Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

to duze temp masz,

 

ja na pentosie 40Cu mam 29-31*C :E

Może przyczyna tkwi w niewłaściwym rozprowadzeniu pasty AS5? Rozsmarowałem ją w sposób, jaki powinno się to czynić w przypadku CPU bez heatspreadera - cienki film pasty rozprowadzony kartą telefoniczną na podstawie coolera i CPU. Czy lepsze przewodnictwo cieplne da jednak wyciśnięcie odrobiny (objętośc ziarenka ryżu) pasty na środek CPU? Jak pomyślę ile to mi znowu roboty przysporzy to aż mnie krew zalewa, dlatego koniecznie muszę mieć pewność, że robota warta będzie zachodu.

 

Kean, doszukujesz się jakiś rozwiązań tego problemu z napięciem. Dla pełni info., specyfikacja mojego procka wygląda tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam mobo is-7e, na nb byl radiator z wiatrakiem, ale za bardzo wrzeszczal i wymienilem go na pentagrama nb-40 al bez wiatraka, wczesniej na orginalnym temp mialem ok 27-33 stC, teraz na tym pentku mam 36-52 stC,

moje pytanie jakie maksymalne temo moga byc na nb, i czy moje nie sa za duze??

dzieki za odp

Edytowane przez negas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Kupiłem sobie Barracude 250GB na SATAII. Podpiałem do intelowskiego kontrolera na płycie, wszystko smiga tylko ze w everescie pisze ze dysk pracuje jaka ATA100. Dziwne bo powinno chyba byc SATA 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zalozylem temat z moim poblemem ale nikt nie odpisuje, mam płyte Abit AI7 i chce wymienic chodzenie na mostku polnocnym, mozecie mi powiedziec jakie bedzie pasowac? AI7 i IC7 są chyba podobnymi płytami a wiec nie powinnisicie miec problemu :) pozdrawiam

 

Dzięki za szybką odp Kean, pełen profesjonalizm ;) Pozdro

Edytowane przez andrzej_men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzej_men - pasowac bedzie revoltec freezer (idelanie bedzie pasowac)

pentagram z serii na nb, roznego typu radiatory typu niebieski zalman i coolermaster i wiele innych

 

@Marcin18 - ja mam WD2000JD (200GB sata 1) i tez jest wykrywane jako ata100

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin18 - ja mam WD2000JD (200GB sata 1) i tez jest wykrywane jako ata100

I nic sie z tym nie da zrobic? A czy chociaz dysk pracuje z ta przepustowościa jaka ma pracowac, czy jest to mimo wszystko ATA100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! od wczoraj stałem się posiadaczem używanej IC7. Niestety nie mam do niej ani grama sterowników. Ze strony abita nie da się nic ściągnąć stąd moja prośba jeśli ktoś może podesłać mi takie sterowoniki z oryginalnej płyty na mojego maila. adam16v@o2.pl Dzieki B)

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin18

wez napisz to z uwzglednieme duzych i malych liter w "mb"

125MB/s jest mozliwe, jak masz 4x raptory w w raid 0....

tak jak pisze misiom1, sredni odczyt z dysku to jest ok 50MB/s

chyba ze piszesz o burst rate, to wtedy by się zgadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej (nie pamiętam dokładnie) była mowa że jest jakiś zmodowany bios (ale dość stary) w którym można zmieniac napięcie wyżej jak 2,8V ale chyba nikt z nim nie kombinował - trzeba poszukać dokładniej co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest taki bios, to owe sterowanie >2,8Vddr w nim nie dziala - to ograniczenie, to kwestia hardware'owa a nie software'owa :idea:

Wystarczy pobrac dobre pamieci (TCCD swietnie smigaja z niskimi napieciami - patrz podpis) i ognia...

Z modem Vddr wiaze sie mod VTT (polowa napiecia Vddr), ktore nie skaluje sie powyzej 2,8Vddr - o to tez trzeba odpowiednio zadbac... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz taktowanie pamięci przy 2.8v i timingach z podpisu?

Zobacz linka z podpisu z sesji 2xStress Prime - mam tam FSB=250 z ramem 1:1 przy timingach 5-3-3-2,5cl wszystko przy 2,65Vddr ustawione w biosie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jakie są najlepsze pamięci do IC7 na których mogły by pójść wszystkie opcje ustawione na max GA? Nie chodzi mi oczywiście o podkręcone pamięci. Czemu pytam? Bo wydawało mi się że moje Hynixy D43 nie należą do najgorszych, a niezależnie od timingów , napięcia i taktowania w porywach mogę ustawić pierwszą funkcję na turbo a resztę na auto. Nawet przy luźnych timingach napięciu 2.8v i taktowaniu 333 niema mowy o street racer i reszt ana auto :( . Jak u was wygląda z pamięciami? Zastanawiałem się , że gdybym chciał zmienić ramy na 2x512 To jakich szukać żeby wykorzystać w pełni funkcje chipsetu?

 

edit:

Wszystkie wartości w GA udało mi się ustawić na najostrzejsze przy taktowaniu 170mhz w dualu 1:1 z prockiem. W odczycie mam 4200 w zapisie 1400 i czas oczekiwania jakieś 70 (everest).

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zmianie chłodzenia CPU (zalman 7000zl-cu na ninje) napotkałem pewien mały problem, mianowicie przegrzewające się obwody zasilające procesor. Ich temperatura dochodzi przy dłuzszym stresie do ok. 100 stopni, wiec uznalem, że coś należy z tym fantem zdziałać :> Domyślam się, że trzeba kupić radiatory, ale nie wiem czy dobrze wykombinowałem lokalizację elementów PWM - domyślam się, że chodzi o mosfety, które zaznaczyłem na zielono, ale wolę się upewnic zanim obłoze je miedzią. Z góry dzieki za pomoc ;)

post-102083-1148157788_thumb.jpg

Edytowane przez kozioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...