Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos zmodowany bios do IC7-G pozwalajacy ustawic wieksze napiecie dla pamieci niz 2.8V??

Takie coś w ogóle było ?? Chyba tylko mody mogą dać na IC7 więcej V na ram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z temperaturą na mojej płycie IS7. mianowicie temperature procesora w spoczynku oscyluje w granicach 50-53*C, procek to Prescott 3.0GHz nie podkręcony, chłodzi go Zalman 7000ACU i pasta Arctic Silver5, wydaje mi się że czujniki przekłamują,

natomiast w grach dochodzi do 70*C, nie wiem może to przez te upały, ale nawet jak otworzyłem obudowe i postawiłem duży wiatrak (czyt. domowy) to było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w iddle (gdy ma niby 53*) ,jak dotknę radiator to wcale nie jest gorący, tylko leciutko ciepły, natomiast gdy go podkręce do 3.6GHz z napięciem koło 1.41 to temperatury są mniej więcej takie same, no może wyższe o te 1-2*

 

Nie wiem, czy napięcie proca jest stabilne,ale gdy procek jest pod obciążeniem to w CPU-Z pokazuje spadek napięcia np: z 1.41 do 1.39 i wtedy zazwyczaj przy mocniejszym podkręceniu prime95 pokazuje błędy. Czy to tylko przekłamania czujników, czy rzeczywiście jest cos nie tak z zasilaniem cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ic7 czujniki zawyzaja jakies 10-12 stopni.

Znany problem tych mobo...

A jak jest w IS7??

 

A może granicą OC u mojego procka jest zasilacz?

Posiadam Enermaxa EG465AX-VE(G)(FMA), który pod obciążeniem przy mojej konfiguracji strasznie się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może granicą OC u mojego procka jest zasilacz?

Posiadam Enermaxa EG465AX-VE(G)(FMA), który pod obciążeniem przy mojej konfiguracji strasznie się grzeje.

mozliwe ale raczej moze byc ze przy wysokim fsb mobo nie chce trzymac napiecia i jest po prostu duzy droop. ja na swojej IS7-V max fsb 240 bo mnie proc ograniczal. niezaleznie od temp(ta byla niska WC) i V bo taki droop byl ze strach sie bac ~0.15v czasem do 0.2 dochodzilo. w biosie ustawione 1.7V i idle 1.69 a po wlaczeniu pi 1mb odrazu 1.51-1.52.

moj fortek dawal rade wiec ten enermax tez spokojnie musi dawac rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko o podkręcaniu :) , czy procek mogą jeszcze ograniczeć pamięci pracujące w dualu? 2x512 GoodRAM'y

Bo w tej chwili procek przy wyzszym napieciu osiaga fsb250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim mobo przy wysokim napięciu też był mega droop ~ 0,2 ale zrobiłem moda na droopa i problem zniknął ale pojawił się następny, napięcia rzeczywiste były minimalne wieksze od biosowych, procek się bardziej grzał, więc postanowiłem go zlikwidować(mój proc chodzi na 3,6GHz bez zmiany napięc). Moda na droopa zrobiłem dlatego bo chciałem trochę więcej z niego wyciągnąć (4,3 robiłem bez moda na boxie) ale nic z tego nie wyszło. Wkrótce proc na sprzedaż! Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zauwazylem za zintegrowana karta gra znacznie ciszej niz moj stary SB128, wszystko mam poglosnione na maxa w panelu sterowania etc, a i tak roznica jest dosyc zauwazalna.

 

Da sie osiagnac wyzszy poziom glosnosci?

 

Pozdro - kuebk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem sterowniki:) Nie mam przy sobie płytki ze sterownikami więc ściągnąłem ze strony Abita sterowniki do karty dźwiękowej zintegrowanej w IS7. Brak reakcji ze strony komputera:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Jakie moge dać napięcie na procesor na codzień, żeby go nie spalić?

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z tym fantem :

Dołączona grafika

 

Zaraz po wyłączeniu obliviona :o te cewki sie tam usmarzą...

Mam jakiś Intelowy radiator karbowany prostopadle do podloza (glupie okreslenie) i fan intela.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat już trochę stary, ale niestety mam problem z tą płytką. Może ktoś pomoże...

 

Otóż ostatnio kumplowi padł komp. Jak się okazało po sprawdzeniu wszystkiego winowajcą okazała się płyta.

Konfiguracja wygląda mniej więcej tak:

 

Abit IC7-G

Celeron 2,4

Kingmax 2x512MB

Neotec V4200 420W

Gigabyte 9200SE 128MB

 

Jako że płyta to już swoista legenda chciałbym spróbować ją jakoś odratować. Wszystkie części sprawne prócz płyty która startuje aczkolwiek jest czarny ekran (sprawdzane także na 2 innych zasilaczach i 2 innych kościach RAM. Podłączana była także inna grafa). Wszystkie kondzioły wyglądają na zdrowe. Żaden nie jest ani trochę napuchnięty.

 

Teraz pytanie. Płyta odpala się. Wszystkie wentyle się kręcą. Palą się dwie diody - zielona (podpięcie zasilacza) i czerwona (włączony system). Niestety obrazu nie ma. Dźwięków też żadnych. Poczytałem na necie iż w tych płytach potrafił paść BIOS tak o. Myślałem o HotFlashu ale stwierdziłem, że może udałoby się jakoś z płyty albo floppa? Nie mogę znaleźć konkretnie tego co mnie interesuje w Google (mam problem jak to nazwać). Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak nagrać CD żeby od razu rozpoczęło się flashowanie? Jak konkretnie wgrać pliki?

 

Traktuję tę płytę jako podstawę do nauki nowych rzeczy :)

 

Ewentualnie gdzie we Wrocławiu mi zaprogramują taką kość za w miarę normalne pieniądze? Na allegro ceny 10-20zł, ale niestety nie na miejscu. Może jakiś forumowicz ma dostęp do programatora...

Na kości BIOS pisze:

PhoenixBIOS, D686 BIOS, 197428559

 

Z góry dzięki za wszelkie porady... Wiem, że już na pewno to kiedyś było, ale nie potrafię tego znaleźć i z góry dziękuję za naprowadzenie mnie na jakieś linki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...