Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

hehe oki chlopaki dzieki za pomoc :) ale jush zrobilem wszystko :) i prawie wszystko dziala :) hehe :) to byla chyba wina karty graficznej :) ale nie rozumiem czemu na pci tesh sie nie uruchamial . .do puki nie zauwazylem jak poszedl dymek z jednej ze sciezek na karcie graficznej :) to komp sie nie uruchomil :( ale pozniej jush bylo dobrze :) wyjelem takarte na AGP i podlaczylem na PCI i dziala :) aaa w moim 6600GT bede musial znowu lutowac sciezki :( i wszytsko bedzie po staremu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś mógłby podac linka do modowanego biosu do ABITa IC7 ... Szukałem prawie wszędzie i nic nie znalazłem, byłbym wdzięczny ponieważ chciałbym coś więcej wycisnąć z mojego pentaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś mógłby podac linka do modowanego biosu do ABITa IC7 ... Szukałem prawie wszędzie i nic nie znalazłem, byłbym wdzięczny ponieważ chciałbym coś więcej wycisnąć z mojego pentaka.

Z tego co wiem, to żaden bios w wersji 2.8 nie jest zmodyfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by tu w biosie mialo byc do modyfikowania :?: :?: :?: Wszystko co potrzeba jest dostepne, stabilnosc jest... Ehhh - ludzie chyba bzika dostali na punkcie "modowanych" biosow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by tu w biosie mialo byc do modyfikowania :?: :?: :?: Wszystko co potrzeba jest dostepne, stabilnosc jest... Ehhh - ludzie chyba bzika dostali na punkcie "modowanych" biosow ;)

A chociażby 3.2V na ram..., w starszych modowanych wersjach była taka opcja... ;) Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktory ostatni modowany bios posiadal 3,2 Vdimm?

jak jakis starocz rzedu 1,8 to nie ma sesu bo troche straci sie na tej zmianie biosu z funkcjonalnosci i wydajnosci ;)

Pamięć jest zawodna - nie pamiętam. A było to już było dość dawno, zresztą 2.8 jest z grudnia 04, więc wiesz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam problem z tym że moge dać tylko 2,8 na pamięci. Co do proca to jest to Presscot 3.0 z HT który szel na Gigasyfie nawet na 4200 wiec proc to nie jest jakiś ścieruch tylko powiedziałbym jakiś dziki dzik (chodził tak na powietrzu - boxowy cooler).

 

Pozatym ma problem z tą płytą ponieważ przy dzielniku innym niż 1:1 wysypka totalna, raz nawet nie chce pokazać bootscreena, raz zaladuje winde a potem restart. Przy dzielniku 1:1 (dzisiaj sprawdziłem na Kingmaxach Hardcore`ach, radzi sobie ok) dlatego zastanawiam się nad tym żeby odesłać ta płytę i ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ASUSa P4P800.

 

Czy mógłby ktoś podać linka do modowanego biosa ? Nie interesuje mnie to czy mi pomoże czy zaszkodzi, chwytam się wszelkich mozliwości żbey poproawić pracę tej płyty, bo kupiłem ją po to żeby proc krecił sie lepiej, a kręci się znacznie gorzej.

 

Screen do osiągów proca LINK

Edytowane przez 3mci0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam problem z tym że moge dać tylko 2,8 na pamięci. Co do proca to jest to Presscot 3.0 z HT który szel na Gigasyfie nawet na 4200 wiec proc to nie jest jakiś ścieruch tylko powiedziałbym jakiś dziki dzik (chodził tak na powietrzu - boxowy cooler).

 

Pozatym ma problem z tą płytą ponieważ przy dzielniku innym niż 1:1 wysypka totalna, raz nawet nie chce pokazać bootscreena, raz zaladuje winde a potem restart. Przy dzielniku 1:1 (dzisiaj sprawdziłem na Kingmaxach Hardcore`ach, radzi sobie ok) dlatego zastanawiam się nad tym żeby odesłać ta płytę i ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ASUSa P4P800.

 

Chipset i865PE w ogóle nie nadaje się do o/c jednocześnie z pamięciami puszczonymi w trybie sychronicznym. Chodzi stabilnie średnio do około 230-240MHz (selekty robią około 250MHz). Zreszą spytaj się Lancer'a on też potwierdzi moje słowa. Więc P4P800 odradzam jeżeli zależy ci na o/c z zachowaniem synchronicznej pracy pamięci. Jeżeli już chcesz zmieniać to lepiej na model P4C800 (i875P). Ale 3 fazowe zasilanie w płytach Asusa powoduje straszne grzenie się mosfetów przy o/c prescott'ów. Statystycznie na Asusach Prescott'y gorzej się kręcą, ale zrobisz, jak zechcesz.

