Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaka jest optymalna kolejność zwiększania timingów pamięci (w tym także ustawień PAT) podczas o/c i jak to wygląda w Waszym przypadku? Ponoć u Intela czasy dostępu nie mają tak dużego znaczenia, jak w przyp. AMD, ale właściwy porządek doboru musi byc chyba zachowany?

 

Np. czy przedstawiona poniżej kolejność "poluzowywania" timingów jest najkorzystniejsza (to moje swobodne zestawienie nie poparte żadnymi testami, dlatego poprawcie, jeśli sekwencja timingów jest nierealna do uzyskania bądź też ich koleność jest niewałaściwa):

 

CL-RAS_to_CAS-RAS_Precharge

2-2-2

2-2-3

2-3-3

2-4-4 (?)

2,5-2-2 (nonsens?)

2,5-3-3

2,5-4-4

3-2-2 (nonsens?)

3-3-3

3-4-4

 

Dla uproszczenia pominąłem wartość Act_to_Precharge (przyjmująca wartości 5-8), gdyż nie z bardzo orientuję się jak powinno się ją ustalać :unsure: Ponadto nie wiem w jakim momencie najkorzystniej zamieszac w GA (PAT) i jak to zrobic, by nie przedobrzyć. Dlatego też prosze Was o pomoc i właściwe przyporządkowanie do powyzszego także tych parametrów.

Oczywiście ktoś powie, że moduł pamięci innemu modułowi pamięci nie równy, ale chyba jakimis gotowymi schematami można się kierować w myśl zasady "po co przeprowadzać żmudne testy, skoro zostały one juz wcześniej przeprowadzone, a wyniki są dobrze znane". BTW, jakim benchmarkiem pamięci mozna sie posłużyć, aby zweryfikowac wydajność konkretnego ustawienia timingów przy ustalonej częstotliwości FSB? SiSoftSandra styka?

 

Czy testery pamięci, jak GoldMemory czy MemTest wrażliwe są także na zmiany w GA (PAT)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest naprawde zainteresowany plytkami IS7-E i IC7 ?? Ta pierwsza byla w ogole nie uzywana a ta druga 4 miesiace i nie byla uzywana do O/C PISZCIE !!

Pozdro...

Z takim pytaniem sugeruje tutaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest naprawde zainteresowany plytkami IS7-E i IC7 ?? Ta pierwsza byla w ogole nie uzywana a ta druga 4 miesiace i nie byla uzywana do O/C PISZCIE !!

Pozdro...

PCHaCkiN mi się wydaje że coś ściemniasz bo na tej płycie którą masz nie wyciszniesz tyle z Celerona 2.6! a co najważniejsze nie zmienisz napięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCHaCkiN mi się wydaje że coś ściemniasz bo na tej płycie którą masz nie wyciszniesz tyle z Celerona 2.6! a co najważniejsze nie zmienisz napięcia!

 

Po pierwsze mam celerona2,26 ghz

Po drugie jakie chcecie screnny 3,4ghz , 3,6 czy 3,8 ?? a mzoe jescze wiecej temp. w stresie na ic7 mam 49 st.C :P

 

 

pozdro... moge pobawic sie w testy tylko zapodajcie w jakich programach to porobie screeny i na jakim fsb :)

 

EDIT : LOL tobie chyba chodzilo o Asrocka ?? jak tak to wyciskam na nim naprawde serio 3,4 Ghz kiedys juz wystawilem screena

(tylko ze jest cholernie nie stabilnie a poza tym temp na tej plytce siegaly w stresie do 68 st.C Moj procek kreci sie do 3,74ghz bez zmiany napiecia :P

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedno czy 2 stronna??

dwustronna... a ten 512 kingstona jednostronny i chyba stąd wynikają te problemy :mur: a ponoć dwustronne latają na wszystkim :mur: Jutro przymierzam się do jej zwrotu, więc ratujcie Panowie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwustronna... a ten 512 kingstona jednostronny i chyba stąd wynikają te problemy :mur: a ponoć dwustronne latają na wszystkim :mur: Jutro przymierzam się do jej zwrotu, więc ratujcie Panowie :lol:

dwustronne bardziej sie grzeja (tak zauwazylem na swoich twinmosach) ale zeby na normalnym taktowaniu 400mhz niechcialy dzialac to juz jakis walek. one sa napewno 400??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 MB mam przed sobą, data produkcji 2000r. Jednostronna

