Skocz do zawartości
BakerDev

Upgrade czy nowy zestaw ? (Budżet +3K)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Często składając komputer mówi się o rozbudowie go kiedyś w przyszłości ... tymczasem czy ktoś rzeczywiście to robi ? 

Jest właśnie znalazłem się w takiej sytuacji - kilka lat temu złożyłem sobie zestaw miał być solidny (sama skrzynka circa 10k) z ewentualna możliwością  rozbudowy w przyszłości -> co właśnie dzisiaj przychodzi mi do głowy aczkolwiek nie jest tak oczywiste jak było to kilka lat temu :)

 

Mój stary/obecny zestaw :

 

i7 3930K @ 4,1Ghz

Rampage IV Formula

16GB DDR3 HyperX (4x4GB-1333)

GTX 680 2GB

SSD: INTEL SSDSC2CW120A  128GB

HDD: WDC WD20EARX-00PASB0 ATA Device  (2 TB, SATA-III)

Xonar D2X

 

+

2x Dell U3011 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

I teraz jako że pracuję zdalnie (programista) to pc służy mi zarówno od pracy jak i rozrywki - nie gram dużo ale jeżeli już to liczy się dla mnie płynność przy natywnej rozdzielczości z czym już od dawna mam problem ze względu na natywną rozdziałkę: 2560x1600 :F

 

Myślę nad :

 

1.

 

 
LUB
 
2.
Sprzedaż komputera i nabycie nowej jednostki z dopłata max 3k
 
 
Proszę Was o podzielnie się która z opcji wydaje się lepsza i dlaczego ;)
 
Pozdrawiam !

 

 
 
Edytowane przez BakerDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. updat-y rozpocząłbym od zmiany samej VGA , dobra 1080 "nie jest zła" ;)

Karta GB Aorus jest całkiem OK ... w opisie aukcji jest aktualny brak w/w karty ... co dla mnie jest lekkim nietaktem ze strony sprzedającego = gdyż jawnie deklaruje , że sprzedaje coś czego NIE posiada !

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dawno nie przeglądałem asortymentu bo jak widzę coś takiego : https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-the-tower-900-ca-1h1-00f1wn-00-1100266/
to zdecydowanie przybliżam się do opcji 2 :) a nie dopisałem moja obecna obudowa: https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-level10-gt-by-bmw-design-studio-vn10001w2n-406668/ (ciekawe czy byłby ktoś chętny na nią).

Cieszy oko :)

Edytowane przez BakerDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...