Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem na forum abita - prawie wszyscy ustawiaja dwie ostatnie opcje na disabled - poprawia to stabilność i wyniki OC - co do wydajności to z moich obserwacji wynika ze nie mają zadnego wpływu na nią (w sisoft różnica w wynikach 20mb/s, w aida nie widać różnic). U mnie na IS7 włączenie tych dwóch opcji powodowało zwieche systemu raz dziennie a gdy były wyłączone komp mógł pracować nawet tydzień i nic się nie działo.

 

Co do IC7/IC7-G/IC7-Max3 - nie ma sensu wykręcać timingami mocno pamieci - nie ma prawie żadnych różnić miedzy CL2 a CL2.5 czy nawet CL3 :arrow: http://hardforum.com/showthread.php?threadid=625552 - dyskusja IS7 vs IC7 i ogólnie porównanie wydajności przy GAT i różnych timingach - jeżeli podwałem wcześniej linka to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał.

Procesory Wilamette nie działają na większości nowych płyt głównych.

Są tą modele przestarzałe, i nie wiem kto je wogóle teraz kupuje. Lepiej dołożyć kilkadziesiąt zlotych i kupić Northwooda.

Pierwsze Norhtwoody rewelacyjnie się kręcą.

Mojemu kumplowi udało się podkręcić Celerona 2.0 na 3.33 (FSB166, ma OEM-owe DDR-y 333, a one wogóle sie nie kręcą), co jest wręcz boskim wynikiem (na IC7). Na mojej płycie poszedł tylko na 2.66. ale to przez pamięci, gdyż mam OEM-owe SDRAM PC133. Zresztą nie mam możliwości zmiany dzielników CPU/PCI/AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały test - włączyłem dwie ostatnie opcje na enabled - wydajność nie uległa zmianie ale po 20min pracy zaliczyłem BSOD i restart - wiec wróciłem do standartowych ustawień - 2-8-3-3, Auto-Streng-Auto-Dis-Dis

Ja mam zawsze dwie ostatnie opcje wylaczone. Nie wiem zabardzo po co one sa kiedy kazdy jeden ma znimi problemy.

 

Ja mam ustawienie STREET RACER, NORMAL, AUTO, DIS, DIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga to pare dni temu tak sobie urzadzilem Windows ze mi sie na dobra chwile odechcialo kombinowania przy mobo. Moja pamiec za nic nie chce pracowac przy 5/4 ratio tzw. 400DDR przy 250FSB. Zaczalem kombinowac i przelozylem pamiec tak zeby pracowala nie w DUAL a SINGLE channel. Ustawilem orginalne parametry dla CPU tzw. 2.4Ghz i zaczalem podwyzszac FSB CPU i Pamieci przy ratio 1:1. Tak sobie pociagnalem ze cos sie z Windows sie w kolko restartowalo. Nie pomoglo nic. Wiec uzylem REPAIR opcje na dysku instalacyjnym ale to jeszcze bardziej popierdzielilo sprawe poniewaz wyskakiwal mi blue screen z informacja o hardware confilct. Nic nie pozostalo tylko Windows intalowac od poczatku. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade teraz na f1 a pamiatki jakos 320 chyba mhz i powiem wam ze roznicy nie mam jak ustawie je bez tego f1 a pamieci lataja jakos 420 mhz w sumie to samo wychodzi jakies tam 20 punktow roznicy w sandrze wiec jak ktos chche mobo i ma takiego klocka jak ja to nich sobie odpusci pamieci 400 mhz bo to nie ma sensu caly czas odkladam kaske na procka ale chyba predzej wymienie grafe na jakiegos radka 9100 chociaz potem procesora chyba ze trafie gdzies hdd sata w dobrej cenie HEHEH POZDRAWIAM WSZYTSKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: czy można w jakikolwiek sposób podłaczyć do Abita IC-7 kontrolek temperatury na kabelku :?: (został mi taki z poprzedniego Abita BD-7-II i chciałbym go jakoś wykorzystać np. temp gpu)

 