 

Może po prostu twój ram (Kingmax) gryzie się z tą płtyą, ja z twinmosem mam podobnie (mimo iż to są kostki m-tec), ale w 3:2 za nic ich nie puszczę...

 

Co do linku - strona o podanym adresie, jest nie dostępna.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos podeslac ic7-g do testow ? bo mam prescotta 3.0 co robi FSB 255 stabilnie na 1,42 V a dalej hamuje plyta, bylbym wdzieczny :)

ps. widzialem na poprzedniejs otrnie post o mosfetach - u mnie w 2x sp2004 po 30 minutach maja okolo 105*C a mam na nich radioatorki jak od ramu BGA i nawiew z si-120 :D to jest hardcore :D:D

U mnie stała się dziwna rzecz, zdjołem radiatorki i mam 10 stopni mniej.

2x prime, temp 75-76 stopni juz stabilna,

z radiatorkami 85 stopni stabilna.

chłodzenie:

wentylator tylni wywiew 120 cristal 70% ( starowana z płyty ) lekko pochylona w srtone mosfetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o modowane biosy to tutaj macie calkiem obszerna biblioteczke :) http://www.hwtweakers.net/postp59354.html

Wszystko byłoby fajnie, gdyby do IC7'ki była dostępna trochę nowsza rewizja zmodyfikowanego biosu niż ta która tam jest, czyli 2.1, bo poprawek od tamtej pory trochę już było...

 

BIOS: ic728.exe Bios Issue Date:2004/12/28

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.8

Enhanced stability between SATA hard disks and 1394 devices.

BIOS compile date: 12/28/2004

 

BIOS: ic727.exe Bios Issue Date:2004/11/01

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.7

Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs.

Update CPU micro code.

Supported certain SATA CDROM when "OnChip Serial ATA" in "Enhanced Mode".

Revised wording in PC health item.

BIOS compile date: 11/01/2004

 

BIOS: ic726.exe Bios Issue Date:2004/08/30

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.6

Enhanced CPU compatibility.

Enhanced certain ECC memory module performance on boot.

BIOS compile date: 08/30/2004

 

BIOS: ic725.exe Bios Issue Date:2004/06/25

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.5

Changed ”IDE Bus Master” default to “Enabled”.

Updated CPU micro code.

BIOS compile date: 06/25/2004

 

BIOS: ic724.exe Bios Issue Date:2004/04/27

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.4

Fix an issue where the "OnChip SATA Raid Rom" item could not be disabled.

Added AWDFLASH v8.32 support for "ALT+F2" hot key function.

Enhanced compatibility with certain power supplies.

Calibrated CPU temperature.

Updated CPU micro code.

BIOS compile date: 04/27/2004

 

BIOS: ic723.exe Bios Issue Date:2004/03/30

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.3

Revised the wording of MAC Address status to "None" in system configuration table if Onboard Network Controller is disabled.

Updated CPU micro code (0F25h/1Bh, 0F32h/08h, 0F34h/0Ch)

BIOS compile date: 03/30/2004

 

BIOS: ic722.exe Bios Issue Date:2004/02/24

Mirror Site: ASIA Europe US

BIOS ID:2.2

Updated Prescott CPU micro code.

Enhanced compatibility with certain non-RAID Cards.

Enhanced compatibility with WD1200JB-SATA hard disk.

Updated SiliconImage 3112 controller ROM to version 4.2.47.

Updated INTEL RAID BIOS to version 3.5.0.3003.

BIOS compile date: 02/24/2004.

 

Obsługa Prescott'ów została niby już wprowadzona w 2.1, ale z tego, co pamiętam (IC7 mam już od 2-ch lat), to biosy 1.8-2.3 były jeszcze trochę niedopracowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co do pamięci to kingmaxy były pożyczone, a na codzień mam własnie twinmosy na m-tec`ach. I faktycznie nie dają rady na 3:2 jedynie na 5:4 troche da się pokręcić. A możecie mi podać swoje maxymalne napięcia jakie możecie porozdawać ? Bo przykładowo dla proca mam 1,7625V ; pamieci - 2,8V. do tego nie mogę zmieniać mnożnika (a może to jest tak że proc ma zablokowany i to już płyta rozpoznaje ze nie mogę zmienić - bo nawet nie ma takiej opcji)... No i rzekoma funkcja PAT której nie mogę znaleść w BIOSie. Powoli mnie uspokajacie z tym że ABIT jest taki wybredny co do pamięci, ale napięcia które mogę porozdawać mnie bardzo bolą.

 

Edit I :

 

Żaden z linków nie działa. Jak ktoś może (bo np. u niego działają, albo ma takowy BIOS na twardym) to prosze o maila z takim BIOSem - 3mci0(at)vp.pl. Będę cholernie wdzięczny.

 

Edit II :

 

Czy na waszych płytach dźwiekówka jest równie beznadziejna ? Jak to jakoś poprawić ? Za wszelkie odpowiedzi - wielkie dzięki.

