Skocz do zawartości
airborne82

Wymiana wysłużonej pierwszej lustrzanki na ... z Canon EOS 400D - rózny przedział funduszy

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak.

Po kilku latach ( Pięciu ) naszła mnie ochota na wymiane wysłużonego Canon EOS 400D na coś lepszego ( plastyka obrazu, jakość obrazu, wyższe użyteczne ISO, szybko autofocus ... )

Canon EOS 400D poznany dość dobrze, więc ustawienia, znajomość mam opanowaną i w związku z tym wolałbym się tez trzymać segmentu Canonowskiego, choć niekoniecznie.

Posiadany obiektyw " kitowy " 18-55 + Canon 50mm 1/8 ( tym obiektywem robię większość zdjęć. )

 

Fundusze :

Tutaj jest właśnie problem bo mnie mam sztywnych funduszy, gdyż zakupu dokonałbym na wiosne i wtedy może być na to 2000 zł a może być i więcej np 3000-4000 zł.

Do czego zmierzam ? Otóż w pierwszej kolejności mam wymiane procesora ( ale jest szansa że będą dodatkowe środki na wymiane też aparatu )

 

Stąd moja serdeczna prośba by wymienić kilka wartych uwagi aparatów w konkretnym przedziale cenowym z uwzględnieniem wad, zalet oraz dostępności obiektywów ( napewno jasna 50mm - jeśli bedzie to Canon to dotychczasowy obiektyw zostanie, inne przydatne obiektywy które mam " kiedyś " w planach dokupić to - coś jasnego z przedziału 20-30 mm, zoom 300-400 mm , możliwe tez ze coś uniwersalnego jasnego 50-80, albo od razu 80 mm 1/8 - ważne by nie było zbyt drogo bo ponad 2000 zł za szkiełka szybko nie bede wydawał )

 

Zdjecia robione i w plenerze i w domowych warunkach ( nie zawsze z wykorzystaniem lampy studyjnej ) stąd właśnie dobre użyteczne ISO ( w moim 400D max w miare dobre ISO to 400 )

 

Widełki cenowe dla funduszy ( przypomne są zmienne z powodu nie znania do końca funduszu ) to :

 

2000 zł

2500 zł

3000 zł

3500 zł

4000 zł - to jest max, ale wolałbym trzymac się przedziału 2000-3000 zł , jak najbardziej uwzględniajac używki.

Mile widziana opcja kręcenia video, nie musi być to pełna klatka, gdyż wiem ze w przypadku Canona w pełnej klatce będę musiał wymieniać obiektyw ( winieta na pełnej klatce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji - również przymierzam się do zmiany canona 400d. Jeżeli chodzi o nowe konstrukcje z canona to w te przedziały cenowe wpisują się modele 200d, 800d, 77d i 80d - wszystkie na tej samej matrycy 24,2MP CMOS, więc jakość obrazka powinna być bardzo zbliżona/taka sama, a reszta wg potrzeb (funkcje, ergonomia itp.). W necie bez problemu można znaleźć tabele porównawcze w/w modeli, więc nie ma sensu wymieniać tutaj wszystkich różnic.

 

Ale tak na szybko: na samym początku nastawiałem się na 200d z uwagi na małe gabaryty i niską wagę, ale odrzucił mnie system AF, który w dalszym ciągu ma 9 punktów z krzyżowym jedynie w centrum. Nie posiada również czujnika zbliżenia przy wizjerze. 800d ma już 45-punktowy AF, 77d posiada drugie pokrętło do sterowania i dodatkowy wyświetlacz na górze (ma też czujnik zbliżenia). 80d dodatkowo posiada lepszy wizjer, jest uszczelniony, może zejść niżej z czasem naświetlenia. To tak w skrócie. Resztę różnic znajdziesz w tabelach.

 

Ostatecznie pewnie zdecyduję się na 80d. Nowe body można w tej chwili kupić w okolicach 4k, używane widziałem już w okolicach 3k. Na inne systemy nie patrzyłem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edytowane przez brachol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Może rozważ sprzedarz gratów i przejście na m4/3?

Małe, kupa obiektywów uniwersalnych, sporo pro, świetne 25mm panasa 1.7  ...z sigmy świetny 30mm 1.4 art albo 60mm 2.8...i 2x mniejsza waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać podobną plastykę obrazu trzeba by dużo jaśniejsze obiektywy. Ja bym myślał nad pełną klatką, w tej kasie można jakiegoś soniacza dopaść. Jezeli bym zostawał w systemie Canon'a to brałbym jakieś nowe body z nowym systemem af dual pixel czy jakoś tak. Wszystko bez tego nie nadaje się do uzytku z live view.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać podobną plastykę obrazu trzeba by dużo jaśniejsze obiektywy. Ja bym myślał nad pełną klatką, w tej kasie można jakiegoś soniacza dopaść. Jezeli bym zostawał w systemie Canon'a to brałbym jakieś nowe body z nowym systemem af dual pixel czy jakoś tak. Wszystko bez tego nie nadaje się do uzytku z live view.

