Skocz do zawartości
dzikiwonsz88

Gotowy zestaw i7-8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, proszę serdecznie o opinie na temat zestawu, który znalazłem w internecie, a który wydaje się być ciekawy: 

 

http://foxkomputer.pl/pl/p/Fox-Gamer-POWERED-BY-MSI-i7-8700KZ37016GB-DDR42275GBGTX-1060-FKZ1420/1184 .

 

Stosunkowo słabym elementem wydaje się być karta, natomiast, gdy prawdopodobnie za kilka miesięcy będzie premiera nowych kart Nvidii, chyba lepiej poczekać i zobaczyć co pokażą a nie pchać się teraz w 1080. Będę wdzięczny za wasze komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Eclipse 400 są w różnych wersjach. Są modele co  mają na topie klapkę a tańsze 400 standardowe sito.  Ta na zdjęciu ma klapkę, czyli ok. 

Powinna mieć w standardzie dwa wentylatory przód/tył. Jak obudowa nie ma na przodzie wenta, to wypada samemu dokupić.

 

 Nie wiem na jakim monitorze Chcesz grać i w jakie gry a to podstawowa informacja, żeby dobrać Ci podzespoły, czy ew..gotowy komputer.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 8600K (lub nawet i5 8400) + 1070Ti zamiast 8700K + 1060. 1070Ti ma wydajność ~ GTX 1080 za ~2000zł, nie ma się co zastanawiać. Jak chcesz docelowo 1440p 60Hz to nawet i5 8400 wystarczy do 60 klatek, 8600K i 8700K to są procki które zanudzą się przy 60 klatkach.

 

Ja proponuję i5 8400 i 1070Ti.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę 500zł różnicy między 8600K a 8700K. Sporo, biorąc pod uwagę że 8600K przy OC i z szybkim RAMem to jest masakrator a jak to 500zł więcej zainwestujesz w GTX 1070Ti to będzie przepaść między GTX 1060. 8400 widzę teraz za 1000zł, za tyle jest nieopłacalny. Kiedyś pamiętam był za 800zł, za tyle na prawdę się opłaca.

 

http://allegro.pl/i5-8600k-6rdzeni-gtx-1070ti-16gb-3000mhz-ssd-256gb-i7037976498.html

 

http://allegro.pl/gamer-rg2e-i5-8400-16gb-ssd250-gtx1070ti-8gb-dual-i7026345103.html

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci z procesora i7 pod oc jak karta 1060 będzie się przy nim nudzić? Moim zdaniem do gier wystarczy i5-8400 ➕ opcjonalnie

Fera3, albo pure rock. Możesz też wybrać i5-8600k tylko procesor pod oc to też większe koszta bardziej wydajnego chłodzenia.

I7-8700k to rewelacyjny procesor Intel który posiada sześć rdzeni i dwanaście wątków które nadają się do renderingu i profesjonalnych zastosowań, ale do gier najważniejsza jest karta graficzna.

 

Karta 1070 zotac black powinna Ci na kilka lat wystarczyć. Jak masz więcej kasy 1080 będzie trochę wydajniejsza..

Na początek FHD, 60hz, jak wyjdzie Volta to pewnie wymiana karty i monitora na 2560 x 1440. Gry pewnie zarówno bardziej jak i mniej wymagające.

Do 1920x1080p 60Hz karta 1060 6 gb i procesor i5-8400 spokojnie wystarczy. Po co ci i7-8700k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak, pisałem, w przyszłości planuję wymienić monitor na taki z wyższą rozdzielczością. 8700k to chyba faktycznie przegięcie lekkie do domowego użytku, zastanowię się nad 8600 lub 8400. Co do podanych linków, to jakoś zawsze miałem obiekcje co do kupowania drogiego sprzętu na allegro- nie wiem czy uzasadnione czy nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie do użytku domowego? Jak ktoś ma kase, to może i7-8700K kupić i będzie miał procesor na długie lata.

 

Za 6k zestaw z kartą 1060? Chociaż 1070 Zotac Black by się przydał. Ceny podzespołów typu procesor i7-8700K nie należą do niskich i stąd taka cena.

 

Jak to zestaw pod Cs-Go wybrał bym tańszy komputer, ale jak do nowych wymagających gier i monitora 2560x1440p 144Hz, to raczej zdecydował bym się na zestaw ze starszym i7 bez dopisku K (non oc), albo nowszym i5, ale za to z mocniejszą kartą graficzną. Najlepiej złożyć PC samemu, ale rozsądnie i z głową, żeby był z dobrych podzespołów, ale nie z najdroższych.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorów, to jeszcze jedno rzuciło mi się w oczy- różnica między 8400 a ryzenem 1600x podkręconym. Przejrzałem kilka porównań na youtubie to różnica w grach jest często niewielka  lub praktycznie w ogóle jej nie ma:

 

 

Skąd więc to przeświadczenie na purepc, że 8400 jest taki rewelacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja momentami widzę po 20% szybszy 8400 w tych wideo. I generalnie tak to wygląda przy testowaniu CPU w grach, w niektórych miejscach nie będzie różnicy bo lokalizacja w danej grze może mieć mniejszy narzut na procesor, a w innym miejscu na słabszym CPU spadnie płynność podczas gdy mocniejszy zachowa dobrą. Przeświadczenie jest stąd że purepc jak robi test cpu to jest to test cpu, czyli wybiera takie intensywne dla CPU miejsca a nie bierze jakieś przypadkowe 30 sekundowe filmiki z gier jak wrzuciłeś z youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...