Skocz do zawartości
Radzyn69

Reaktywacja kompa z 2012 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Myślę nad odświeżeniem komputera. Obecnie mam komputer, gdzie już mnie lekko irytuje a to ze względu na małą ilość RAM-u ;)

 

Płyta Główna --> Gigabyte GA-78LMT-S2P v3

Procek -->  DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555, 3200 MHz (16 x 200)

Karta Graficzna --> Sapphire Radeon HD 6750 1Gb

RAM --> 2GB i nie wiem jakiej firmy

 

Tak samo nie wiem jaki zasilacz ale podejrzewam, że 400W

 

Chciałem całkowicie nowy komputer z samymi nowościami. Ale tak sobie pomyślałem po co mi jak gram to głównie na PlayStation 4 i tak sporo czasu na granie nie mam przy dziecku ;) Na PC jak juz odpalę grę to teraz najnowszy Football Manager, który się tnie (nie dziwię się przy tym RAM-ie) lub seria Total War. A potrzebuję komputera jako biuro i także trochę jako deweloper (proste programowanie, jedna maszyna wirtualna dla Linuxa). 

 

Przejrzałem możliwości swojej płyty głównej i widzę, że mogę spokojnie wpiąć co najmniej 8 Gb RAM-u. Czy zmiana procesora też by była wymagana aby zwiększyć efektywność pracy komputera? Co byście polecali? Nie ukrywam, że ta opcja jest dla mnie ekonomiczna i by służyła przynajmniej rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4 GB DDR3 będzie dobrym rozwiązaniem. Większa ilość nie ma sensu. Wymiana na jakiegoś Athlona II X4 lub Phenoma II X4/6 też przyniesie spory wzrost wydajności. Z tego co widzę, to nawet możesz się na FX-8100/8300 pokusić. :) No ale jeżeli ma to być maszyna do pisania i do starszych gier to niekoniecznie. Może być konieczna aktualizacja BIOSu. Jakbyś tam jeszcze małego SSD za 200-250PLN wsadził to komputerek przeżywałby drugą młodość.

 

Zależy ile pieniążków chcesz w to wsadzić.

 

Athlona II x4 6x0 znajdziesz za 100-150PLN

Phenoma II X4 955 za jakieś 150-200PLN

FX-8x00 to już wydatek rzędu 400-500PLN

2x4GB DDR3 to wydatek 200-300PLN

SSD to jakieś 200-250PLN

 

Możesz też kombinować ze sprzętem z Chin jak chcesz taniej. Na ali trochę tego jest, ale to większe ryzyko niby i czas oczekiwania. Ale potrafi być 50% taniej.  :)

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że powyżej pewnego pułapu lepiej składać nowego PC. Ale jeżeli do wydania jest np 500PLN i koniec, to zostaje modernizacja tego co jest. I też da radę, bo do wspomnianych zastosowań więcej nie trzeba. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet football manager ci zacina to możliwe, że to wina zajechanego dysku (ta gra nie ma praktycznie żadnych wymagań co do cpu/gpu i ramu też masz do niej wystarczająco)

Kupienie SSD da ci więcej niż wymiana procka chociaż to też warto zrobić tak samo jak i dołożyć RAMU (do 4GB przynajmniej) 

A podkręcać nie ma co jeśli nie wiesz nawet jaki masz zasilacz, odpowiedniego chłodzenia też pewnie brak.

Napisz przede wszystkim jaki masz budżet

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...