Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy na wszystkie - kupowałem IC7-G i maiła stary więc wymieniłem z leżącego obok IC7 ;) - nie wiem czy lepsze wyniki w podkręcaniu ale na pewno jest ciszej - ten wentyl ma max 5500RPM

Ostatnio kupowlaem w Action w warszawie nowy wentylator i Gigabit LAN (IS7)

 

Czy macie tze problem tego typu, iz kiedy sa podlaczone dwa dyski SATA to przy ich pracy slychac rozne szumy i trzaski w glosnikach ??

czytalem ze ten problem jest z epoxem na nvidi
Hmmm wczesniej mialem Abita NF7-S z ta sama konfiguracja i nie bylo takiego problemu. Jakis pomysl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem IS7 i mam teraz IC7 - wygląda to tak - aida32:  

IS7 - 166/166 F1 (2-5-2-2), Agressive, Auto,Auto,Auto  

4579/1985  

IC7 - 166/166 Auto (2-5-3-3), Strengh, Auto, Auto, Auto  

4200/1800  

 

Za cholere nie mogę włączyć szybszego trybu (turbo, SR, F1) ale za to pamiątki na IC7 chodzą na 4:5 co było niemożliowe na IS7.  

 

Co do odblokowania PAT - nie jest tak do końca - po prostu zaostrzone są timingi, po drugie z tego co czytałem tutaj (porówanie wydajności IC7 vs IS7) 865PE wykonuje 1 odwołanie na cykl zegara a 875 dwa - dlatego na IS7 lepiej sie kręci bo mniej obciążone są kości i kontroler pamieci - zresztą poczytajcie. Po 3 - do IS7 i krecenia trzeba mieć kosci CL2 (865 nie lubi CL2.5 i CL3 - dużo gorsze wyniki) a na 875 można stosować dowolne kostki. I rzecz ostatnia GAT (pseudo PAT) podobnie jak optymalizacje innych producentów udające PAT w 865 wysiadają powyżej mniej wiecej FSB250-260 a PAT w 875 działa cały czas.

Quote z innego topicu. Zaciekawilo mnie to wiec zaczalem szukac wiecej informacji na ten temat. Znalazlem interesujacy artykul na Tomshardware.com ktory opisuje jak PAT zostal wlaczony na 865PE.

Z artykulu wynika ze jednak 865PE ma PAT odblokowany a nie sa to poprostu tylko zaoszczone timingi na pamieci.

 

http://www6.tomshardware.com/motherboard/2...0603/index.html

 

Co do reszty sie zgadzam. IS7 nie lubi pamieci 2.5 i zle pracuje z 5/4 ratio. Najnowszy BIOS poprawil ta sytuacje ale w moim przypadku nadal system nie jest 100% stabilny szczegolnie jak gram w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie klamka zapadla zamowilem juz to

Kingston 256MB HyperX 400MHz DDR Non-ECC CL2 (2-3-2-6-1) DIMM szt 2

Płyta gł. ABIT IC7, 875P, DualDDR400, FireWire, SATA, ATX

grafike bede zmieniac pozniej jak kaski troche zaoszczedze juz jestem ciekawy jak bedzie latac moj p4 1.6A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja moze na swieta sie przezuca na is7-e bo nie mam kaski narazie. Tylko powiedzcie czy moj willamete bedzie wspolpracowal z ta plyta ??? Jest socket 478, ale na niektorych stornach czy sklepach napisane jest ze tylko northwood. Poradzcie.

 

Pozdro.

Lasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie brzmi to tak, jakby dysk rozkrecil sie na bardzo wysokie obroty. Za duzo nagralem? ;) Trzeba dysk zdefragmentowac?

Pomyliles temat :-). A tak na serio moze ma za duza temperature :-).

 

Ponawaim moje pytanie - Co pokazuje wskazniki temp. PWM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Abita:

 

"PWM" is a circuit on mainboards to convert the voltage level from power supply unit to provide specific voltage to components (ex. Provide CPU with core voltage). We know that CPU could be the hottest component inside a PC system, and we always care about the heat dissipation of it. Actually, the PWM circuit is quite hot too; especially when CPU is at full loading, large current passes through the PWM circuit and was converted to necessary CPU core voltage. Some ABIT boards show "PWM temperature" on BIOS setup page and Windows hardware monitoring tool. This provides users possible hottest temperature inside the PC chassis, and check whether the air conditioning inside the chassis needs to be enhanced or not. When CPU works heavily, the CPU temperature could be around 60 degree C; nevertheless, the PWM temperature may achieve 70 degree C or even higher; depends on the design of thermal convection. The safety limit of the PWM temperature is about 120 degree C, however, we strongly recommend improving the air flow and heat dissipation inside the PC chassis once it rises to 100 degree C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalamujci mnie !!! Przeciez nie moge sie kisic do konca swiata z tym ecsem na sisie !!! Na stronie abita nie jest napisane ze is7 obsluguja tylko northwoody. A pozatym ja nie mam celka tylko p4. Z tego co wiem to celki byly taktowane odpowiednio do p4 tylko okrojone z cache'u. Jezeli mowimy ze celek mial taktowanie 1.7 to raczej nie mogl miec 0.13 mikrona bo takich northwoodow nie bylo. 1.7 byly tylko willamety takze przypyszaczam ze jak poszedl 1.7 celek to moj tez pojdzie. Poprawcie mnie jezeli zle mowie. Poradzcie co zrobic. Bo chyba nie oplaca sie kupic na i845, pozatym mam karte agp8x a tego chyba nie obsluguje 845. Macie jakis link kontaktowy do abit poland ?? Gdzie sie zaoytac jakichs specjalistow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie termperatura sie wacha pomiedzy 50C a 62C. Mam mala obudowe LANTEC LANBOY i 0 cyrkulacji powietrza. Smarzy sie tam w mojej obudowie jak nic. Nie przejmuje sie tym za bardzo. Zreszta zamowilem sobie 2 coolery firmy COOLMASTER. Pewnie bedzie troche lepiej.

 

tak swoja droga to czy ktorymu z was na IS7 dziala pamiec z 5/4 przy 250FSB ? bo mnie niby dziala ale jesli gram w gry to momentaline [gluteus maximus] zbita!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej temperatuze co byl mowa wczesniej to nie jest tem z cpu (tu mam 28 w idle i kolo 62 w full stress) tylko temperatua z czujnika PWM i pytalem sie jaka macie na nim :-D

 

tak swoja droga to czy ktorymu z was na IS7 dziala pamiec z 5/4 przy 250FSB ? bo mnie niby dziala ale jesli gram w gry to momentaline [ciach!] zbita!

hmm zdaza i sie cos podobnego ale nie we wszystkich grach. W warcarft3 jest oki ale juz w q3 gta3vc etc. mam losowe restarty :evil: heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak plyta wlozona odpala ale zgluplem na samym poczatku gdy wszedlem do soft menu jak zrobie defulats ustawienia pamiatki sa rozpoznawane jako 400 mhz a jak juz geko pokrece nic nie wyskakuje :( moze tak jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...