Wydaje mi się że podłączyć można do SMbus, ale w instrukcji tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareklamowalem swoja pamiec i dostalem z OCZ nowe dwa styki. Ten sam model ale bez watpienia nowsza rewizja ponieaz nie jest tak gruba jak stara pamiec. Pamiec dziala bez problemu na DDR400 w dual channel przy FSB250 i dzielniku 5/4. Do tego BIOS teraz rozpoznaje bez problemu wlasciwa predkosc pamieci CAS 2-3-3-7. Teraz nawet mi ta pamiec dziala na STREET RACER przy tych settings. OCZ rulez! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to co ten abit moze inaczej intel kombinuje z tym chipsetem ze dziala on w f 1 itp dopiero w najlepszych pamieciach albo w pamieciach nowej generacji hmmmmmmm podaja jakies screny sis sandry te co ja jak mozeszz zeby porownac do tamtych co miales hehheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh teraz mnie zabiles nie mam jeszcze sisa 2004 hehehehhe ale widzac po tym jak sie ma do sin poprzedniczki chyba ze mark sie ma do makra 2003 to wcale to nie odbirga od normy

:arrow: yogurcik - jesli nie masz jeszcze Sandry 2004, sciagnij ja sobie - http://www.sisoftware.net/index.html?dir=d..._x86&langx=en&a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalak: podaj temp na tym Zalmanie na LOW i HIGH, bo jestem ciekawy bardzo jak wypada w stosunku do mojego (ver.Cu).

 

BTW Ja też wymieniam pamiątki (sprzedałem dzis HyperX na allegro :wink: ) i zamówiłem Corsair PC4000 OEM 2x256. Planuje puścić proca na magstr. 260-265 synchro :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SISOFT SANDRA 2004

 

INT - 5319 MB/s

FLOAT - 5303 MB/s

 

PCMARK2002

MEM:10038

no to ja zrobilem testy i jest prawie tio samo co mialem na sis 2003

int -41..

float-41..z groszem

test byl robiony na pamiatakach 320 mhz z F1 wlczączonym jak robie na pamiatach 420 mam te same lub podobne wyniki ale f1 wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam podobne do większości z was problemy z stabilnością systemu podczas grania :(

podczes zwykłej pracy komp chodzi całymi godzinami stabilnie ale wystarczy 30 minut grania i się wiesza :(

mam nadzieje że opcje podawane przez was zniwelują tą drobną niewygodę.

dzięki za rady i pozdrawiam.

mam jeszcze pytanko czy po restarcie systemu win xp zrzucał u was raporty do dumpów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam podobne do większości z was problemy z stabilnością systemu podczas grania :( 

podczes zwykłej pracy komp chodzi całymi godzinami stabilnie ale wystarczy 30 minut grania i się wiesza :( 

mam nadzieje że opcje podawane przez was zniwelują tą drobną niewygodę.

dzięki za rady i pozdrawiam. 

mam jeszcze pytanko czy po restarcie systemu win xp zrzucał u was raporty do dumpów ??

a kto mówił że mamy problemy ze stabilnością :?: - mój komp chodzi nawet do 14 dni bez restartu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozecie mi powiedziec co sie u mnie dzieje?

PAT na iC7 wogole mi nie dziala tj. na street racer wogole mi nie zaczyna nawet ladowac windowsa a na turbo wchodzi do wina ale ciagle sie wiesza!

HELP!

np on ;)

poprawka niektórzy urzytkownicy mają podobne co ja problemy na plytach abit is7...

na starej płycie [asus p4b533] problemy nie występowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozecie mi powiedziec co sie u mnie dzieje?

PAT na iC7 wogole mi nie dziala tj. na street racer wogole mi nie zaczyna nawet ladowac windowsa a na turbo wchodzi do wina ale ciagle sie wiesza!

HELP!

np on ;)

poprawka niektórzy urzytkownicy mają podobne co ja problemy na plytach abit is7...

na starej płycie [asus p4b533] problemy nie występowały

Tak tylko że do GAT trzeba mieć bardzo dobre pamieci - a żęby go włączyć na IC7 to juz chyba super - moje GeIL (które miałem) na IS7 biegały z GAT na F1 a na IC7 nie chciały nawet na Street Racer. Po prostu GAT (a nie jak kolega napisał PAT) wymaga dobrych pamieci - na IC7 i wszystkich płytach na 875 jest problem z włączeniem GAT bo PAT włącza automatycznie i użytkownik nie ma na to wpływu. Poczytaj recke IC7-Max3 na pclab.pl zobaczysz że oni tez nie mogli uruchomić GAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...