Edytowane przez 3mci0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co do pamięci to kingmaxy były pożyczone, a na codzień mam własnie twinmosy na m-tec`ach. I faktycznie nie dają rady na 3:2 jedynie na 5:4 troche da się pokręcić. A możecie mi podać swoje maxymalne napięcia jakie możecie porozdawać ? Bo przykładowo dla proca mam 1,7625V ; pamieci - 2,8V. do tego nie mogę zmieniać mnożnika (a może to jest tak że proc ma zablokowany i to już płyta rozpoznaje ze nie mogę zmienić - bo nawet nie ma takiej opcji)... No i rzekoma funkcja PAT której nie mogę znaleść w BIOSie. Powoli mnie uspokajacie z tym że ABIT jest taki wybredny co do pamięci, ale napięcia które mogę porozdawać mnie bardzo bolą.

 

Edit I :

 

Żaden z linków nie działa. Jak ktoś może (bo np. u niego działają, albo ma takowy BIOS na twardym) to prosze o maila z takim BIOSem - 3mci0(at)vp.pl. Będę cholernie wdzięczny.

 

Edit II :

 

Czy na waszych płytach dźwiekówka jest równie beznadziejna ? Jak to jakoś poprawić ? Za wszelkie odpowiedzi - wielkie dzięki.

2.8 da sie max na pamieci dać. jedynie abit ic7 max3 może dać chyba ze 3.2v ale to ona drosza z deka chyba że sie modowania płyty nie bojisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi podać swoje maxymalne napięcia jakie możecie porozdawać ? Bo przykładowo dla proca mam 1,7625V ;

A po jakiego na jest ci potrzebne większe napięcie dla Prescott'a... Jak już przy 1.6V masz zdychy. Jeżeli masz P4 Northwood to max. napięcie jakie wtedy możesz dać wynosi ok. 1.95V. Tak samo nierelane przy normalnej pracy... ;) zarówno dla cpu jak i mosfetów...

pamieci - 2,8V.

Fakt, mogłoby być więcej, ale no cóż, zostają mody... Pamiątki oparte o bh5 raczej się nie nadają do tej płyty (chodzi mi tylko o o/c), ale np. dla TCCD - 2.8V czy 3.5V nie robi różnicy.

do tego nie mogę zmieniać mnożnika (a może to jest tak że proc ma zablokowany i to już płyta rozpoznaje ze nie mogę zmienić - bo nawet nie ma takiej opcji)...

Tylko i wyłącznie jeżeli masz wersję inżynieryjną cpu (confidential), to masz możliwość manipulowania mnożnikiem.

No i rzekoma funkcja PAT której nie mogę znaleść w BIOSie.

Abit ją ochrzcił pod inną nazwą - GA (Game Accelerator Auto/Turbo/Street Racer/F1), a opcja jest napewno...

Czy na waszych płytach dźwiekówka jest równie beznadziejna ? Jak to jakoś poprawić ? Za wszelkie odpowiedzi - wielkie dzięki.

Delikatnie rzecz biorąc, to tak - ale zawsze lepsze to niż nic. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

A teraz inne trochę pytanka. Czym chłodzicie mosfety no i SB, bo cholerka deczko się grzeje (tzn. nie gorący ale ciepły jest). Co poronujecie na to ząłozyć żeby jakoś nie kombinować z montażem ...

 

Aha, to jak Game Accelerator to mam :P Zastanawiałem się co to jest ;]

Edytowane przez 3mci0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

A teraz inne trochę pytanka. Czym chłodzicie mosfety no i SB, bo cholerka deczko się grzeje (tzn. nie gorący ale ciepły jest). Co poronujecie na to ząłozyć żeby jakoś nie kombinować z montażem ...

 

Aha, to jak Game Accelerator to mam :P Zastanawiałem się co to jest ;]

Na mosfetach, PLL i gen. częstotliwości mam Microcoolki, na SB złotego Zalmana ZM-NB32J tyle, że musiałm go zdjąć, bo nie mieści mi się z NV Silecerem5... a reszta to pocięte kawałki starego radiatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja plyta wariuje!!! przed chwila siadlem sobie po bracie na kompa.

nagrywam dvd i wlaczylem sobie speed fana. i ku mojemu zdziwieniu na procu 1.7V!!!

zaraz po nagraniu dvd szybko do biosu a w biosie ustawione 1.5V czy to mozliwe ze plyta sama zmienila napiecie??

 

ehh az mi sie cieplo zrobilo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest IS7-V nie V2 od podstawowj rozni sie tylko tym ze ma 848p nie 865 czyle niema tylko duala proste.

 

a komp mi zwariowal wtedy gdy lezal na biorku bo obudowa byla modowana :P moze to dlatego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...