Skocz do zawartości
switchbit

Mysz+podkładka+słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako że czarny piątek tuż tuż, to planuję kupić parę peryferii aby polepszyć sobie komfort grania, sprzętu nie będę kupował w Polsce, ponieważ obecnie jestem w UK (tak, polska cebula xd ale nie, po prostu jestem łowcą okazji). Nie jestem w stanie zdecydować, a nie chcę przepłacać za zbędne bajery a ile stron, tyle opinii i praktycznie po przeczytaniu ok. 30 stron zrobiła mi się woda z mózgu :D. Wcześniej posiadałem A4Techa X748K, ss qck oraz Sennheiser hd201 więc teraz postanowiłem pójść level albo dwa wyżej.

 

Do rzeczy, przedmioty będę kupował w curry's pc world, będą to mysz, słuchawki oraz podkładka/mata do myszy.

 

Na wstępie podam, że na sklepie nie ma myszek z zowie, a bardzo tego oczekiwałem, więc przedstawię moje typy:

 

SS Rival 310

SS Rival 700

Razer DeathAdder Elite

 

Co do myszek - z tego, co wyczytałem to 310'tka jest mocno usprawnioną wersją 300'tki, gdzie 700'tka to już zupełnie nowy model z niepotrzebnym jak dla mnie wyświetlaczem OLED oraz ciekawym modularnym systemem wymiany sensora itp. Z kolei DA Elite to (chyba) poprawiona wersja modelu 2013. I to w sumie tyle.

 

Chciałbym wiedzieć, który model byłby najbardziej optymalny - klasyczna konstrukcja 310'tki, przebajerowana 700'tka czy może zupełnie coś innego jak DeathAdder? Jak myślicie? Ciekawią mnie opinie zarówno pod względem samego sprzętu jak i softu konfiguracyjnego.

 

Ok, idąc za ciosem - pora na słuchawki. Słuchawki muszą być koniecznie z mikrofonem. Moje typy:

 

Kingston HyperX Cloud II

Kingston HyperX Cloud Alpha

 

I tutaj też mam rozsterkę - ogólnie naczytałem się, że seria Cloud'ów to bardzo udana seria (słowo kluczowe Takstar) i dlatego wytypowałem te dwa modele. Słowem wstępu - Cloud II to poprawione(?) lekko Cloud'y a Alpha to niby zupełnie nowa, dwukomorowa konstrukcja. Oba jednak są cenione za jakość w stosunku do ceny.

 

I tutaj pytanie - czy lepiej wziąć Cloud II z dodatkami jak welurowe pady czy postawić na nową konstrukcję a może polecicie inne słuchawki warte uwagi i dostępne w powyższym sklepie? Słuchawki będą napędzane przez Xonar DGX albo Creative X-Fi Gamer. Chyba, że jesteście w stanie mi polecić coś fajnego, co będzie tworzyć dobry tandem z Cloud'ami ;).

 

No i podkładka/mata do myszy - tutaj zostawiam forumowiczom szerokie pole do popisu ale raczej celowałbym w matę niżeli podkładkę.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez switchbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odrzuciłbym Rivala 700 i zastąpił np. Logitechem G403 wired. Najlepiej przejść się do lokalnego sklepu i przed zakupem "pomacać" każdą mysz - wybrać ta, która najlepiej leży w dłoni.

 

Co do podkładki z czystym sumieniem mogę polecić szmaciaka Razer Goliathus. Drogi, ale wart swojej ceny - solidnie wykonany i powinien wystarczyć na długi czas. Recki DA Elite i Goliathusa możesz przejrzeć na mojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...