Skocz do zawartości
krasecz

Komputer do gier i codziennego użytku w cenie 3000-4000 zł +kompatybilny monitor do 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten czas by odejść od grania na laptopach i zakupić sobie komputer stacjonarny. W związku z tym poszukuje sprzętu, którego głównym przeznaczeniem było by odpalanie nowszych tytułów typu Wolfenstein czy Destiny 2 na przyzwoitych parametrach (wysokie) z zadowalającą ilością FPS.

Obecnie moim jedynym sprzętem jaki posiadałem był laptop acer z gforcem 760m i bliżej nieokreślonymu podzespołami. Obecnie grywam w WoW i PoE ale chciałbym doświadczyć nowszych tytułów.

I w tym momencie pojawia się moja prośba drodzy forumowicze.

Od znajomych dowiedziałem się że mogę tu spotkać pomocnych użytkowników, którzy bez problemu pomogą takiej zielonce jak mi.

Przechodząc do sedna.

Tak jak w tytule poszukuje pc do grania i typowego użytku codziennego, jestem w stanie przeznaczyc na ten zakup od 3 do 4 tyś zł do tego chce zaznaczyć ze wolałbym by byl juz z systemem operacyjnym Windows. Nie interesuje mnie napęd dvd ani nic z tych rzeczy.

Mieszkam w malym mieszkaniu i z problemow technicznych łącze internetowe lan odpada więc zastanawiam sie czy karta sieciowa byla by lepszym rozwiązaniem niz sam klucz wi fi w usb.

Z racji tego ze bedzie to moj pierwszy dedykowany pc chcialbym was zapytać jaki monitor bedzie najlepszym rozwiązaniem do zestawu jaki mi zaproponujecie. Budżet na monitor mam oddzielny i wynosi maksymalnie 1300zł.

Mogę przeznaczyć ~ 500 zł dodatkowo do docelowego budzetu pc jeśli w tych granicach bedzie zdecydowany wzrost wydajności.

Moja wiedza na temat budowania pc jest dość skromna więc nie będę mógł z wam na ten temat dyskutować i jedynie moge się przychylac do waszych sugestii.

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc w zbudowaniu tej maszyny.

 

PS: preferował bym monitor 24 calowy niż 27 ze względu na ograniczoną ilość miejsca na biurku.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to odblokowany I3 8350K ( 4 rdzenie ) + płyta na Z370 + 8GB DDR4 3000 mhz CL15 + GTX1060 np. taki zestaw za ~3600 zł .

 

Zostaje ~400 zł na budę czy lepsze chłodzenie procka .

 

Ew. za ~4300 zł zestaw z GTX1070 i już dodanym lepszym chłodzeniem procka .

 

Także tutaj trzeba kupić budę .

 

Inna opcja to I5 8xxx + GTX1050Ti/GTX1060 jak gry / soft wolą mocny procek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi raczej o to, że monitor liczyć oddzielnie poniewaz bedzie to prezent i z tego faktu nie wliczam go do budżetu całościowego peceta.

5 tyś + jeszcze zakup ssd to jednak zbyt dużo. Szukam czegoś w przedziale 3-4 tyś

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

W tej cenie to odblokowany I3 8350K ( 4 rdzenie ) + płyta na Z370 + 8GB DDR4 3000 mhz CL15 + GTX1060 np. taki zestaw za ~3600 zł .

 

Zostaje ~400 zł na budę czy lepsze chłodzenie procka .

 

Ew. za ~4300 zł zestaw z GTX1070 i już dodanym lepszym chłodzeniem procka .

 

Także tutaj trzeba kupić budę .

 

Inna opcja to I5 8xxx + GTX1050Ti/GTX1060 jak gry / soft wolą mocny procek .

A czy zakup budy jest ograniczany jakimiś parametrami w tym przypadku czy jest to jedynie dodatek estetyczny?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi raczej o to, że monitor liczyć oddzielnie poniewaz bedzie to prezent

a szkoda że od razu tego nie powiedziałeś

trzeba przyciać na grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szkoda że od razu tego nie powiedziałeś

trzeba przyciać na grafice

A jakiego zamiennika byś proponował w takim przypadku? 1050? I jakie ssd mam brac pod uwagę? Nie znam się więc ciężko mi coś samemu wybrać.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 4300 zł ma już SSD - co prawda 128GB ale zawsze , do tego sensowną kartę , tyle że mamy tam 4-rdzeniowy procek .

