Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe..ja mam 7000cu... Sądzisz że on dmucha na NB mniej? Ja wcisnełem czujnik od temp na samo "dno" radiatora (od dołu, tam gdzie dmucha na niego najmniej) i po 8 godzinach obiążenia (stres test) miał 64/65 stopni.

1520938[/snapback]

OK OK

Moze i faktycznie sie myle...

Jak bede mial mozliwosc to dokladniej to sprawdze !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Włąsnie zamonotowałem sobie Abita IC7 i mnie jak komp jest wyłączony to diodka na plycie sie świeci na zielono, a jak jest włóczony to an czerwono. To dobrze ,ze na czerwono czy źle??? po mojemu czerwone to ,ze cosnie działa, ale mi komp chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Włąsnie zamonotowałem sobie Abita IC7 i mnie jak komp jest wyłączony to diodka na plycie sie świeci na zielono, a jak jest włóczony to an czerwono. To dobrze ,ze na czerwono czy źle??? po mojemu czerwone to ,ze cosnie działa, ale mi komp chodzi :)

1521948[/snapback]

Hahahaha....

Proponuje polukac cos takiego jak instrukcia :)

Ale sam pierwsze co tak pomyslalem jak to 1 raz zobaczylem :)

Wszysko jest GooD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE-no dobra i może miałeś racje :)

Chyba zbyt mało dokładnie to sprawdziłem :|

Co nie zmienia faktu, że by cos z tym trzeba zrobić...

Właśnie się zastanawiam czy nie śmignąć na oryginalne chłodzenie, ale wiem że wszyscy jadą na jego głośność (a ja jestem dość uczulony w tym temacie :|).

Kurde tak naprawdę nie mam za bardzo żadnej koncepcji.

Może walnąć na boczek jakiś wiatrak...

Jak to u was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest maly ZONK...

 

Kompa zostawilem na noc z zapuszczonym 2x Stress Prime - smigal sobie przez jakies 3,5h i nastapil freez (okolo godz 4 rano) - jako, ze wstalem dopiero o 7 i zobaczylem, ze sie zawiesil, dalem reset...... od tego momentu komp nie startuje

 

OBJAWY:

- wszystko sie odpala (swieca obie diody), ale nic sie nie wyswietla :blink:

- za raz po wlaczeniu zaswieca sie dioda hdd (wczesniej tak nie bylo)

- mozna wlaczac i wylaczac katody, sterowac wiatrakami

- to nie wina grafiki, bo z GF3Ti200 dzieje sie to samo

- clear cmos i wyjecie bateryjki tez nic nie pomaga

- odlaczenie kabli, klawiatury, myszki, hdd+dvd tez nic nie daje

 

Co to moze byc i czego mozna jeszcze sprobowac ?? Niestety nie mam bipera, zeby sprawdzic jak piszczy plyta :-|

 

HELP

 

Zachcialo mi sie zmiany platformy...... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś takiego z msi neo2-pls, wszystko się odpalało, nic nie wyświetlało. Płyta główna mi wtedy padła, idź sprawdź do kumpla czy procesor działa, jak działa to znaczy że płyta główna padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Składam właśnie komputer, który bazuje na Abit IC-7 i mam pytanko do Fachowców.

 

Po skręceniu wszystko się ładnie odpala tylko (?) nie kręci się wiatraczek na mostku :blink:

Dioda się zapala na czerwono, ale z postów wyżej już wiem, że tak ma być ;-)

 

Co się dzieje? Co z tym fantem zrobić?

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiegoś alternatywnego rozwiązania dla oryginalnego chłodzenia na NB!

Ma być cicho i ma sobie dawać rade z FSB 250.

1528637[/snapback]

Thermalright NB1 np. Z jakims cichym wiatrakiem napewno da rade... U mnie 240 bez wiatraczka w te upaly daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest maly ZONK...

 

Kompa zostawilem na noc z zapuszczonym 2x Stress Prime - smigal sobie przez jakies 3,5h i nastapil freez (okolo godz 4 rano) - jako, ze wstalem dopiero o 7 i zobaczylem, ze sie zawiesil, dalem reset...... od tego momentu komp nie startuje

 

OBJAWY:

- wszystko sie odpala (swieca obie diody), ale nic sie nie wyswietla  :blink:

- za raz po wlaczeniu zaswieca sie dioda hdd (wczesniej tak nie bylo)

- mozna wlaczac i wylaczac katody, sterowac wiatrakami

- to nie wina grafiki, bo z GF3Ti200 dzieje sie to samo

- clear cmos i wyjecie bateryjki tez nic nie pomaga

- odlaczenie kabli, klawiatury, myszki, hdd+dvd tez nic nie daje

 

Co to moze byc i czego mozna jeszcze sprobowac ??  Niestety nie mam bipera, zeby sprawdzic jak piszczy plyta  :-|

 

HELP

 

Zachcialo mi sie zmiany platformy......  :mur:

1523766[/snapback]

U mnie podobnie się stało wczoraj :(

Chciałem poprawić izolację, wyłączyłem kompa. Po poprawieniu izolacji chę włączyć a tu nic. tak jak bym nie wciśnął power. Cały czas na mobo świeci się zielona dioda ale za nic nie che wstać :/ Próbowałem już wszystkiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie się stało wczoraj :(

Chciałem poprawić izolację, wyłączyłem kompa. Po poprawieniu izolacji chę włączyć a tu nic. tak jak bym nie wciśnął power. Cały czas na mobo świeci się zielona dioda ale za nic nie che wstać :/ Próbowałem już wszystkiego ...

1532754[/snapback]

Ja wczoraj odeslalem plyte do serwisu... i 2 tyg czekania... Qrde - zlozylem to co chcialem i tak jak chcialem i cale 3 dni sie nim nacieszylem :mur:

 

To cena za zdrade AMD :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi dziwnie ale płyta ruszyła :blink:

Myślałem, że już nic z niej nie będzie po 2 dniach prób więc postanowiłem, że odeślę do serwisu. Cała moja płyta była uwalona izolacją, z tyłu kilka warstw lakieru i kawałki pianki, która się nie odkleiła ;) z przodu wszystko wokoło socketa zalane lakierem. No to wziąłem się do czyszczenia :banana: Kupiłem 6 buteleczek acetonu i zrobiłem płycie kąpiel :lol2: potem wysuszyłem suszarką. Pomyślałem, a tam spróbuje jeszcze raz ... i płyta ruszyła. Więc wpakowałem proca, grafę i resztę założyłem FC i jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wam przycisk power nie łączył??

1533150[/snapback]

Nie mam obudowy odpalam przełącznikiem lub zwieram po prostu piny :P Więc łączył na 100%. Moje podejrzenia padły na to, że płyta się wygięła w miejscu socketa. Od Nacisku parownika i jego mocowania ale teraz też jest p[parownik dokręcony na maxa i siedzi na procku więc nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedcie mi jakie tryby RAID obsluguje mostek poludniowy w plycie ABIT IC7 ?

1535841[/snapback]

1 i 0

 

Jakie powinno być napięcie na AGP pod mojego radka?

 

EDIT:

Albo inaczej jakie można bezpiecznie dać?

1535783[/snapback]

U mnie wszystkie karty latają na 1,65V bez najmniejszych problemów. Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chyba ze sie ktos mu sprzedal freezera 4 w pudelku 7 :P hehe inaczej sie nie na wpiac 7 na 478:) bez kabinowania!

 

piterq1991 a ty to zmien tego codegena lepiej;) bo to cus ze jeszcze to cos ciagnie ten sprzet Pozdro;) bez aluzji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...