Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że przewiew jest ;) Obecnie układ wentylatorów wygląda tak:

post-102083-1148162471_thumb.jpg

a temperatura PWM w stresie stabilizuje się ponizej 90*, jednak chciałbym zejsc jeszcze niżej, dlatego pytanie o lokalizację PWM jest dalej aktualne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przewiew jest ;) Obecnie układ wentylatorów wygląda tak:

 

a temperatura PWM w stresie stabilizuje się ponizej 90*, jednak chciałbym zejsc jeszcze niżej, dlatego pytanie o lokalizację PWM jest dalej aktualne ;)

Dobrze zaznaczyłeś mosfety na zdjęciu w poprzednim poście. Ale radiatorki mogą niewiele pomóc bo po prostu w okolicach mosfetów nie ma ruchu powietrza i temu się tak grzeją. Ja mam Pentagrama 120Cu dzięki temu mosfety w spoczynku mają 30C a w max stresie ok. 50-55C (nie mają radiatorków).

 

PS: W którą strone wieje ten wentyl na Ninji :?: - może warto by go dać na bok budy tak rzeby wiał na mosfety

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąga powietrze w strone zasilacza i dzieki bogu generuje ruch powietrza. Mały, ale zawsze - dlatego chce wspomóc oddawanie ciepla radiatorami. Pod ninje niestety nie wejdzie, przeszkadzają kondensatory. Gdybym wiedział, że ten radiator będzie robił takie problemy to bym sie wstrzymał z jego zakupem;]

 

PS: Niestety mam prescotta, dlatego PWM się tak nagrzewa - gdy miałem northwooda temp też oscylowały w okolicach 50-60 stopni. Jednak prescott 175x20 @ 1.51V daje popalić tej płycie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bez O/C mostek schlodzi standartowy cooler bez wlaczonego wiatraka ?? Poza coolerem na cpu mam w budzie jeden wentylator 80mm wyciagajacy powietrze z obudowy.

Witam.

U mnie wentyl na mostku północnym od ponad roku jest wyłączony, i wszystko jest w porządku. Również mam 1 wentyl 80 wyciągający, dodatkowo radiator na NB owiewa wentyl znad procka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało typa tu chyba zagląda, ale mam pytanie czy opyla sie kupić ic7 max tylko dlatego że ma ten tunel na mosfetach i wywalić więcej kasy czy jest to raczej pic na wode i zainteresować sie ic7 luc ic7-G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pic na wode i do tego głośne a regulacja vdimm do 3,2v jest skopana i dobrze działa jak w reszcie czyli do 2,8v

bierz ic7 lub jeżeli potrzebujesz zintegrowanej sieciówki i dodatkowego kontrolera sata to ic7-g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledu ze na moje IC7-G skonczyla sie gwara, wiec nie jest mi teraz jej szkoda, zamierzam zrobic jaj pare modow. na poczatek bedzie to Vchip(Vdd). Teraz pytanie: czego mozna sie po tym spodziewac? Z tego co wyczylałem w artykule Hipro, to pomoze to w uzuskiwaniu FSB - o to mi chodzil, ale jakich wielkosci moge sie spodziewac?

Mod jest bardzo prosty wiec nie powinno byc z tym problemow, ale wolal bym przeprowadzac reszte modyfikacji stopniowo zeby wiedziec w razie czego gdzie popelnilem blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nikt nie powie...

chodzi o to czy jest to warte zachodu i pracy?

10MHz... dało by nawet rade ;) choc nie ukrywam ze po wszystkich modach licze na 300 (nie wiem czy tyle proc pociagnie... ale mozna sprobowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o pamięci na płytce pytam ;)

Mam IC7 i przymierzam się do zmiany pamięci na dual (wreszcie).

Mam okazję tanio kupić Kingston HyperX 1GB (2x512mb)

model: khx4000/5412r .

Ale gdzieś kiedyś czytałem że Abit nie lubi HyperX. Jak to jest na prawdę? Zabangla to? Czy raczej polecilibyście inne pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często było że twinmos gryzie się z abitem a o hyperX'ach nic negatywnego nie słyszałem, jeśli masz możliwość to spróbuj je i potem dopiero kup, a jeśli nie masz takiej możliwości to jesli tanio je kupisz to i tak się opyla :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przyznam się bez bicia - nie szukałem.

Problem jest jeden. Nie mogę zainstalować XP-ka na dysku SATA2 i płycie IC7-G.

Winda z SP2, sterowniki SATA na dyskietce.

Win 2000 instaluje się bez problemu a XP wywala się na ekranie logowania przed rozpoczęciem "właściwej" instalacji, tzn. po skopiowaniu plików na HDD.

Na pewno ktoś z Was ma taki zestaw i sobie z tym poradził.

Jeśli się nie mylę to proszę Was dobrzy ludzie, napiszcie co i jak poustawiać w biosie i jakiego "sposobu instalacji" użyć.

Siedzę nad tym już dwa dni i cały czas kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sygnatury userów i zobaczyłem że niektórzy mają IC7 rev 1.0 a inni 1.1, doszukałem sie tyle że: 1.1 ma tam niby 2 kondensatory więcej, lepsze chłodzenie na NB te z MAX3 i podobno coś było o trwałosci kondensatorów czy są jeszcze jakieś różnice i czy dotyczy to także IC7-G??Czy można rozróżnić po focie jaki to rev?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...