 

I5 8xxx jest lepszym rozwiązaniem w perspektywie długoterminowej .

 

Za 200 zł można dostac już sensowną i przewiewną budę np . SPC Gladius lub SPC Regnum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takim zestawie?

 

Procesor: Intel Core i5 7500

Karta graficzna: GeForce GTX 1050ti windforce 4GB GDDR5

Płyta główna: Gigabyte GA-B150 HD3 DDR3

Zasilacz: SilientiumPC Vero M2 600W

Dysk twardy: toshiba P300 1 TB

SSD: ADATA SU900 256GB STAT3

Chlodzenie: Arctic freezer 33 plus

Pamięć ram: GoodRam Play 16GB/1600 2x8GB

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zestaw za 4300 zł ma już SSD - co prawda 128GB ale zawsze , do tego sensowną kartę , tyle że mamy tam 4-rdzeniowy procek .

 

I5 8xxx jest lepszym rozwiązaniem w perspektywie długoterminowej .

 

Za 200 zł można dostac już sensowną i przewiewną budę np . SPC Gladius lub SPC Regnum .

A co myslicie o takim zestawie?

 

Procesor: Intel Core i5 7500

Karta graficzna: GeForce GTX 1050ti windforce 4GB GDDR5

Płyta główna: Gigabyte GA-B150 HD3 DDR3

Zasilacz: SilientiumPC Vero M2 600W

Dysk twardy: toshiba P300 1 TB

SSD: ADATA SU900 256GB STAT3

Chlodzenie: Arctic freezer 33 plus

Pamięć ram: GoodRam Play 16GB/1600 2x8GB

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuj się w Intela siódmej generacji. Już lepiej i3 ósmej. Kiedyś będziesz miał szanse wymienić procka na sześć rdzeni bez zmiany płyty przynajmniej.

 

CPU:  i3 8100 BOX                                                 499PLN

MB:    ASRock Z370 Pro4                                       486PLN

RAM: 16GB HX424C15FB2K2/16                          699PLN

GPU:  Gigabyte GTX1060 6GB  Windforce OC   1275PLN

SSD:  ADATA 128GB SU800                                 238PLN

HDD:  Toshiba P300 1TB                                      200PLN

 

Razem                                                                 3397PLN

 

Zostaje 600PLN na PSU i jakąś budę wedle gustu.

 

 

Aaaaa...zapomniałem o windzie. PSU i obudowa to będzie jakieś 400PLN więc łindołsa do 200PLN musisz znaleźć, żeby się w 4k zmieścić. ;)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mistrz osczędności się odezwał

a po drugie to więcej komórek do zajeżdżenia wiec wytrzyma dłuzej

 i po kolejne to większa wydajnośc niż mały

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest budżet założony, więc może warto.się go trzymać, chociaż trochę, a nie puszczać wodze fantazji. ;)

A trwałość i wydajność będzie wystarczająca do użytku domowego - różnice pomijalne w sumie w tych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak się uparłeś żeby określać ten normalny dysk mianem "gooowno"...absolutnie nic mu nie brakuje i jest wystarczający w zupełności. Oczywiście większy jest lepszy. Bo jest większy. :) Jak ma gość więcej kaski to czemu nie, ale nie jest to wydatek niezbędny i różnicy między 120, a 240GB odczuwalnej nie będzie. No chyba, że ktoś uwielbia magię cyferek i benchmarków. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może kupić SSD za miesiąc lub dwa, zwłaszcza po okresie świątecznym. SSD128GB nie wiele trzeba by go zapchać- aktualizacje itd.,  mimo "pilnowania" się by na niego nie ładować z automatu wszystkiego. Teraz polecać 128GB to tak jak kiedyś 64GB mimo dostępności na rynku 128 i 256 w przystępnych cenach. Też uważam, że dla spokoju większy dysk się przyda. Jeśli nie ma teraz funduszy to odpuścić i kupić po świętach, później migracja danych z systemowej partycji HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jak to określiłeś "dla spokoju", można dać większy. Ale tylko dlatego. ;) Sam mam w kompie 240GB, a w lapku 60 i nawet mniejszy nie jest w połowie zajęty przez sytem i podstawowe programy. No ale to tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...