Skocz do zawartości
Małpożer

kabel hdmi 4k@60fps

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu kupilem tv 4k i chcialem teraz podlaczyc po hdmi. Kupilem kabel, ktory niby obsluguje hdmi 2.0, ale niestety obraz rwie, ze nie da sie nic obejrzec :/ Problemem moze byc to, ze potrzebuje dosc dlugiego kabla - min 5m, idealnie 6m. Dodatkowo producent grafiki zamiast dac pelnoprawne hdmi, dal zlacze mini... Takze mam problem z diagnoza czy to przejsciowka czy sam kabel jest winny, takze musze oddac to i wymienic na cos innego tylko na co? Ktos przerabial taki temat lub wie jaki kabel da rade podolac takiemu zadaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwanie obrazu to objaw typowy dla przejściówek. Długość kabla nie powinna tu mieć nic do rzeczy, chociaż nie zaszkodzi spróbować na krótszym, jeśli posiadasz.

 

Na kablu HDMI masz napisane "high speed"? Jeśli nie masz, to nie jest to kabel 2.0 i nie obsłuży 4k@60 Hz.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam ten https://www.morele.net/kabel-techly-hdmi-hdmi-6m-czarny-025930-1511718/

Przejsciowka https://www.morele.net/adapter-av-qoltec-przejsciowka-hdmi-aa-mini-hdmi-cm-50523-652216/

 

Akurat kupowalem w morele to linki do ich sklepu.

 

Wysłane z mojego SM-G950N przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. specyfikacji gtx970 ma hdmi 2.0, tutaj info z dokumentacji producenta:

HDMI : (max. resolution) 4096x2160@60Hz miniDP *2 : (max. resolution) 4096x2160@60Hz

 

Najlepiej byloby sam kabel przetestowac ale nie mam jak :/ A przejsciowek hdmi 2.0 nie moglem nifdzie znalezc...

 

Ogolnie po podpieciu kabla tv od razu ustawil rozdzialke na 4k. Pozniej zauwazylem przy statycznym obrazie na rogach, ze lataja takie smieszne "robaczki" - przeklamania obrazu.

Edytowane przez Małpożer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...