1024 MB mam w kompie, dara produkcji 7 tydzien 2006r. <--ona jeszcze miesiąca nie ma. Dwustronna. Może za nowa? :/

Tak jak pisałem wcześniej - 512 spokojnie hula i jest git. A ten 1GB sam nawet nie postuje przy starcie. Jednak Kingston sux <sciana>

Na pewno PC400, napięcie 2,6V

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sam 1gb nie działa to oddaj go do serwisu jeżeli masz gwarancje

To nie jest takie proste :) Jak puszczam procka normalnie czyli fsb133 to jest git. ale jak podkręcę procka, to już nie postuje. Zresztą oddałem dzisiaj pamięć, ale jestem 18zł. w plecy, bo apollo nie oddaje za przesyłkę (chyba, że sprzęt idzie do serwisu) :mur:

Przy okazji: opłaca się wsadzić 2x1GB do tej płytki i w ogóle do Celka? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Abiitem IS7-E2 !!!!

 

Jak podkręce mego cela D 2,66 Ghz na FSB 166, komp wstaje, ale system się nie ładuje, lub pisze że wcieło jakiś plik systemu!

 

Proszę o pomoc, niech ktoś powie jak to podkręcić!? Kupiłem już 3 płytę żeby tego proca na 3,4 Ghz podkręcić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Mam Abita IS7-G i chcę zaktualizować bios, bo mi się czasami zawiesza. Jakim sposób zapewni mi największe bezpieczeństwo w czasie takiej operacji. Jestem, nie ukrywając, n00bem w tych sprawach i pierwszy raz wymieniam bios. A może użyć FlashMenu?

 

Mój PC:

 

Abit IS7-G

Procesor - Pentium IV Northwood 2.8GHz (nagrzewa się do 50C)

Zasilacz - jakiś EnLight 300W

Kingmax 2 x 512MB PC3200

Karta Graficzna Asus v9999/TD

Dysk twardy- Seagate Barracuda 120GB

 

I jeszcze jedno. Czy przy takim zasilaczu możliwe jest podkręcanie? I jeśli tak to jakie chłodzenie dać na procesor (mam firmowe...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja odsamego początku używam FlashMenu i nie mam żadnych problemów (aktualizowałem może z 10 razy). Zasilacz musisz zmienić. Odziwo że ci jeszcze komp chodzi. To może być przyczyna zawieszania. Ja polece ci jakiegoś Topowera lub Tagana. Więcej na temat zasilaczy dowiesz się TUTAJ

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy uruchamianiu komputera.

Zacznę od napisania ustawień w biosie. Moja płyta to IS7-E. Mam trzy napędy CD/DVD, tak że dwie nagrywarki podłączone są pod IDE1, a napęd DVD pod IDE2 jako Master. Dysk twardy (seagate 80gb) podłączony jest do serial ata, który w biosei wykrywany jest jako IDE3 Master. I tu jest problem: czasami przy uruchamianiu kompa dysk twardy nie jest wykrywany, co potwierdza napis:

DISK BOOT FAILURE, INSERRT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
Co trzeba zrobic, aby wszystko było OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanko, ktorego Abita wziac, bo szczerze nie wiem jaka jest meidzy nilmi roznica, a nie amm czasu ,zeby cztytac caly ten temat, chce plyte wziac od reki, pomozcie.

 

ta ??

http://allegro.pl/item94690212_abit_ic7_i8..._box_gwar_.html

 

czy ta ??

http://allegro.pl/item92405760_abit_ic7_g_...pod_s_478_.html

i czy faktycznie bardzo sie roznia stabilnoscia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z o/c mojego PIV 2.8 na IC7-G. Otóż na defaultowym napięciu 1.525V procesor idzie do FSB 219 MHz. Na 220 pojawiają się już błędy w StressPrime. Dopiero po podbiciu napięcia rdzenia o 2 skoki, tj do 1.6V ta magiczna bariera 220 MHz zostaje złamana. Mam zatem 3 szybkie pytania.

1. Czy to normalne zachowanie procesora?

2. Czy programowe wskazania napięcia core na płycie IC7-G są zaniżone?

3. Gdybym dysponował odp. multimetrem, gdzie przyłożyć kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz chlodzenie i zasilacz?

Scythe Ninja + Fander 120 mm @ 900 rpm, Seasonic S12-430.

Dopowiem jeszcze, aby być precyzyjnym, że na NB dmucha oryginalny coolerek ABIT-a (typu orb) @ ~2400 rpm, a temp. CPU IDLE/STRESS to odpowiednio 36/60 °C. Mogę zapodać jeszcze jakieś info, tylko nie wiem jakie. Zatem, co jest grane z tym napięciem?

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...