Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos puszczal dyski w trybie RAID 0 na plycie Abit IC7 - jak z transferami ? widac duza roznice ( teoretycznie powinno dochodzic do 200% szybkosci w porownaniu z jednym dyskiem)

1535908[/snapback]

Ja mam, patrz sygnaturka. Czy jest szybciej to nie wiem bo od zawsze tak mam więc nie mam do czego porównać :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam juz Abita IC7-G i stare pamiatki V-Data 266MHz...

Czy da sie jakos zablokowc pamieci na 266MHz zeby sprawdzic na ile podzie procesor?

Bo dzielnik mam tylko 3:4 :(

 

Co dokładnie znaczy 1T i 2T i na czym ona polega?

Gdzie ja moge zmienic w w/w płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najlepszy BIOS do IC7 ?

1538552[/snapback]

Jaja se robisz?

Ciezko poszukac choc troszke?

1538239[/snapback]

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie wyzej

1538580[/snapback]

1T na intelu nazywa się Comand per clock czyli CPC. Masz to w opcjach ustawień pamięci :) w biosie. Ale włączenie tego za dużo nie daje, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robisz?

Ciezko poszukac choc troszke?

http://www2.abit.com.tw/page/pl/download/d...PE=Socket%20478

Powinni dac juz %

Odpowiedz twierdząca: TAK robię sobie jaja !!

Normalnie boki zrywać !!

„Aktualnie najlepszy BIOS do IC7 ?” nie oznacza najbardziej aktualny !!...

Śledząc ten wątek można już się przekonać że biosów wychodzi sporo ale nie każdy jest dobry tym samym najnowszy nie jest najlepszy !!

Mało tego już niejednokrotnie na pewno każdy z was przekonał się że wytyczne/zalecenia/wskazówki producenta są o d..e rozbić !!

Dlatego się pytam WAS jako UŻYTKOWNIKÓW !!

 

Ps

Niekiedy milczenie jest złotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Aktualnie najlepszy BIOS do IC7 ?” nie oznacza najbardziej aktualny !!...

Śledząc ten wątek można już się przekonać że biosów wychodzi sporo ale nie każdy jest dobry tym samym najnowszy nie jest najlepszy !!

Mało tego już niejednokrotnie na pewno każdy z was przekonał się że wytyczne/zalecenia/wskazówki producenta są o d..e rozbić !!

Dlatego się pytam WAS jako UŻYTKOWNIKÓW !!

1538744[/snapback]

Ja do najnowszej wersji nie mam żadnych zarzutów a odkąd kupiłem płytę było około 10 aktualizacji bios'u, więc mam tochę doświadczeń z biosami do tej płyty. Nie będę sie tu rozpisywał bo raczej nie ma po co - powiem krótko, w przypadku tej płyty bios najnowszy, czyli 2.8 jest najlepszy. :wink: Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, i tu Cie mam :D

 

Nie moge znalezc...czy płyta IC7-G zawyza temperatury?

Jesli tak to o ile? 7*C?

1541793[/snapback]

Nie zawyża, tylko odczytywanie tempeatury jest prowadzonye bezpośrednio z diody termicznej cpu, a nie tak, jak w innych płytach z powierzchni ihs. Średnio tempeatury są wyższe o ok 5-7 st. A co do płyt Asus'a, to różnice dochodzą między IC7 a innymi sięgają 12 st. C. :wink: Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus, jak i inni producenci płyt pod intela, korzysta z diody wbudowanej w cpu!

 

różnice wynikają raczej od kalibracji elementu mierzącego.

 

pozatym testy dowidły ze asus coprawda zaniza temperatury, ale błąd pomiarowy jest mniejszy niz w przypadku abita

 

ps. płyty pod amd mierzą temperturę powierzchni (a dokładniej spodu) procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus, jak i inni producenci płyt pod intela, korzysta z diody wbudowanej w cpu!