Wątpię czy mnie będzie stać na pełną klate a potem kupowanie droższych szkiełek pasujących do pełnej klaty.

W tej chwili mam jedno jasne szkiełko Canonowska 50 1.8 to jednak jasne szkiełko, choć wiadomo że nie najlepsze.

Mi nie potrzeba live view, czyli podglądu w ekranie zamiast w wizjerze. ( chyba ze chodziło o co innego )

 

Narazie faworytem do wymiany jest Canon EOS 7D w tej pierwszej wersji, uzywki można tanio dorwać. Bo wątpię by na druga wersje było mnie stać.

Tylko muszę o niej informacje dostać i poczytac co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś coś o wideo i chcesz to robić patrząc przez dziurę? Chociaż ultra szybki af będzie zbędny. Imho pchanie się w starą matrycę (7d) to zły pomysł. W sumie jak szukasz czegoś bardziej wymagającego to tak, ale na dzień dzisiejszy są budżetowe wersję bijące na głowę starszą konstrukcję pod względem jakości obrazu i uzytecznego ISO. Druga sprawa trzymanie się kurczowo tego systemu ze wzgledu na jedno budżetowe szkło to też słaby pomysł. Ja bym się zaczaił na 6d, wiem, że to górna granica budżetu ale imho warto, chyba nawet to szkło co tam masz podepniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś coś o wideo i chcesz to robić patrząc przez dziurę? Chociaż ultra szybki af będzie zbędny. Imho pchanie się w starą matrycę (7d) to zły pomysł. W sumie jak szukasz czegoś bardziej wymagającego to tak, ale na dzień dzisiejszy są budżetowe wersję bijące na głowę starszą konstrukcję pod względem jakości obrazu i uzytecznego ISO. Druga sprawa trzymanie się kurczowo tego systemu ze wzgledu na jedno budżetowe szkło to też słaby pomysł. Ja bym się zaczaił na 6d, wiem, że to górna granica budżetu ale imho warto, chyba nawet to szkło co tam masz podepniesz.

 

Nie podepne mojego szkiełka do pełnej klaty bo uszkodze lustro. Takie info dostałem.

Musiałbym zerknąć po ile są obiektywy do pełnej klatki.

Jaki budżetowy aparat ma lepsza jakość obrazu i użyteczne ISO od tego 7D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200d na przykład. Do pelnej klatki taka ciemnica jak 1.8 to koszt z 500zł. Ogólnie jak chcesz zostać w cropie Canon'a to nowa matryca 24mpix i jak najlepiej dualpixel af chociaż nie jest taki ważny jak nie używasz lv to nie ma znaczenia. Wszystko zależy od tego jak uzywasz af (jak ostrzysz) i co fotografujesz.

 

Edit szkło które podepniesz pod cropa i ff to 50mm f1.8 II (pewnie masz starsze) lub 50mm f1.8 stm oba to niecałe 500zł

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200d na przykład. Do pelnej klatki taka ciemnica jak 1.8 to koszt z 500zł. Ogólnie jak chcesz zostać w cropie Canon'a to nowa matryca 24mpix i jak najlepiej dualpixel af chociaż nie jest taki ważny jak nie używasz lv to nie ma znaczenia. Wszystko zależy od tego jak uzywasz af (jak ostrzysz) i co fotografujesz.

 

Edit szkło które podepniesz pod cropa i ff to 50mm f1.8 II (pewnie masz starsze) lub 50mm f1.8 stm oba to niecałe 500zł

 Więc tak :

Mam EF 50mm f1.8 II, więc wychodzi na to ze podepne. I znajomy mi złe informacje dał.

Ostrze na AF na auto, mam wade wzroku i nie potrafie za nic dobrze ustawiać AF na manual, połowa zdjęć wychodzi taka no wiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja jak używam lustra to na auto ale z użyciem tylko centralneg punktu af i tak imho przez dziurę można uzyskać zadowalające rezultaty. W sumie używałem tylko dosyć starego 650d z 9 punktami af ale taki 7d ma zaledwie 19. Sam mam a6000 i nawet z 170 punktami ostrze na środku. Imho subject tracking można sobie w [gluteus maximus] wsadzić z tyloma punktami, a z 19 cz z 9'cioma to nie wiem. A walenie totalnie na auto to w ogóle nie wchodzi w grę, no bo jak aparat ustawi ostrość tam gdzie chcesz? Zwykle oko, no chyba, że walisz tylko krajobrazy wtedy to nie ma znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...