Skocz do zawartości
lulzer

Komputer do gier za ok. 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego komputera do gier(kwota to ok. 3500). Jako, że moja znajomość na tym polu jest słaba to proszę was o pomoc w wyborze komponentów. Na chwilę obecną wybrałem takie coś: 

​Proszę o opinie co dodać albo co wymienić w w/w zestawie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest niekompatybilny ze sobą. Proc nie pasuje do płyty to raz. Dwa nie opłaca się  i tak brać tego procka. WIęc bierzesz i5 8400 + reszta bebechów z tym że wywalił bym tego Seagate i wział WD Blue 1TB.

 

8GB ramu za ponad 600zł?? ja bym wziął p300 dysk i wyżej taktowany ram

A więc mój koszyk wygląda teraz tak:

https://www.morele.net/inventory/info/61f498cc/

Jaki dobry procesor mam do tego dobrać bo ten i5-8400 jest niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile , można dać np. i3 8100

Ew. kupić w innym sklepie:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=23847

 

Ew. płytę i cpu z esc :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=299868

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz i5 8400 jak wyżej. A ram faktycznie za drogi. Nie zwróciłem uwagi na cenę.  Potem ew dokupisz kolejne dwie kości po 4 GB RAM.  Do tego ASRocka idzie potem wsadzić i7 8700K, ale myślę że ten 8400 na jakiś czas starczy. Masz 6 rdzeni zamiast 4  w i3.  Ogólnie nie jest to najlepszy moment na kupowanie kompa.Raz że dostępność nowych procesorów Intela jest bardzo niska to ceny wysokie. Brak płyt głównych z niższym chipstetem i co za tym idzie niższą ceną. No i zbliża się  okres świąteczny. Niby to zawyża ceny, ale patrząc w ostatnim roku to ceny tak bardzo nie podskoczyły. Mimo wszystko na święta glównie ludzie kupują laptopy lub konsole jeśli chodzi o gaming. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz i5 8400 jak wyżej. A ram faktycznie za drogi. Nie zwróciłem uwagi na cenę.  Potem ew dokupisz kolejne dwie kości po 8 GB RAM.  Do tego ASRocka idzie potem wsadzić i7 8700K, ale myślę że ten 8400 na jakiś czas starczy. Masz 6 rdzeni zamiast 4  w i3.  Ogólnie nie jest to najlepszy moment na kupowanie kompa.Raz że dostępność nowych procesorów Intela jest bardzo niska to ceny wysokie. Brak płyt głównych z niższym chipstetem i co za tym idzie niższą ceną. No i zbliża się  okres świąteczny. Niby to zawyża ceny, ale patrząc w ostatnim roku to ceny tak bardzo nie podskoczyły. Mimo wszystko na święta glównie ludzie kupują laptopy kub konsole jeśli chodzi o gaming. 

-MSI Z370-A PRO s1151 Z370 4DDR4 8USB3/M.2 ATX 625

-Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 GAMING 6G GDDR5 192BIT DV/HDMI/3DP 1666

-Western Digital BlackWD1003FZEX 1024G 64MB SATAIII 7200rpm 376

-Adata SSD XPG SX7000 256G PCI NVMe 1370/820 MB/s M.2 533

-HyperX DDR4 HyperX Fury Black 8GB/2666(2*4GB) CL15 468

-Intel Core i5-8400, Hexa Core, 2.80GHz, 9MB, LGA1151, 14nm, BOX 881

-Obudowa Modecom MAG C5 285 

-Zasilacz modecom VOLCANO 650 340 

Taki zestawik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z zasilaczem modecoma , jeszcze za taką kasę !

Ja tu widzę ponad 5k nie 3,5 ;p

Postanowiłem dołożyć do kompa żeby wystarczył na dłużej, zasilacz polecił mi informatyk jako bardzo dobry i niezawodny

W zestawieniu chyba wymienię i5 bo jak sprawdzałem to jest niedostępna( jak gdzieś „jest” to odpisują ze za 2/3 tygodnie dopiero bo nie posiadają go fizycznie). A co do zestawu to jak sie prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę np. tak :

https://imgur.com/a/O13K7

 

8400 jest ;) 16GB ram /chłodzenie "premium"/ssd M2 radiator/hdd wdc black/dobry zasilacz/ dobra 1060/ wystarczająca płyta ...

 

Powyżej masz jakieś ceny kosmiczne za płytę/ grafę itp ... zasilacz nie najlepszy i "bronze" ... z krótką GW ... ( 4 linie +12[V] = lekka lipa )

 

Powyższy zestaw można ew. zmodyfikować o tańszy HDD ( np. WDC blue ) , tańszy cooler CPU i ew. lepszą płytę główną .. ot, tyle ode mnie .. obudowa oczywiście też kwestia gustu/funkcjonalności itp ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...