile?

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie na proca dałem 1.4375, na ramy 2.7, temp w idle była 38*C, w stresie nie sprawdzałem, nie wiem też jak ze stabilnością ale super pi 16mb przeszło, zostawie kompa na noc i zapuszcze prime, zobacze czy jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...