1542355[/snapback]

To ja gdzieś czytałem inaczej, tylko że nie mogę teraz tego odnaleźć :wink: Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak ja w podpisie posiadam dwie kosci pamieci KIngston 512MB PC400 ktore chodza w trybie DUAL na ABIT IC7 - powiedcie mi czy jak dokupie jeszcze dwie kosci 512MB PC400 Kingstona to plyta ruszy z czterema kosciami w drybie DEAL ? ( testowal to ktos) ? czy moze sa jakies minusy umieszczania na tej plycie czterech modolow pamieci aby pracowaly w DUAL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam takie małe pytanko. Czy ktoś sprawdzał czy działa mu mikrofon podłączony do panelu przedniego na IS7-E2 ? Jeśli ktoś ma taką płytę i mu działa to prosiłbym o szybką odpowiedź bo w żaden sposób nie mogę tego rozgryźć, a próbowałem juz na dwóch takich MB.

Z góry thx.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 3GHz; Abit IS7-E2; 2x512/400(dual); Samsung 120GB SATA; Fx5200 128/128 (250/500@300/600); Hiper 360W;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-3(2x512) i  2-4(2x256)  i dual nie hulał  inaczej nie sprawdzałem i zostałem na 1gb a 2x256 ożeniłem

lepszy dual na 1gb niz 1,5gb bez (jak dla mnie)

1558792[/snapback]

Potwierdzam, ze na 3 kosciach nie dziala DUAL... Mam teraz 3x512 i Cpu-Z pokazuje Single

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam takie małe pytanko. Czy ktoś sprawdzał czy działa mu mikrofon podłączony do panelu przedniego na IS7-E2 ? Jeśli  ktoś ma taką płytę i mu działa to prosiłbym o szybką odpowiedź bo w żaden sposób nie mogę tego rozgryźć, a próbowałem juz na dwóch takich MB. 

Z góry thx.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 3GHz; Abit IS7-E2; 2x512/400(dual); Samsung 120GB SATA; Fx5200 128/128 (250/500@300/600); Hiper 360W;

1561849[/snapback]

ja u siebie nie moge rozgryzc mikrpofonou nawet na tylnym panelu :]

ps. nie oklejej sygnaturki w panelu mozna ustawic ja na stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mysle nad zmiana plyty glownej na ktorej moglbym pobawic sie w jakies lepsze oc tzn. chodzi tu o trzymanie napiec itd. co proponujecie cos z abitow czy moze cos innego ? ten moj abit (patrz sygn.) bardzo kiepski (pali zasilki xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemik:

mam ABIT IS7 i słycha szum i trzaski z zintegrowanego układu dzwiękowego ALC650. Jest tak nawet jak mam odinstalowane sterowniki! :/ zmieniałem już opóźnienia PCI i nic to nie daje :(

ma ktoś może jakąś radę ?

1594904[/snapback]

jaki masz zasilacz? nie ma zadnego przebicia? (to raczej zjarałoby ci mobo..)..lub tuner TV + zakłucenia w sieci kablowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeszczy nawet na standardowych ustawieniach (bez krecenia) :(

Nie posiadam zadnego Tunerka TV (wlozonego w kompa, na polce lezy ;) ), zasilacz dobry chiefteca to co w opisie: Chieftec HPC-360-302DF, na forum Abit wyczytalem, ze pierwsze modele plyt gl. mialy taka przypadlosc :(

PCI clock ustawialem na 0, 32 i inne wartosci i nic :(

Co lepsze jak podlacze jakies sluchawki na gorszym kabelku i o mniejszej srednicy glosnika to trzeszczy jeszcze bardziej! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom obslugi w abicie nie za rewelacyjny :(

kazali wylaczyc spdiff chociaz go nie uzywam :P

na pytanie o wysoka temp. na chipsecie powiedzieli, ze to pewnie pwm, tylko, ze ja miernikiem mierzylem chipset :D

1597815[/snapback]

Jesli pisales do nich maila to i tak nie narzekaj przynajmniej odpisali <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...